«Χτύπησε» από το 70’ και μετά η Τήλος

Άργησε να… πάρει μπροστά αλλά κατάφερε χθες να φτάσει σε ακόμα μια νίκη με διαφορά στο γήπεδό της η Τήλος έχοντας αντίπαλο τον ουραγό Απόλλωνα Απολλώνων.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν σε αντεπίθεση με πάσα του Δάσσιου και ωραίο τελείωμα από τον Πετρόπουλο μόλις στο 8’. Με το σκορ αυτό έληξε το ημίχρονο και η επανάληψη βρήκε την Τήλο περισσότερο αποφασισμένη να αλλάξει τα πράγματα.

Στο 60’ είχε τη μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει τουλάχιστον, όταν ο Αλέξανδρος Σπάρταλης έδειξε το σημείο του πέναλτι σε χέρι μέσα στην περιοχή κι ανέλαβε την εκτέλεση ο Μόσχου, για να δει τον Σεντονα να πέφτει στη σωστή γωνία και να αποκρούει.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Οίκουτας έδιωξε το άγχος από τους Τηλιακούς αφού με μακρινό σουτ έκανε το 1-1 ενώ στο 74’ πια ο Μόσχου με κοντινή κεφαλιά ύστερα από τη σέντρα του Οικονόμου έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους.

Τα πράγματα απλοποιήθηκαν κατά πολύ, καθώς ο … συνήθης ύποπτος Ηρακλής Σακελλάρης σκόραρε με κοντινή κεφαλιά και πλασέ στο 76’ και το 85’ αντιστοίχως.

Διαιτητής ήταν ο Αλέξανδρος Σπάρταλης με βοηθούς τους Σταυρούλια και Ποτουρίδη.

Τήλος: Χατζηνικόλας (88’ Αλεξάκης), Χατζηφούντας, Αλιφέρης (58’ Ρούκο), Σακελλάρης Κυρ (86’ Αγκόλι), Οίκουτας, Χριστοφής, Χαχάνη, Σακελλάρης Ηρ., Μόσχου, Φυλακούρης (78’ Βογιατζής), Οικονόμου.
Απόλλων: Σεντονάς, Ζουρούδης, Ορφανός, Μπατέστας, Διακοβασιλείου, Δάσσιος, Παναής, Καλαμαράς (75’ Στάμπολης), Διακοδημητρίου, Πετρόπουλος, Ράτζας.