Νίκη με… καθυστέρηση  ο Διγενής

Χθες παίχτηκαν τα εναπομείναντα 68 λεπτά της αναμέτρησης στη Λίνδο μεταξύ του Κλεόβουλου και του Διγενή που διεκόπη λόγω της καταρρακτώδους βροχής το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου.

Καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης της 20ης αγωνιστικής οι φιλοξενούμενοι, έφτασαν στη νίκη με 2-0 και βρίσκονται πλέον στην 7η θέση της βαθμολογίας με 31 βαθμούς.

Τα 23 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο χαρακτηρίστηκαν από το δυνατό παιχνίδι των δύο ομάδων και τα σκληρά, πολλές φορές, μαρκαρίσματα, με τον Διγενή να σκοράρει στο 35’ με πέναλτι κερδισμένο από τον Κετσέ όταν ανατράπηκε από τον Νίκολλι και εκτελεσμένο από τον Διακάκη. Στην επανάληψη οι Κοσκινιάτες διατήρησαν το υπέρ τους σκορ και σφράγισαν πια τη νίκη στις καθυστερήσεις σε αντεπίθεση και πλασέ του Κετσέ.

Καλή ήταν η διαιτησία του Σάββα Τσοπανάκη και των βοηθών του, Σαρρή και Ορφανού.

Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Μπαϊρακτάρης (75’ Νικηταράς), Κωστάκης, Κακλαμάνος Ε., Χαμιτάι, Κουκουτσέλας, Γαϊτάνος (46’ Ευαγγελίδης), Νίκολλι, Ταγκάεφ, Κολιοκώστας, Παπαοικονόμου.
Διγενής: Μανώλαγκας, Μικκιού (90’ Δραμουντανής), Καρπαθάκης, Χατζηνικόλας, Τσιπιζίδης, Σκούμπρος, Μοσκιού (70’ Καματερός), Κώττης, Κετσές, Παπασταμάτης, Διακάκης (85’ Νίκας).