Με Μαθιό το «τρίποντο» για τον Απόλλωνα Καλυθιών

Η συνέχεια του αγώνα στις Καλυθιές ανάμεσα στον Απόλλωνα και τον Διαγόρα Βατίου παίχτηκε χθες, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τους τρεις βαθμούς χάρις στη νίκη τους 1-0.

Θυμίζουμε πως η αναμέτρηση ξεκίνησε την 24η Φεβρουαρίου, αλλά οι δύο ομάδες έπαιξαν για ένα ημίχρονο μόνο λόγω της καταρρακτώδους βροχής. Το γκολ των Καλυθενών πέτυχε με πλασέ ο Μαθιός στο 60’ και πέντε λεπτά αργότερα κέρδισε σε ανατροπή του από τον Ζερβό πέναλτι, που εκτέλεσε ο ίδιος και απόκρουσε ο Μαυρουδής. Οι φιλοξενούμενοι στο ξεκίνημα είχαν ευκαιρία με τον Πουλάι που πλάσαρε άουτ απέναντι από τον Ροδίτη, όμως ο κόντρα δυνατός άνεμος μείωσε κατά πολύ την αποτελεσματικότητα των επιθέσεών τους.

Διαιτητής ήταν ο Θωμάς Πατσιόπουλος με βοηθούς τους Μπέκα και Κάζα.

Απόλλων: Ροδίτης, Νικολός (80’ Κατσαμάκης), Σαχίνης, Κίτσος, Κυρίτσης, Φλεβάρης, Μπάρδης, Γεωργιάδης (93’ Σαββούλης Α.), Παλάζης, Μαθιός (80’ Ροκάι), Γιορδαμνής (65’ Σαββούλης Τ.).

Διαγόρας Βατίου: Μαυρουδής, Μοσχής, Κυριαζής, Έλληνας, Αδάμος (72’ Παπουρδάνος), Ζερβός, Παναγιωτόπουλος, Κατσαρής (77’ Λαζίδης), Πουλάι, Καμπούρης, Χαρτοφύλλης.