Άνετος στο… σπίτι του  ο Πολυβώτης

Με τη χθεσινή αναμέτρηση στη Νίσυρο ανάμεσα στον Πολυβώτη και τους Ιππότες ολοκληρώθηκε η φετινή αγωνιστική δράση στον β’ όμιλο της Β’ Κατηγορίας.

Το τελικό 3-1 υπέρ των Νισύριων αντικατοπτρίζει εν πολλοίς την εικόνα της αναμέτρησης, για την οποία οι φιλοξενούμενοι ταξίδεψαν με δέκα παίκτες.

Στο 17’ ο Πάπα με πλασέ σκόραρε για τον Πολυβώτη αλλά δύο λεπτά αργότερα ένα μακρινό σουτ του Χίντα με την κόντρα σε αμυντικούς είχε ως αποτέλεσμα να ξεγελαστεί ο Ορσάρης και να δει την μπάλα στα δίχτυα του για το 1-1.

Αφού συμπληρώθηκαν 26 λεπτά στον αγώνα, με σουτ από το ύψος της περιοχής ο Γιάννης Σφακιανός έκανε το 2-1, για να διαμορφωθεί πια στο 39’ το τελικό σκορ, ξανά χάρης σε πλασέ από τον Βαλάντη Χατζηνικολάου.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σπύρος Τσέτσος με βοηθούς τους Χατζηνικόλα και Φασουλάρη.

Πολυβώτης: Ορσάρης, Σφακιανός Α., Χατζηνικολάου Χρ., Πατρίκης, Καρακωνσταντίνος, Χατζηνικολάου Β., Κακιάς (61’ Καραγιάννης), Δερμιτζάκης (50’ Καραλίγκας), Σφακιανός Ι., Πάπα (59’ Κάνιαρος), Χατζηνικολάου ΒΔ.

Ιππότες: Μοσκιού, Χίντα, Τσάκε, Λικάι, Πρίφτι, Φάφα, Μαρίνος, Σπανός, Παπλάνι, Ηλιόποπουλος.