Πήρε τίτλο, χαρίζει την άνοδο ο Ατρόμητος Διμυλιάς!

Ο Ατρόμητος στέφθηκε τελικά πρωταθλητής στη Γ’ κατηγορία και μάλιστα στα τελευταία λεπτά της εκτός έδρας αναμέτρησής του με το Ροδιακό.

Με γκολ στην εκποή, νίκησε 4-3 και σε συνδυσμό της ήττας με 6-4 της Ασπίδας Σαλάκου στην Αρχίπολη από τον Εθνικό, κατέκτησε την πρώτη θέση, αν και ισοαβάθμισε με την Αναγέννηση Εμπ., της οποίας υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Ωστόσο οι Διμυλιανοί την κούπα τη θέλουν και θα το γιορτάσουν δεόντος, όμως όπως ήδη έχει δηλώσει ο πρόεδρος του συλλόγου, Στέργος Σαρίκας, δεν θα πάρουν το «εισιτήριο» της ανόδου και θα αγωνίζονται και την επόμενη περίοδο στη Γ’ κατηγορία, καθώς θέλει πρώτα να φτιαχτεί το δικό του γήπεδο (να μπει τάπητας) και μετά να ανέβουν κατηγορία.

Έτσι τη θέση του στη Β’ κατηγορία θα την πάρει η Ομόνοια που τερμάτισε στην 5η θέση, καθώς οι ομάδες που θα προβιβασθούν είναι οριστικά 4 μετά τον υποβιβασμό της Δόξας Καρδ. στη Β’ κατηγορία.