Πάνω απ’ όλα το χάρηκαν στην Κάρπαθο…

Χωρίς άγχος αλλά αποφασισμένοι να χαρούν πάνω απ’ όλα τη μεταξύ τους αναμέτρηση χθες στην Κάρπαθο, αγωνίστηκαν ο Ποσειδώνας με τον Ηρακλή Μαριτσών.

Για 75 λεπτά περίπου οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία και την κατοχή, ενώ προηγήθηκαν στο 50’ από σέντρα του Χατζηγεωργίου και ωραίο πλασέ του Νασόπουλου. Με τη συμπλήρωση 60 λεπτών στην αναμέτρηση, ο Ποσειδώνας πέτυχε και δεύτερο γκολ, καθώς ο Τσαβέλης ανατράπηκε στην περιοχή και κέρδισε το πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος για το 2-0.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο συν τις καθυστερήσεις ο Ηρακλής ανέβασε ρυθμό και μείωσε κατ’ αρχάς στο 80’ μετά από ωραίο συνδυασμού Λερογιάννη και Κούρου, για να κάνει ο πρώτος με πλασέ το 2-1.

Η ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους σημειώθηκε πια στις καθυστερήσεις, όταν ο Κούρος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Βιλανούτσι πήρε την μπάλα με το χέρι στην περιοχή, για να δείξει ο διαιτητής το σημείο του πέναλτι, απ’ όπου ευστόχησε ο Παπακωνσταντής.

Όσον αφορά τον Ηρακλη Μαριτσών, ταξίδεψε στην Κάρπαθο, έχοντας μαζί τους Μάρκο Αναγνώστου και Θωμά Καρνάσιο,  14 ετών, οι οποίοι και πήραν λεπτά συμμετοχής. Βεβαίως και οι φιλοξενούμενοι είχαν νεαρούς στο παιχνίδι και συγκεκριμένα τους Κουκούνια και Βιτώρη.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσαμπίκος Μοσχάτος με βοηθούς τους Αντωνά και Κούτση.

Ποσειδών: Γαλάνης (75’ Βιτώρης), Χατζηγεωργίου, Καουκάκης Γ., Σπανός Ι., Φελλουζής, Φασουλέτος (65’ Πέρος), Τσαβέλης, Καραναστάσης, Κοντονικόλας (55’ Κουκούνια), Νασόπουλος (85’ Κεσίδης), Βιλανούτσι.

Ηρακλής: Σαββιδάκης, Λολάκης (12’ λτ. Καρνάσιος), Καρίκης, Παπακωνσταντής, Παπαδημήτρης, Μάργαρης, Ανδρεόπουλος, Βασιλώτος Χ., Αναγνώστου, Λερογιάννης, Κούρος.