Επιτυχημένο το Τοπικό Πρωτάθλημα Ποδηλασίας

Ολοκληρώθηκε την περασμένη Κυριακή με επιτυχία το Τοπικό Πρωτάθλημα Δρόμου μικρών κατηγοριών, που διοργάνωσε η νέα διοίκηση της Τοπικής Επιτροπής Ποδηλασίας Δωδεκανήσου, στη διαδρομή του περιφερειακού δρόμου «Ζέφυρος» (κυκλική διαδρομή μήκους 2,0 χλμ), στην πόλη της Ρόδου.

Έγιναν αγωνίσματα για Μίνι Μικρά, Μίνι Μεγάλα, Παμπαίδες, Παγκορασίδες και πήραν μέρος 54 αθλητές-αθλήτριες από Ροδήλιο, Διαγόρα, Άθλο, Έλαφο, Ανταίο και Π.Ο.Κω.

Η πρώτη μέρα, το Σάββατο, περιελάμβανε το αγώνισμα της Ατομικής Χρονομέτρησης στις κατηγορίες Μίνι Μικρά: 2 στροφές 4,0 χλμ., Μίνι Μεγάλα: 2 στροφές 4,0 χλμ , Παμπαιδες: 4 στροφές 8χλμ., Παγκορασιδες: 4 στροφές 8χλμ.

Την Κυριακή διεξήχθη ο Αγώνας Αντοχής σε Μίνι Μικρά: 8,0 χλμ (4 στροφές), Μίνι Μεγάλα: 12χλμ (6 στροφές), Παμπαίδες: 30 χλμ (15 στροφές) και Παγκορασίδες: 30 χλμ (15 στροφές).
Στους αγώνες οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και πέτυχαν αξιόλογες εμφανίσεις.

H Τοπική Επιτροπή ευχαριστεί θερμά όλους τους αθλητές, προπονητές, παράγοντες, συνοδούς και γονείς που παρευρέθηκαν στους αγώνες.

Επίσης, ευχαριστεί την Αστυνομική Διεύθυνση, Τμήμα Τροχαίας Ρόδου για τη βοήθειά τους στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα, τους ανθρώπους του Ροδήλιου που προσέφεραν εθελοντικώς και φυσικά το μεγάλο χορηγό Iviskos Fine Foods.
 


Τα αποτελέσματα:
ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
Μίνι Μικρά Αγόρια

1) Κουφός Σωτήριος-Ροδήλιος
2) Τριαντενός Νικήτας –Έλαφος
3) Περδικάκης Γεώργιος-Άθλος
4) Παπαϊωάννου Βασίλειος-Ροδήλιος
5) Παυλίδης Δημήτρης-Έλαφος
6) Κουρτλάρης Κωνσταντίνος-Ροδήλιος
7) Παπακίτσος Άγγελος-Άθλος
8) Νικολίτσης Ιωάννης-Άθλος
9) Χριστοφής Φώτιος-Άθλος
10)  Σαράντης Μιχαήλ-Άγγελος-Διαγόρας
11) Καρακούσης Αντώνιος-Ροδήλιος
12) Ιωαννίδης Αντώνιος-Διαγόρας
13) Ορφανός Νικόλαος-Διαγόρας

Μίνι Μικρά Κορίτσια
1) Μπούσδρα Αργυρώ-Ανταίος
2)  Στεφανάκη Μαρία-Ροδήλιος
3) Μπέντα Βασιλική-Ελένη-Διαγόρας
4) Γαβαλά Κωνσταντίνα-Ραφαέλα-Ροδήλιος
5) Ψωμμά Ελευθερία-Έλαφος
6) Λαγωνικάκη Ιόλη-Διαγόρας
7) Παραπόλα Βασιλεία-Διαγόρας
8) Αμπελά Ευδοκία-Φανουρία-Ροδήλιος
9) Στεφανάκη Ειρήνη-Ροδήλιος
10) Χατζηνικόλα Μελίνα-Έλαφος
11) Κυριακού Βασιλική-Ροδήλιος
12) Πιλατέρη Αικατερίνη-Ανταίος
13) Σταματίδη Αγγελική-Έλαφος
14) Καραγιάννη Ραφαέλα-Ανταίος

Μίνι Μεγάλα Αγόρια
1) Σιφουνιός Τιμόθεος-Άθλος
2) Χατζηβασιλείου Αριστοτέλης-ΠΟ Κω
3) Τρούλλης Σάββας-Ανταίος
4) Κούρος Κωνσταντίνος-Ροδήλιος
5) Τσιρώνης Αλέξανδρος-Άθλος
6) Μονδάνος Ιωάννης-Έλαφος
7) Ξεσφίγγης Γεώργιος-Άθλος
8) Παπακωνσταντίνου Λουκάς-Άθλος
9) Γεωργαλλίδης Θεοδόσιος-Διαγόρας
10)  Χιουζ Έντριου Νίκολας-Διαγόρας
11) Διακοτσαμπής Τσαμπίκος-Έλαφος

Μίνι Μεγάλα Κορίτσια
1) Φωκιανού Βασιλεία-Έλαφος
2) Αντωνίου Μαρία-Ιωάννα-Έλαφος
3) Παπαδημητρίου-Στάμπορη Ειρήνη-Ροδήλιος
4) Χατζηνικολάκη Ιφιγένεια-Άθλος
5) Πιλατέρη Αγγελική-Ανταίος
6) Χούλη Ζαχαρένια-Ανταίος
7) Τάλια Μαρία-Ροδήλιος
8) Σταματίδη Μαρία-Ιωάννα-Έλαφος

Παμπαίδες
1) Σαββάκης Μιχαήλ-Ροδήλιος
2) Χαρόβας Μιλτιάδης-Διαγόρας
3) Κυπραίος Νικόλαος-Ροδήλιος
4) Ξεσφίγγης Σπύρος-Άθλος
5) Καραβόλιας Γεώργιος-Άθλος
6) Παραπόλας Άγγελος-Διαγόρας
7) Κοτσιφός Αλμπέρτος-Διαγόρας
8) Μιτζέλος Βασίλης-Διαγόρας

Παγκορασίδες
1) Σιφουνιού Δανάη-Άθλος
2) Χατζηστεφανή Αικατερίνη-Άθλος

ΑΝΤΟΧΗ
Μίνι Μικρά Αγόρια

1) Κουφός Σωτήριος-Ροδήλιος
2) Περδικάκης Γεώργιος-Άθλος
3) Τριαντενός Νικήτας-Έλαφος
4) Παυλίδης Δημήτρης-Έλαφος
5) Κουρτλάρης Κωνσταντίνος-Ροδήλιος
6) Παπακίτσος Άγγελος-Άθλος
7) Νικολίτσης Ιωάννης-Άθλος
8) Χριστοφής Φώτιος-Άθλος
9)  Σαράντης Μιχαήλ-Άγγελος-Διαγόρας
10) Καρακούσης Αντώνιος-Ροδήλιος
Ιωαννίδης Αντώνιος-Διαγόρας DNF
Ορφανός Νικόλαος-Διαγόρας DNS
Παπαϊωάννου Βασίλειος-Ροδήλιος DNS

Μίνι Μικρά Κορίτσια
1) Στεφανάκη Μαρία-Ροδήλιος
2) Μπούσδρα Αργυρώ –Ανταίος
3) Μπέντα Βασιλική-Ελένη-Διαγόρας
4) Γαβαλά Κωνσταντίνα-Ραφαέλα-Ροδήλιος
5) Ψωμμά Ελευθερία-Έλαφος
6)  Παραπόλα Βασιλεία-Διαγόρας
7) Λαγωνικάκη Ιόλη-Διαγόρας
8)  Αμπελά Ευδοκία-Φανουρία-Ροδήλιος
9) Κυριακού Βασιλική-Ροδήλιος
10) Στεφανάκη Ειρήνη-Ροδήλιος
11) Χατζηνικόλα Μελίνα-Έλαφος
12) Καραγιάννη Ραφαέλα-Ανταίος
13) Πιλατέρη Αικατερίνη-Ανταίος
Σταματίδη Αγγελική DNS

Μίνι Μεγάλα Αγόρια
1) Σιφουνιός Τιμόθεος-Άθλος
2) Χατζηβασιλείου Αριστοτέλης-ΠΟ Κω
3) Κούρος Κωνσταντίνος-Ροδήλιος
4) Τρούλλης Σάββας-Ανταίος
5) Μονδάνος Ιωάννης-Έλαφος
6) Ξεσφίγγης Γεώργιος-Άθλος
7)  Παπακωνσταντίνου Λουκάς –Άθλος
8) Γεωργαλλίδης Θεοδόσιος-Διαγόρας
9) Διακοτσαμπής Τσαμπίκος-Έλαφος
Τσιρώνης Αλέξανδρος-Άθλος DNF
Χιουζ  Έντριου Νίκολας-Διαγόρας DNS

Μίνι Μεγάλα Κορίτσια
1) Φωκιανού Βασιλεία-Έλαφος
2) Παπαδημητρίου-Στάμπορη Ειρήνη-Ροδήλιος
3) Αντωνίου Μαρία-Ιωάννα-Έλαφος
4) Χατζηνικολάκη Ιφιγένεια-Άθλος
5) Ταλία Μαρία-Ροδήλιος
6) Χούλη Ζαχαρένια-Ανταίος
7) Πιλατέρη Αγγελική-Ανταίος
Σταματίδη Μαρία-Ιωάννα-Έλαφος DNS

Παμπαίδες
1) Κυπραίος Νικόλαος-Ροδήλιος
2) Χαρόβας Μιλτιάδης-Διαγόρας
3) Σαββάκης Μιχαήλ-Ροδήλιος
4) Ξεσφίγγης Σπύρος-Άθλος
5) Καραβόλιας Γεώργιος-Άθλος
6) Παραπόλας Άγγελος-Διαγόρας
Μιτζέλος Βασίλης-Διαγόρας DNF
Κοτσιφός Αλμπέρτος Διαγόρας DNF

Παγκορασίδες
1) Σιφουνιού Δανάη-Άθλος
2) Χατζηστεφανή Αικατερίνη-Άθλος.