Διακρίσεις μαθητών-αθλητών του Κολλεγίου Ρόδου

Η αθλητική δραστηριόιητα δεν σταματά ποτέ στο Κολλέγιο Ρόδου. Πάντα υπάρχουν οι διοργανώσεις, στις οποίες μαθητές-αθλητές του συμμετέχουν σ’ αυτές.

Αυτή τη φορά, τρεις απ’ αυτούς το τελευταίο διάστημα έλαβαν μέρος σε αγώνες τένις, κατακτώντας μάλιστα ηψηλές θέσεις στην κατηγορία τους.

Συγκεκριμένα:
1. Ο Ανδρέας Καρπέτης, μαθητής της Ε’ Δημοτικού κατέκτησε την 1η θέση στον αγώνα U12.
Nα σημειωθεί ότι ο νεαρός μαθητής μετά το Πάσχα, συνολικά έχει κατακτήσει τρία χρυσά κύπελλα, εκ των οποίων το ένα στην Κάλυμνο.

2. Ο  Καστελοριζός Δημήτρης, μαθητής, της Γ’ Δημοτικού κατέκτησε την 1η θέση    στο 2ο τουρνουά JUNIOR U10.

3. Η  Σοφία Νισυρίου, μαθήτρια της Β’ Δημοτικού, κατέκτησε τη 2η θέση -   Κύπελο στους αγώνες τένις  με κόκκινη μπάλα.

Η Διεύθυνση του Κολλεγίου συγχαίρει θερμά τους αθλητές μαθητές για τη διάκρισή τους, τους εκπαιδευτές τους για την καθοδήγηση και τους γονείς για την αδιάλειπτη υποστήριξη.