Οι μικροί ποδηλάτες, μας δείχνουν το δρόμο

Μέσα σ’ ένα καθαρά αναπτυξιακό πλαίσιο διεξήχθη την περασμένη Κυριακή από τον Ροδήλιο η ημερίδα ποδηλασίας πίστας «Sakellaris Bikes» με αγωνίσματα βαθμολογούμενα αλλά και αυτά που είχαν να κάνουν αποκλειστικά με την εξοικείωση των παιδιών με το άθλημα για τις πολύ μικρές κατηγορίες.

Έτσι, είχαν την ευκαιρία αθλητές κι αθλήτριες στις κατηγορίες Παίδων-Κορασίδων και Νεανίδων να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους μέσα σ’ έντονο συναγωνισμό. Πρέπει να σημειωθεί εδώ πως στις συγκεκριμένες κατηγορίες η ροδίτικη ποδηλασία αποτελεί μια δύναμη σε πανελλήνιο επίπεδο στην πίστα κι αυτό αποδείχτηκε προσφάτως με την κατάκτηση μεταλλίων στους αγώνες του Ολυμπιακού Ποδηλατοδρομίου.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα φάνηκε καθαρά η δουλειά σε επίπεδο ακαδημιών στη Ρόδο, κι αυτό είναι που θέλει να προάγει ο Ροδήλιος από τη διοργάνωση αγώνων στο συγκεκριμένο επίπεδο.

 


Τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και το μόνο σίγουρο είναι πως με τη σωστή δουλειά θα συνεχίσει η Ρόδος να βρίσκεται ψηλά στο αγώνισμα, αφού το μεράκι είναι σίγουρο ότι υπάρχει…
 


Τα αποτελέσματα στα βαθμολογούμενα αγωνίσματα:

ΣΚΡΑΤΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A/A

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ

ΣΕΙΡΑ

ΕΠΙΔΟΣΗ

 

 

ΑΦΙΞΗΣ

 

 

SURNAME NAME

TEAM

RESULT

TIME

 

 

 

1

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

1

11:17:00

 

2

ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

2

 

 

3

ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

3

 

 

4

ΒΑΓΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

4

 

 

5

ΜΠΙΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

5

 

 

6

ΝΙΚΗΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

6

 

 

7

ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

7

 

 

8

ΣΟΛΟΜΩΝ ΑΡΗΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

8

 

 

9

ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

9

 

 

10

ΚΟΥΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

10

 

 

11

ΛΟΥΚΑΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

11

 

 

12

ΜΠΕΝΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ

12

 

 

13

ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΓΙΑΣΑΡ

Π.Ο. ΚΩ

DNF

 

 

14

ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

DNS

 

 

                     

ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A/A

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ

ΣΕΙΡΑ

ΕΠΙΔΟΣΗ

 

 

ΑΦΙΞΗΣ

 

 

SURNAME NAME

TEAM

RESULT

TIME

 

 

 

1

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

1

12:10

 

2

ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

2

12:90

 

3

ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΓΙΑΣΑΡ

Π.Ο. ΚΩ

3

12:94

 

4

ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

4

13:20

 

5

ΝΙΚΗΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

5

13:34

 

6

ΜΠΕΝΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ

6

13:58

 

7

ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

7

13:63

 

8

ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

8

13:89

 

9

ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

9

13:92

 

10

ΜΠΙΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

10

13:98

 

11

ΚΟΥΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

11

15:92

 

12

ΛΟΥΚΑΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

12

15:41

 

13

ΣΟΛΟΜΩΝ ΑΡΗΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

13

15:59

 

14

ΒΑΓΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

DNS

DNS

 

                         

ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A/A

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ

ΣΕΙΡΑ

 

 

ΑΦΙΞΗΣ

 

 

SURNAME NAME

TEAM

RESULT

 

 

 

1

ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

1

 

2

ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

2

 

3

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

3

 

4

ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

4

 

5

ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

5

 

6

ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

6

 

7

ΒΑΓΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

7

 

8

ΜΠΙΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

8

 

9

ΚΟΥΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

9

 

10

ΣΟΛΟΜΩΝ ΑΡΗΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

10

 

11

ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΓΙΑΣΑΡ

Π.Ο. ΚΩ

DNS

 

 

 

 

 

 

 

ΑΤΟΜΙΚΗ  ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A/A

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΘΛΗΤΗ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ / ΟΜΑΔΑ

ΣΕΙΡΑ

ΕΠΙΔΟΣΗ

 

 

ΑΦΙΞΗΣ

 

 

SURNAME NAME

TEAM

RESULT

TIME

 

 

 

1

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

1

37:33

 

2

ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΓΙΑΣΑΡ

Π.Ο. ΚΩ

2

37:69

 

3

ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

3

38:73

 

4

ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

4

39:34

 

5

ΝΙΚΗΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

5

39:88

 

6

ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

6

39:92

 

7

ΜΠΕΝΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ

7

39:95

 

8

ΜΠΙΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

8

 40:60

 

9

ΒΑΓΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

9

41:04

 

10

ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

10

41:25

 

11

ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

11

41:83

 

12

ΚΟΥΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

12

43:33

 

13

ΣΟΛΟΜΩΝ ΑΡΗΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

13

44:18

 

14

ΛΟΥΚΑΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

14

45:89