Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων: Καλωσόρισμα με βροχή στα Τρίκαλα

Υπό βροχή πραγματοποίησαν την προετοιμασία τους προχθές Παρασκευή οι αθλητές και οι αθλήτριες με συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων-Νεανίδων στα Τρίκαλα. Και χθες όμως ο καιρός δεν ήταν ο ιδανικός με το ξεκίνημα της διοργάνωσης, για την οποία βρίσκονται στη Θεσσαλία και πολλοί Δωδεκανήσιοι. Υπενθυμίζεται πως χθες επρόκειτο να διεξαχθούν τα αγωνίσματα μόνο το απόγευμα σε αντίθεση με σήμερα που το πρόγραμμα θα ξεκινήσει από το πρωί για ολοκληρωθεί το βράδυ.

Οι συμμετοχές από τα Δωδεκάνησα:

 

Έφηβοι

Χρήστος Παπαδόπουλος (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ., 200μ.

Γεώργιος Ζαλογιάννης (Διαγόρας) 100μ., 200μ.

Ιωάννης Ντέτσικας (ΑΟ Σταματίου) 400μ.

Γιώργος Εργάς (ΑΟ Σταματίου) 400μ.

Σέργιος Διακοστεφανής (Εύδαμος Κω) 800μ.

Ηλίας Τοτολίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 110μ. μ’ εμπόδια

Παναγιώτης Πανσεληνάς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 110μ. μ’ εμπόδια

Νικόλαος Μήλιος (Διαγόρας) 110μ. μ’ εμπόδια

Σάββας Ρούσσος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 400μ. μ’ εμπόδια

Αλέξανδρος Παθιάκης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ

Άγγελος Παπαγρηγορίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ

Μάρκελο Μέμα (ΑΟ Σταματίου) σφύρα

Νεανίδες

Έφη Γκιάτα (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ., 4χ100, 4χ400

Αγγελική Κοτσομύτη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ. μ’ εμπόδια, 400μ. μ’ εμπόδια, 4χ100, 4χ400

Θέμις Οικονόμου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ100, 4χ400

Αποστολία Νεκταρία Σαλπιγκτίδη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ100, 4χ400

Αρετή Μαρία Σιμιτζή (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ100, 4χ400

Νικολέτα Κουτή (Διαγόρας) 100μ. μ’ εμπόδια

Σμαραγδή Μωραΐτη (Διαγόρας) 100μ. μ’ εμπόδια

Γεωργία Παραστατίδου (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 400μ. μ’ εμπόδια

Ελένη-Φιλοθέη Φραζή (Εύδαμος Κω) 400μ’ μ’ εμπόδια

Μαρία Μάργαρη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 3000μ. ΦΕ

Νίκη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα

Τσαμπίκα Αλαφάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) ακόντιο

Μαρία Στεργιάνα Μεταξωτού (Εύδαμος Κω) ακόντιο

 

Το σημερινό πρόγραμμα

 

ΠΡΩΙ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

 

08.00

10.000 μ ΒΑΔΗΝ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

08.05

10.000 μ ΒΑΔΗΝ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

08.30

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

43.00 μ.

Βοηθητικό

09.00

400 μ ΕΜΠ.

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

09.00

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

3.40μ.

09.00

ΜΗΚΟΣ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

5.60 μ.

09.00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

ΕΦΗΒΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

53.00 μ.

09.20

400 μ ΕΜΠ

ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

09.30

ΥΨΟΣ

ΕΦΗΒΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

1.90 μ.

09.40

800 μ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

09.55

800 μ

ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

10.00

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

11.20 μ.

10.20

200 μ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

10.30

ΜΗΚΟΣ

ΕΦΗΒΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

6.70 μ.

10.30

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

ΕΦΗΒΩΝ

ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

44.00 μ.Βοηθητικό

10.50

200 μ

ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

 

17.00

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

Βοηθητικό

17.00

400 μ ΕΜΠ.

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17.00

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17.00

ΜΗΚΟΣ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17.00

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17.15

400 μ ΕΜΠ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17.30

800 μ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17.40

800 μ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17.45

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

17.55

200 μ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18.00

ΥΨΟΣ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18.05

200 μ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18.20

3.000 μ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18.30

ΜΗΚΟΣ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

18.30

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

Βοηθητικό

18.40

5.000 μ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

19.05

4Χ400 μ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ

 

19.20

4Χ400 μ

ΕΦΗΒΩΝ

ΤΕΛΙΚΕΣ  ΣΕΙΡΕΣ