Οι διακρίσεις των «Πιγκουίνων» στα Χανιά

Με την επιστροφή της ομάδας των Πιγκουίνων από τα Χανιά ολοκληρώθηκε η παρουσία της στους Θερινούς Αγώνες κολύμβησης 9-12 ετών της περιφέρειας, με συμμετοχή 900 αθλητών από συλλόγους της Κρήτης και της Ρόδου, όπως επίσης και στην Ημερίδα Ορίων για τις αγωνιστικές κατηγορίες.

Ο σύλλογος κατάφερε να κατακτήσει τέσσερα μετάλλια και βρίσκεται στην οκτάδα σε είκοσι οκτώ  αγωνίσματα, ενώ επιτεύχθηκαν τρία όρια για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
Τα αποτελέσματα επιβεβαιώνουν την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στα αγωνιστικά και προαγωνιστικά τμήματα, τα οποία ολοκληρώνουν ένα χρόνο λειτουργίας.

Η διοίκηση του συλλόγου συγχαίρει όλα τα παιδιά που πέτυχαν τους προσωπικούς τους στόχους και αυτό θέλει να αποτελεί ένα θετικό ερέθισμα τόσο για τα ίδια όσο και για τους υπόλοιπους αθλητές του.

Τέλος, ευχαριστεί τους προπονητές που είναι πάντα δίπλα στους αθλητές και ιδιαίτερα τον κο Λαγό Γεώργιο και κα Κατερίνα Κάτρη για το ήθος και την αφοσίωσή τους.

 

 

Τα αποτελέσματα αναλυτικά:
ΨΥΛΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2007
50 ΥΠΤΙΟ 37:76 3ος
100 ΥΠΤΙΟ 1:22:24 2ος
200 ΥΠΤΙΟ 2:56:96 2ος

ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2009
50 ΥΠΤΙΟ 44:26 3ος
50 ΠΡΟΣΘΙΟ 54:10 6ος

ΜΠΙΛΙΑΣ ΘΑΡΡΕΝΟΣ 2008
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 37:00 5ος
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1:24:25 6ος

ΚΟΥΤΕΛΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2007
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 34:01 4ος
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1:16:27 4ος
200 ΥΠΤΙΟ 3:08:02 8ος

ΤΗΛΙΑΚΟΥ ΣΕΛΙΝ 2007
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1:21:84 5η
400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 6:10:01 5η
50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 43:25 5η

ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ 2007
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1:19:46 8ος
50 ΠΡΟΣΘΙΟ 45:93 5ος
100 ΠΡΟΣΘΙΟ 1:40:48 5ος

ΤΡΕΠΑ ΝΕΦΕΛΗ 2007
50 ΠΡΟΣΘΙΟ 47:73 9η
100 ΠΡΟΣΘΙΟ 1:43:60 6η
200 ΠΡΟΣΘΙΟ 3:38:65 7η

ΜΠΟΥΣΔΡΑ ΑΡΓΥΡΩ 2008
50 ΥΠΤΙΟ 46:62 8η
200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 3:43:51 7η

ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2008
50 ΥΠΤΙΟ 46:90 7ος
100 ΥΠΤΙΟ 1:42:28 9ος

ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2006
50 ΥΠΤΙΟ 43:76 7ος
100 ΥΠΤΙΟ 1:31:41 6ος
200 ΥΠΤΙΟ 3:08:59 6ος
 


ΡΟΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2007
50 ΥΠΤΙΟ 45:13 9η
100 ΥΠΤΙΟ ΑΚΥΡΗ ΣΤΡΟΦΗ
200 ΥΠΤΙΟ 3:26:85 5η

ΜΠΙΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2009
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 42:27 11ος
50 ΥΠΤΙΟ 48:75 11ος

ΚΙΝΑΤΖΗ ΜΙΧΑΕΛΑ 2009
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 42:49 13η
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1:38:55 8η

ΠΙΣΣΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 2008
50 ΥΠΤΙΟ 47:55 8ος
100 ΥΠΤΙΟ 1:41:70 8ος

ΧΑΤΖΗΑΒΡΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2008
50 ΥΠΤΙΟ 51:13 11ος
100 ΥΠΤΙΟ ΑΚΥΡΗ ΣΤΡΟΦΗ

ΚΑΡΑΜΗΝΖΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 2008
50 ΠΡΟΣΘΙΟ 58:40 13η
100 ΠΡΟΣΘΙΟ 2:06:14 13η

ΜΟΣΚΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2006
50 ΠΡΟΣΘΙΟ 59:85 20η
100 ΠΡΟΣΘΙΟ 2:09:75 24η
200 ΠΡΟΣΘΙΟ 4:28:73 16η

ΚΟΥΤΕΛΙΑΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 2006
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 39:13 18ος
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1:25:91 18ος
200 ΥΠΤΙΟ ΑΚΥΡΗ ΣΤΡΟΦΗ

ΚΕΦΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2004
50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 30:06
100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 1:08:38
200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 2:34:61

ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΜΙΑΧΛΗΣ 2004
50 ΠΡΟΣΘΙΟ 45:41
100 ΠΡΟΣΘΙΟ 1:42:10

ΚΕΦΑΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2005
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 36:32
100 ΕΛΕΥΕΘΡΟ 1:24:59

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2005
50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 35:63
100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 1:19:58

ΚΥΡΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΙΟΣ 1986
50 ΥΠΤΙΟ 33:41
100 ΥΠΤΙΟ 1:16:11
200 ΥΠΤΙΟ 2:49:40