Αύριο η προσπάθεια της Μαγκούλια στην Πόλη

Στην Κωνσταντινούπολη βρίσκεται ήδη από χθες η αποστολή της Εθνικής μας ομάδας στίβου για να συμμετάσχει στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων σήμερα και αύριο.

Η Μαρία Μαγκούλια από την Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000 έχει ήδη εξασφαλίσει το όριο στη σφαίρα για πρόκριση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Τάμπερε αλλά παρόλα αυτά θα είναι παρούσα στη διοργάνωση της Πόλης.

Άλλωστε είναι η μοναδική αθλήτρια από σωματείο της Δωδεκανήσου στη διοργάνωση και θέλει μια καλή επίδοση ως … πρόβα πριν τους αγώνες της Φινλανδίας που θα διεξαχθούν από 10 έως 15 Ιουλίου. Η Μαρία Μαγκούλια θ’ αγωνιστεί αύριο στις 17.15, σύμφωνα με το πρόγραμμα των διοργανωτών με έντονο το συναγωνισμό.

Η αποστολή:
Έφηβοι

100μ.: Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας), Σωτήρης Κομιανός - Γραβάνης (ΑΟ Κάλλιστος)
200μ.: Σπύρος Δουκατέλης (Κερκυραϊκός ΓΣ), Βαγγέλης Καΐκης (ΓΕΑ Τρικάλων)
1.500μ.: Γιώργος Μηλιαράς (ΣΑΚΑ)
5.000μ.: Μάριος Αναγνώστου (Αναγέννηση Λαμίας)
3.000μ. στιπλ: Νίκος Σάκης (ΑΣ Ερμής 1877)
400μ. εμπ.: Αρης Δρίτσας (ΟΣΦΠ)
Επί κοντώ: Γιάννης Ρίζος (ΑΣ Άρης)

Μήκος: Αλέξης Αργυρόπουλος (Κόροιβος Αμαλιάδας)
Σφαιροβολία: Οδυσσέας Μουζενίδης (Κένταυρος Χαλκ.), Ιάσωνας Μαχαίρας (ΓΣ Ηλιούπολης)
Δισκοβολία: Ηλίας- Μιχάλης Γενίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες)
Σφυροβολία: Χρήστος Φραντζεσκάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος ΓΣ), Κώστα Ζάλτος (ΓΣ Μανδρών)
Ακοντισμός: Κώστας Μυλωνάς (Αστέρας Πρεβέζης)
Δέκαθλο: Αντώνης Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας), Άγγελος - Ζανής Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας)

Νεανίδες
100μ.: Δήμητρα Τσουκαλά (Νίκη Βόλου), Βάγια Δαμπλιά (ΓΑΣ Αρχέλαος)
200μ.: Άρτεμις Αναστασίου (Σχολή Μωραΐτη), Δήμητρα Τσουκαλά (Νίκη Βόλου)
800μ.: Νικολέττα Κυνατίδου (ΣΚΑ Δράμας)
5.000μ.: Ευσταθία Φλώρου (ΓΣ Τρικάλων)
100μ. εμπ.: Αναΐς Καραγιάννη (ΓΣ Κηφισιάς)

Μήκος: Αναστασία Σαρλάνη (Αμεινίας Μεσογείων), Μαρία Στεφανοπούλου (ΑΣ Σίσυφος Κορίνθου)
Τριπλούν: Χριστίνα Κωστή (Πανιώνιος)
Σφαιροβολία: Μαρία Μαγκούλια (Ένωση Καζώνης-Καλύμνος 2000)
Δισκοβολία: Δήμητρα Αλεξίου (Έσπερος ΓΣ Λαμίας)
Επταθλο: Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά).