Ανοιχτό τουρνουά: Το πρόγραμμα της 2ης εβδομάδας

Η οργανωτική επιτροπή του 7ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ, που διοργανώνει ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού και Αθλητισμού Ρόδου, ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αναμετρήσεων για τη δεύτερη εβδομάδα που περιλαμβάνει την 3η και την 4η αγωνιστική.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

3η αγωνιστική

Δευτέρα 25 Ιουνίου

Βενετόκλειο (19.00’) Ιβίσκος – Pick ‘n’ Roll

Βενετόκλειο (21.00’) Buzzer Beaters – Αστυνομία

Τετάρτη 27 Ιουνίου

Βενετόκλειο (21.00’) Δικηγόροι – Underdogs

Ρεπό: Νιοχώρι

4η αγωνιστική

Παρασκευή 29 Ιουνίου

Βενετόκλειο (21.00’) Underdogs – Αστυνομία

Σάββατο 30 Ιουνίου

Βενετόκλειο (19.00’) Δικηγόροι – Pick ‘n’ Roll

Βενετόκλειο (21.00’) Buzzer Beaters – Νιοχώρι

Ρεπό: Ιβίσκος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
3η αγωνιστική

Τρίτη 26 Ιουνίου

Βενετόκλειο (19.00’) Χορόσπιτο Πυλιώνας – Χαβαλένθια

Βενετόκλειο (21.00’) Οικονομικό Επιμελητήριο – Hermes Electroinvest

Τετάρτη 27 Ιουνίου

Βενετόκλειο (19.00’) ΤΕΕ – Blue Celtics

Ρεπό: Modela

4η αγωνιστική

Πέμπτη 28 Ιουνίου

Βενετόκλειο (19.00’) Οικονομικό Επιμελητήριο – Χαβαλένθια

Βενετόκλειο (21.00’) Modela – Hermes Electroinvest

Παρασκευή 29 Ιουνίου

Βενετόκλειο (19.00’) Χορόσπιτο Πυλιώνας – Blue Celtics

Ρεπό: ΤΕΕ.

Η σημερινή δράση

Με ακόμη δύο παιχνίδια συνεχίζεται σήμερα το 7ο ανοιχτό τουρνουά του ΔΟΠΑΡ. Για τη δεύτερη αγωνιστική του Β’ Ομίλου, οι Blue Celtics θα αντιμετωπίσουν τα Modela ενώ για τον Α’ Όμιλο θα ξεκινήσει στις 21.00’ η ενδιαφέρουσα αναμέτρηση του Ιβίσκου Summer 2018 με τους Δικηγόρους.

Τα ρόστερ των ομάδων που αγωνίζονται σήμερα:

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Γιάννης Τσακίρης): Ιωάννης Χριστοδουλάκης, Δημήτριος Βερβέρης, Στέφανος Κουτσούκος, Ιωάννης Κούκουλας, Σπυρίδων Καλαποδάκης, Δημήτρης Ζιώγας, Αναστάσιος Μπακαλούμας, Νικόλαος Νεοφύτου, Θωμάς Σαρίκος, Δημήτριος Σταύρου, Κωνσταντίνος Αβδελλής, Γεώργιος Λαμπαδάκης, Βασίλειος Περίδης, Μιχαήλ Καραγιάννης, Γεώργιος Κυπραίος, Αριστείδης Τσάτσος, Τηλέμαχος Καμπούρης, Εμμανουήλ Χαραλάμπους, Εμμανουήλ Ζέζιος, Ιωάννης Τσίγκας (20 αθλητές).

ΙΒΙΣΚΟΣ SUMMER 2018 (Στέλιος Κωνσταντινίδης): Μαίος Καμπουράκης, Κώστας Τσαλίκης, Γιάννης Κουτσούκος, Γιώργος Φλοκκιού, Γιώργος Κωστάκης, Γιάννης Μωραΐτης, Σίμος Πυράκης, Αντώνης Πατινιώτης, Σπύρος Φιλιππόπουλος, Γιώργος Καστέλλας, Γιώργος Τσιτσούλας, Παναγιώτης Φυλτζανίδης, Γαβρίλος Σκάρος, Γιάννης Λεριάς, Γιάννης Σάββας, Γιώργος Δαλιάνης (16 αθλητές).

BLUE CELTICS: Ιωάννης Καρπέτης, Νικόλαος Κάτρης, Γεώργιος Ράμμος, Εμμανουήλ Χηράκης, Ιωάννης Παπαγιαννόπουλος, Χρήστος Σταύρος Πετεβές, Γεώργιος Κωνσταντινίδης, Χρήστος Ράμμος, Χριστόφορος Χαρίσης, Κωνσταντίνος Χαραλάμπης, Δημήτριος Σαρικάς (11 αθλητές).

MODELA (Ανδρέας Μαγριπλής): Σάββας Γιορδαμνής, Μόσχος Φάντης, Μιχάλης Αγαπητός, Χρυσοβαλάντης Παπαγιάννης, Χαράλαμπος Κατεπόδης, Δημήτρης Σαντιμπαντάκης, Τάσος Χαραλάμπης, Γαβριήλ Κόρρος, Γιώργος Κρητικός, Γιάννης Μελεκίδης, Γιάννης Γιαννέλης, Γιώργος Ρουμελιώτης, Παναγιώτης Κοκορόγιαννης, Ανδρέας Μαγριπλής (14 αθλητές).

Το σημερινό πρόγραμμα:

Βενετόκλειο (19.00’) Blue Celtics - Modela (Β’ όμιλος)
Διαιτητές: Διαμαντής, Βράκα
Βενετόκλειο (21.00’) Ιβίσκος - Δικηγόροι (Α’ όμιλος)
Διαιτητές: Αντωνίου, Μητσού