Η δωδεκανησιακή αποστολή για το Πανελλήνιο της Κατερίνης

Για άλλη μια χρονιά το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων-Κορασίδων (Κ18) αποτελεί αγωνιστική πρόκληση πολλών αθλητών και αθλητριών της κατηγορίας.

Η πολυπληθέστερη διοργάνωση θα συγκεντρώσει στην πόλη της Κατερίνης 629 Παίδες και 684 κορασίδες από 185 σωματεία όλης της χώρας,  αριθμοί που προέκυψαν από τις δηλώσεις συμμετοχής των σωματείων. 

Οι αγώνες θα γίνουν στο Δημοτικό Στάδιο της Κατερίνης αύριο Σάββατο και Κυριακή, με τα Δωδεκάνησα να έχουν στην αποστολή τους δεκαέξι Παίδες και ισάριθμες Κορασίδες.

Η δωδεκανησιακή αποστολή: 
Παίδες
Σέργιος Διακοστεφανής (Εύδαμος Κω) 100μ., 800μ.
Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 3000μ., 2000μ. ΦΕ
Ηλίας Τοτολίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 110μ. μ’ εμπόδια
Απόστολος Καραγιάννης (Εύδαμος Κω) 110μ. μ’ εμπόδια
Σάββας Ρούσσος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 400μ. μ’ εμπόδια
Γεώργιος Κώτσης (Εύδαμος Κω) 400μ. μ’ εμπόδια
Γεώργιος-Άγγελος Τρικοίλης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 400μ. μ’ εμπόδια, επί κοντώ
Ιωάννης-Θεολόγος Σαββίγκος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 2000μ. ΦΕ
Αλέξανδρος Παθιάκης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, μήκος
Άγγελος-Μιχαήλ Παπαγρηγορίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ
Γεώργιος Αβδελίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ
Νικόλαος Κατραμάδος (ΓΣΝ Λέρου) μήκος, τριπλούν
Μάρκελο Μέμα (ΑΟ Σταματίου) δίσκος, σφύρα
Σωτήριος Χατζηγεωργίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα
Κωνσταντίνος Παρτσανάκης (Εύδαμος Κω) ακόντιο
Γεώργιος Μουζάκης (Εύδαμος Κω) ακόντιο

Κορασίδες
Δομινίκη Χατζηνικολάου (Εύδαμος Κω) 100μ., 4χ100
Μυριάμ Μανσούρ (Εύδαμος Κω) 100μ., 4χ100
Δέσποινα-Τσαμπίκα Μανωλά (ΑΟ Σταματίου) 200μ.
Αποστολία-Νεκταρία Σαλπιγκτίδη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 200μ., 4χ100, 4χ400 
Φιλοθέη-Ελένη Φραζή (Εύδαμος Κω) 100μ. μ’ εμπόδια, 4χ100
Θέμις Οικονόμου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ. μ’ εμπόδια, 4χ100, 4χ400
Γεωργία Παραστατίδου (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 400μ. μ’ εμπόδια
Ιωάννα-Ραφαηλία Χρηστοφή (Εύδαμος Κω) μήκος, 4χ100
Μαρία Στεργιάνα Μεταξωτού (Εύδαμος Κω) μήκος, ακόντιο
Αρετή-Μαρία Σιμιτζή (ΑΟ Καλλιπάτειρα) τριπλούν, 4χ100, 4χ400 
Νίκη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφύρα
Ναταλία Μάγου (ΑΟ Σταματίου) σφύρα
Αναστασία Παπαντωνίου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ100, 4χ400
Δωροθέα Πλιάκα (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ100
Μαρία Τουρλούγκου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ100, 4χ400
Ιωάννα Τριγένη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 4χ100, 4χ400