Δυναμική η παρουσία των Δωδεκανήσιων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

Αρκετά δυναμική ήταν η παρουσία των Δωδεκανήσιων αθλητών και αθλητριών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου Παίδων – Κορασίδων (Κ18) που πραγματοποιήθηκε στην Κατερίνη.

Δύο χρυσά και δύα αργυρά μετάλλια έβαλαν στις αποσκευές τους κατά την επιστροφή, ενώ πολλές διακρίσεις και σημαντικές ήταν οι θέσεις που κατέλαβαν, πολλοί-ές απ’ αυτούς. Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου για το λόγο αυτό εξέδωσε συγχαρητήριο μέσω του οποίου αναφέρει τα εξής:

 «Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ συγχαίρει για τα ΑΞΙΑ αποτελέσματά τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 (Παίδων – Κορασίδων) που έγινε στην Κατερίνη τους παρακάτω αθλητές και αθλήτριες.

1ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ Ο ΚΑΤΡΑΜΑΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ με προπονητή τον Μιλτιάδη Παπαντωνάκη από τον Γ.Σ. ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ  στο Άλμα Τριπλούν με επίδοση 14.60μ. και ατομικό ρεκόρ.

1ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΣΑΒΒΑΣ με προπονητή τον Φώτιο Κουμεντή από τον Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 στα 400μ εμπ. με επίδοση 56’’19 και ατομικό ρεκόρ.

2η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ Η ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ με προπονητή τον Ευστάθιο Παπαστάμο από τον Γ.Α.Σ. Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ στα 400μ εμπ με επίδοση 62’’39 και ατομικό ρεκόρ.

2ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ Ο ΤΟΤΟΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ με προπονητή των Φώτιο Κουμεντή από τον Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 στα 110μ εμπ. Με 14’’08.

4ος ΠΑΘΙΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ      Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009         ΑΛΜΑ ΕΠΙΚΟΝΤΩ   4.40Μ

5ος ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ      ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         800Μ         1’58’’56

6ος ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000  2000Μ Φ.Ε.      6’25’’95

7ος ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ      Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009         ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ     4.30Μ

9η ΡΑΜΜΟΥ ΝΙΚΗ         Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009         ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ      51.50Μ

9ος ΠΑΡΤΣΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ      ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ      48.10Μ

11η ΜΕΤΑΞΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ         ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ      37.15Μ

11ος ΣΑΒΒΙΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ      Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009         2000Μ Φ.Ε.      6’52’’53

14ος ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ      Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009         110Μ ΕΜΠ      15’’78

15ος  ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΕΛΟ Α.Ο. ΕΜΜ & Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ            47.65Μ

16η ΜΑΓΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ         Α.Ο. ΕΜΜ&Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ      ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ      43.92Μ

17ος ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ      ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ      46.55Μ

18η ΧΡΗΣΤΟΦΗ ΙΩΑΝΝΑ      ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ   5.14Μ

18ος ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ      ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ – ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000   3000Μ         9’31’’87

19ος ΜΕΜΑ ΜΑΡΚΕΛΟ       Α.Ο. ΕΜΜ & Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ   ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ      38.12Μ

20η ΣΙΜΙΤΖΗ ΔΙΚΑΙΑ         Α.Ο. ΡΟΔΟΥ Η ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ      ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ   10,49Μ

20ος ΑΒΔΕΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ      Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009         ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ   3.50Μ

22η ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΕΜΙΣ      Α.Ο. ΡΟΔΟΥ Η ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ      100Μ ΕΜΠ      16’’39

22ος ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ      Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009         ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ      32.36Μ

24ος ΠΑΘΙΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ      Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009         ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ   6.19Μ

25η ΜΑΝΩΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ       Α.Ο. ΕΜΜ&Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ      200Μ         26’’78

26η ΦΡΑΖΗ ΦΙΛΟΘΕΗ         ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         100Μ ΕΜΠ      16’’61

27η 4x100μ            ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ                                   52’’30                                                                                  

       ΧΡΗΣΤΟΦΗ Ι.(2003) - ΜΑΝΣΟΥΡ Μ.(2003)

       ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ.(2002) - ΦΡΑΖΗ Φ.(2002)

28ος ΚΩΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ         ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         400Μ ΕΜΠ      62’’31

36η ΣΑΛΠΙΓΚΤΙΔΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ      Α.Ο ΡΟΔΟΥ Η ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ      200Μ         27’’60

44ος ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ      ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         100Μ         12’’51

49η ΜΑΝΣΟΥΡ ΜΥΡΙΑΜ         ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         100Μ         13’’27

55η ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΟΜΙΝΙΚΗ   ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΚΩ         100Μ         13’’48

Συγχαρητήρια στα σωματεία, τους προπονητές και τους γονείς τους! Καλή Πρόοδο!!!»