Τριήμερο πανδαισίας για το τένις

Με κύρια χαρακτηριστικά τη μεγάλη συμμετοχή και το υψηλό αγωνιστικό επίπεδο, πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 22-24 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του Ο.Α.ΚΩ στο Πελεζίκι, το 2ο Περιφερειακό Τουρνουά Αντισφαίρισης Juniors  Aιγαίου 2018, που συνδιοργάνωσε ο Ο.Α.ΚΩ με την Περιφέρεια Αιγαίου.

Στο τουρνουά, που αφορούσε κατηγορίες U 10, U12, U14, U16 και U18 ετών, αγοριών και κοριτσιών, πήραν μέρος 204 παιδιά.

Από τη Ρόδο συμμετείχαν: ο Ροδιακός όμιλος Αντισφαίρισης ΡΟΑ, ο Όμιλος αντισφαίρισης Πεταλούδων, η Ροδιακή ακαδημία αντισφαίρισης, ο όμιλος αντισφαίρισης Αγίου Σουλά, καθώς και οι Ο.Α. Λέσβου, ο Ο.Α. Λέρου, ο Ο.Α. Καλύμνου και ο Ο.Α. Κω.

Πρόκειται για το 2ο τουρνουά της σειράς για το 2018 (1ο Κάλυμνος, 2ο Κως, 3ο Ρόδος) Ο Ο.Α.ΚΩ θα ήθελε για άλλη μια φορά να ευχαριστήσει την Περιφέρεια Αιγαίου που για τρίτη συνεχόμενη χρονιά προσφέρει την πολύτιμη βοήθειά της στη διεξαγωγή του τουρνουά. Επίσης τους χορηγούς: Δήμος Κω, Φαναριώτης, Βάβλης, Aegeas Travel, Theokritos Travel, Python Tours, Φαντασία- Τράγκας Βασίλης και Coca-Cola.Τα παιδιά των μικρότερων κατηγοριών ΠΡΑΣΙΝΟ (24 Παιδιά ) & ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ( 49 παιδιά) αγωνίστηκαν σε ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΟΜΑΔΩΝ με αγώνες μονού και διπλού.

ΑΓΩΝΕΣ ΜΟΝΟΥ
Αγόρια U 10 (Ταμπλό των 32)

1ος ΛΟΥΛΑΔΕΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΟΑΛΕΣΒΟΥ 2ος ΖΕΡΒΟΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ, G.FIRST
3ος ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΟΑΚΩ
4ος ΤΣΑΦΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ, ΡΟΑ

Κορίτσια U10 (Ταμπλό των 16)
1η ΤΣΑΚΙΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΟΑΛΕΣΒΟΥ
2η ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΟΑΣ
3η ΣΓΟΥΡΕΛΗ ΛΥΔΙΑ ΟΑΛΕΣΒΟΥ
4η ΘΥΡΙΑΚΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΟΑΣ

Αγόρια 11-14 Πράσινη μπάλα (Ταμπλό των 32)
1ος ΚΟΥΜΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΟΑΛΕΣΒΟΥ
2ος ΒΑΓΙΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΑΛΕΣΒΟΥ

Κορίτσια 11-14 Πράσινη μπάλα (Ταμπλό των 16)
1η ΤΣΑΚΙΡΗ ΕΙΡΗΝΗ ΟΑΛΕΣΒΟΥ
2η ΚΑΪΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΑΛΕΣΒΟΥ
3η ΦΙΛΙΠΙΔΗ ΞΑΝΘΙΠΗ ΟΑΛΕΡΟΥ
4η ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗ ΑΓΑΠΗ ΟΑΚΩ

Αγόρια U 12 (Ταμπλό των 32)
1ος ΜΠΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΤΖΑΝ ΟΑΚΩ
2ος ΜΑΝΕΤΑΣ ΔΑΝΙΗΛ ΡΟΑ
3ος ΔΡΙΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΑΚΩ
4ος ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ

Κορίτσια U 12 (Ταμπλό των 16)
1η ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ ΟΑΠΕΤ
2η ΧΑΣΤΑΛΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΟΑΠΕΤ
3η ΤΡΟΥΜΟΥΣΗ ΣΕΒΑΣΤΙΑΝΑ ΟΑΚΩ
4η ΑΡΑΠΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΡΟΑ

Αγόρια U 14 (Ταμπλό των 32)
1ος ΦΡΑΓΚΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ
2ος ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΑΚΩ
3ος ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ ΟΑΚΩ
4ος ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΑΚΩ

Κορίτσια U14 (Ταμπλό των 16)
1η ΤΣΩΛΗ ΦΑΙΗ ΡΟΑ
2η ΖΕΡΒΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΟΑΚΩ
3η ΜΑΡΑΒΕΛΙΑ ΓΙΑΝΝΑ ΟΑΚΩ
4η ΝΤΟΒΕΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΡΤΑ

Αγόρια U 16 (Ταμπλό των 16)
1ος ΠΑΡΙΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΡΤΑ
 2ος ΤΣΙΓΑΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΟΑ
3ος ΣΕΡΓΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ
4ος ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΑ

Κορίτσια U 16 (Ταμπλό των 16)ΟΑΚΑΛΥΜΝΟΥ
1η ΒΑΡΔΕΛΗ ΡΤΑ
2η ΜΥΡΙΣΙΩΤΗ ΡΤΑ
3η ΝΤΟΒΕΛΟΥ ΡΤΑ
4η ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΟΑ ΛΕΡΟΥ

Αγόρια U 18 (Ταμπλό των 4)
1ος ΜΑΛΙΑΣ ΣΑΚΗΣ Ο.Α.ΚΑΛΥΜΝΟΥ
2ος ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗΣ ΣΤΕΡΓΟΣ Ο.Α.Π
3ος ΤΖΟΜΠΑΝΙΚΟΛΙΔΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ Ο.Α.Π

ΑΓΩΝΕΣ ΔΙΠΛΟΥ
Αγόρια U 12 ΔΙΠΛΟ

1οι ΣΛΗΜΑΝ / ΚΑΛΤΣΑΤΗΣ (Ο.Α.ΚΩ)
2οι ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ/ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ (Ο.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
3οι ΜΠΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ/ΛΑΝΔΡΟΥ (G. FIRST)
4οι ΜΑΓΡΙΠΛΗΣ/ΧΑΤΖΗΣΜΑΛΗΣ (Ο.Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ)

Κορίτσια U 12 ΔΙΠΛΟ
1ες ΜΑΡΚΑΚΗ / ΑΡΑΠΗ (ΡΟΑ)
2ες ΚΑΠΑΣΑΚΑΛΗ/ΖΕΡΒΟΥ (Ο.Α.ΚΩ)

Αγόρια U14 ΔΙΠΛΟ
1οι ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΗΣ/ΠΑΤΡΗΣ (Ο.Α.ΚΩ)
2οι ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΠΥΘΑΡΟΥΛΗΣ (ΡΤΑ)

Αγόρια U16 ΔΙΠΛΟ
1οι ΤΣΙΓΑΡΟΣ / ΠΑΝΑΓΟΣ (ΡΟΑ)
2οι ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ/ΨΥΛΛΑΚΗΣ (ΡΟΑ)

Κορίτσια U 16 ΔΙΠΛΟ
1ες ΝΤΟΒΕΛΟΥ/ΜΥΡΙΣΙΩΤΗ (ΡΤΑ)
2ες ΒΑΡΔΕΛΗ (ΡΤΑ)/ΚΑΡΑΝΤΑΝΗ (ΡΟΑ)

Αγόρια U 18 ΔΙΠΛΟ
1οι ΣΕΡΓΙΟΥ/ΜΑΛΙΑΣ (Ο. Α. ΚΑΛΥΜΝΟΥ)
2οι ΧΑΤΖΗΚΑΝΤΗΣ/ΤΣΟΜΠΑΝΙΚΟΛΙΔΗΣ (Ο.Α.Π)