Διήμερο στίβου στη Χαλκίδα

Συνεχίζεται αυτό το Σαββατοκύριακο η δράση στο χώρο του στίβου, με τη διεξαγωγή του πανελλήνιου πρωταθλήματος παμπαίδων και παγκορασίδων Α’ (Κ16), το οποίο θα πραγματοποιηθεί σε δύο ομίλους, σε διαφορετική πόλη ο καθένας. 

Τα "φυντανάκια" του στίβου θα αγωνιστούν στο Δημοτικό στάδιο της Καβάλας "Ανθή Καραγιάννη" για τον Βόρειο Όμιλο, στον οποίο θα πάρουν μέρος αθλητές και αθλήτριες Σωματείων της Βόρειας Ελλάδας και συγκεκριμένα: Μακεδονίας, Θράκης, Θεσσαλονίκης, Θεσσαλίας, Ηπείρου, Κερκύρας, Ευρυτανίας, Φθιώτιδας και Φωκίδας.

Στη Χαλκίδα θα διεξαχθεί ο νότιος όμιλος του πρωταθλήματος, στον οποίο θα στυμμετάσχουν αθλήτριες και αθλητές Σωματείων της Νότιας Ελλάδας και συγκεκριμένα: Πελοπόννησος, Αττική, Λέσβος, Νησιά Αιγαίου πελάγους, Κρήτη, Εύβοια και Βοιωτία.  Το πρωτάθλημα αυτό είναι το πολυπληθέστερο από πλευράς συμμετοχών, αφού συνολικά έχουν δηλωθεί να αγωνιστούν 1.640 αθλήτριες και αθλητές.

Στον όμιλο της Καβάλας έχουν δηλωθεί 306 παμπαίδες και 423 παγκορασίδες από 88 Συλλόγους ενώ στον όμιλο της Χαλκίδας 395 παμπαίδες και 516 παγκορασίδες από 125 Συλλόγους.

Από πλευράς συλλόγων του νομού μας, δηλώθηκαν συνολικά 38 παγκορασίδες και 11 παμπαίδες. Αναλυτικά, οι συμμετοχές και τα αθλήματα, στα οποία θα λάβουν μέρος οι αθλητές-τριες των Δωδεκανησιακών ομάδων:

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

80Μ

 

 

ΚΑΣΤΡΙΝΟΥ ΚΥΡΑΨΗΛΗ

2003

ΕΝ.ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 200

 

150Μ

 

 

ΣΤΑΥΡΟΥΛΗ ΑΝΘΟΥΛΑ

2003

ΓΑΣ Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ

ΜΑΝΣΟΥΡ ΜΥΡΙΑΜ

2003

ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ

 

 

 

300Μ

 

 

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΕΛΠΙΔΑ

2004

ΓΑΣ Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ

ΡΑΧΑΝΙΩΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

2004

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΤΣΙΓΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

2003

ΑΣ Η ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ

ΖΕΝΕΓΙΑ ΛΑΟΥΡΑ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

 

 

 

600Μ

 

 

ΚΑΜΠΕΡΗ ΑΡΕΤΗ

2004

ΕΝ.ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 200

ΧΟΥΣΕΙΝ ΣΙΝΤΙΚΑ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

1000Μ

 

 

ΚΟΥΡΚΟΥΤΗ ΚΑΛΟΤΙΝΑ

2004

ΕΝ.ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 200

ΜΗΛΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

 

 

 

 

 

 

80 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ

 

 

ΝΤΕΛΙΟΥ ΧΑΒΑ

2004

ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ

ΒΑΛΣΑΜΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΑΝΝΑ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΧΡΗΣΤΟΦΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΡΑΦΑΗΛΙΑ

2003

ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ

 

 

 

300Μ  ΕΜΠΟΔΙΑ

 

 

ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2004

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΑΒΒΙΝΑ

2004

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

 

 

ΤΟΠΑΛ ΕΜΙΝΕ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΠΑΛΑΙΟΥ ΕΛΕΝΗ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΓΕΩΡΓ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

 

 

 

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

 

 

ΧΡΗΣΤΟΦΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΡΑΦΑΗΛΙΑ

2003

ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ

ΜΑΝΣΟΥΡ ΜΥΡΙΑΜ

2003

ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

 

'

ΜΑΡΙΝΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ

2003

ΕΝ.ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 200

 

 

 

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

 

 

ΜΑΓΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

2004

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΚΑΠΟΥΡΑΝΙ ΓΙΝΟΒΕΦΑ

2003

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

 

 

 

ΠΕΝΤΑΘΛΟ

 

 

ΠΛΙΑΚΑ ΔΩΡΟΘΕΑ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ 'Η ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡ

ΖΕΝΕΓΙΑ ΕΛΙΜΠΙΟΝΑ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΦΩΤΕΙΝΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

 

 

 

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ  4Χ80Μ

 

 

ΜΗΛΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΒΑΛΣΑΜΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΑΝΝΑ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΚΑΠΟΥΡΑΝΙ ΓΙΝΟΒΕΦΑ

2003

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΠΑΛΑΙΟΥ ΕΛΕΝΗ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΓΕΩΡΓ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΤΟΠΑΛ ΕΜΙΝΕ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

 

 

 

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ300Μ

 

 

ΖΕΝΕΓΙΑ ΛΑΟΥΡΑ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΡΑΧΑΝΙΩΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

2004

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΧΟΥΣΕΙΝ ΣΙΝΤΙΚΑ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

2004

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΑΒΒΙΝΑ

2004

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

 

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

80Μ

 

 

ΤΡΙΜΑΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2004

ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ

 

 

 

150Μ

 

 

ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙ

2004

ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ

ΜΑΣΤΗΣ-ΑΡΓΕΡΙΚ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΕΝΤΓΚ

2003

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

 

 

 

300Μ ΕΜΠΟΔΙΑ

 

 

ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ

2003

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΤΡΙΚΟΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΑΓΓΓΕΛ

2003

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

 

 

 

ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

 

 

ΤΡΙΚΟΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΑΓΓΓΕΛ

2003

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΜΑΣΤΗΣ-ΑΡΓΕΡΙΚ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΕΝΤΓΚ

2003

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

ΧΑΜΟΥΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2004

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

 

 

 

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ

 

 

ΑΓΟΥΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΓΓΕΛ

2003

ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ

 

 

 

ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

 

 

ΑΓΟΥΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΓΓΕΛ

2003

ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

 

 

ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

 

 

 

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

 

 

ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ Ε.Μ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

 

 

 

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

 

 

ΜΠΟΥΛΑΦΕΝΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2003

ΕΝ.ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 200

 

 

 

ΕΞΑΘΛΟ

 

 

ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2004

ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ

ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

2003

ΑΟ ΡΟΔΟΥ 'Η ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡ