Παίρνουν θέση άνδρες και γυναίκες στο πανελλήνιο στίβου στην Πάτρα

Η σημαντικότερη διοργάνωση του στίβου εντός συνόρων είναι το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών διεξάγεται σήμερα και αύριο στο Παμπελοποννησιακό στάδιο. 

Όπως ανακοίνωσαν οι διοργανωτές και ύστερα από τη σχετική επεξεργασία των δηλώσεων συμμετοχής, έγινε γνωστό πως δεν θα γίνει προκριματικός στα εξής αγωνίσματα:
Άνδρες:  Ύψος, Επί Κοντώ 
Γυναίκες:  Ύψος, Επί Κοντώ, Ακοντισμός 

Οι συμμετοχές για τα Δωδεκάνησα στους αγώνες της Πάτρας είναι οι παρακάτω:
Άνδρες
Διονύσης Ζήκας (ΑΟ Σταματίου) 200μ., 4χ400 
Μιχάλης Σεΐτης (ΑΟ Σταματίου) 200μ., 4χ400
Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Σταματίου) 400μ., 4χ400
Νικόλαος Ρουσούλης (ΑΟ Σταματίου) 400μ., 4χ400
Γεώργιος Εργάς (ΑΟ Σταματίου) 400μ., 4χ400
Ανδρέας Καλαθενός (ΑΟ Σταματίου) 4χ400
Ευθύμιος Καραγιώργος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 400μ., 400μ. μ’ εμπόδια, 4χ400
Κωνσταντίνος Καμπάνης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 110μ. μ’ εμπόδια, 400μ. μ’ εμπόδια, 4χ400
Παναγιώτης Πανσεληνάς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 110μ. μ’ εμπόδια, 4χ400
Δημήτρης Καραγιάννης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, 4χ400
Αναστάσιος Γιμούκης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) δίσκος
Αναστάσιος Λαουδίκος (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) ακόντιο

Γυναίκες
Ράνια Ρεμπούλη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5.000μ.
Νεφέλη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 100μ. μ’ εμπόδια
Σμαραγδή Μωραΐτη (Διαγόρας) 100μ. μ’ εμπόδια
Μαρία Μάργαρη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 3000μ. ΦΕ
Νικόλ Κυριακοπούλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ
Μαρία Γιορδαμνή (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφαίρα, ακόντιο

Δωδεκανήσιοι σε άλλους συλλόγους:
Ιωάννης Λογοθέτης (ΓΣ Κηφισιάς) 400μ.
Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης) 100μ., 200μ.
Αλάνα Μπερν (ΓΣ Ηλιούπολης) 100μ., 200μ.
Μαρία Παρδαλού (ΑΟ Μυκόνου) 3000μ. ΦΕ, 4χ400.
Ραφαέλα Παρδαλού (ΑΟ Μυκόνου) 4χ100, 4χ400

Παράλληλα έγιναν γνωστά και τα προκριματικά γκρουπ στη δισκοβολία και τη σφαιροβολία Ανδρών. Όσον αφορά στον δίσκο, συμμετοχή θα έχει ο Τάσος Γιμούκης του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 και το γκρουπ όπου θα συμμετάσχει είναι το παρακάτω:

Α/Α

Ονοματεπώνυμο

Ετος Γεν.

  Σύλλογος

1

ΠΡΟΔΑΝΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

1997

ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

2

ΖΑΛΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2000

ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

3

ΠΕΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

1998

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

4

ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1998

ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

5

ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ

1998

ΓΣ ΒΟΛΟΥ

6

ΣΙΑΡΑΠΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

1991

ΑΘΛ.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

7

ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

1999

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

8

ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1972

ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ

9

ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1986

ΓΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

10

ΚΑΜΤΣΙΚΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

1999

ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

11

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΚΙΜΩΝΑΣ

1999

ΓΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

12

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1996

Π.Α.Ο.Κ.

13

ΚΟΜΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

1994

ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ

14

ΓΙΜΟΥΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

1974

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

15

ΑΚΤΥΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1988

ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ

16

ΤΖΗΜΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΡΣΕ

1996

ΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΔΗΜΑΣ

17

ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ

1996

ΑΘΛ.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

18

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

1985

ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ Ο ΜΑΚΕΔΩΝ

19

ΤΣΙΚΡΙΚΩΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

1995

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ