Τα αποτελέσματα του 3ου Διαγωνισμού Λόγου του Ιδρύματος Εμμανουήλ και Μαίρης Σταματίου

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε ο 3ος Διαγωνισμός Γραπτού Λόγου του Ιδρύματος Σταματίου που διοργανώνει η Επιτροπή Νεολαίας. Συμμετείχαν πολλοί μαθητές της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Ο Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Ιδρύματος Μάνος Κόκκινος, το μέλος της Επιτροπής Νεολαίας Ναπολέων Θ. Βλάσσης και ο Γραμματέας Ελευθέριος Ζήφιας ανακοινώνουν με μεγάλη χαρά τα αποτελέσματα, τα οποία έχουν ως ακολούθως: 

Για το Γυμνάσιο
Γ’ τάξη 

1ο Βραβείο – Ήσυχου Βασιλική από το 2ο Γυμνάσιο Λέρου
2ο Βραβείο – Λάτος Γεώργιος από το Γυμνάσιου των Εκπαιδευτηρίων Ρόδου ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ (Κολλέγιο)
3ο Βραβείο – Λεντάκη Μαγκαφούλα από το Γυνάσιο Ολύμπου Καρπάθου

Β’ τάξη
1ο Βραβείο – Γαρυφάλη Βάλια από το Γυμνάσιο των Εκπαιδευτηρίων Ρόδου ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ (Κολλέγιο)
2ο Βραβείο – Ζουμπούλη Δήμητρα από το Μπελένειο Γυμνάσιο Λέρου
3ο Βραβείο – Καφαράκη Έλενα από το 2ο Γυμνάσιο Λέρου

Α’ τάξη
1ο Βραβείο – Ρηγούλη Ειρήνη από το 2ο Γυμνάσιο Λέρου
2ο Βραβείο – Ανέμης Ιωάννης από το 2ο Γυμνάσιο Λέρου
3ο Βραβείο – Μπιζάς Παναγιώτης από το 2ο Γυμνάσιο Λέρου

Για το Δημοτικό
ΣΤ’ Δημοτικού
1ο Βραβείο – απονέμεται σε δυο μαθητές των Εκπαιδευτηρίων Ρόδου ο ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ (Κολλέγιο) που σημείωσαν ίδιες επιτυχίες 
Γαρυφάλλης Αθανάσιος
Διακίδης – Κώστας  Γεώργιος-Μιχαήλ-Φιλήμων
2ο Βραβείο – Γαμβρούδη Ζαφείρα από το 2ο Δημοτικό Σχολείο Αφάντου.
3ο Βραβείο – απονέμεται σε δυο μαθήτριες των Εκπαιδευτηρίων Ροδίων Παιδεία
Α) Βασιλειάδη Βασιλική
Β) Παντελίδη Έλσα

Ε’ Δημοτικού
1ο Βραβείο – Παπαθεοδωράκη Ιωάννα-Μαρία από τα Εκπαιδευτήρια Ροδίων Παιδεία
2ο Βραβείο απονέμεται σε δυο μαθητές:
Α) Μανούσου Μάλαμα των Εκπαιδευτηρίων Ρόδου ο Πυθαγόρας (Κολλέγιο).
Β) Χριστόπουλο Κανέλλο από το 1ο Πειραματικό Σχολείο Ρόδου
3ο βραβείο – Ζερβός Γεώργιος από το 1ο Δημοτικό Σχολείο Ιαλυσού.

O Πρόεδρος του Ιδρύματος κος Μάνος Κόκκινος ευχαριστεί και συγχαίρει όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό καθώς και τους Καθηγητές και Δασκάλους, οι οποίοι υποστήριξαν και καθοδήγησαν τα παιδιά.  Επίσης ευχαριστεί και τις Εκπαιδευτικούς, οι οποίες με αντικειμενική διάθεση και συναίσθημα ευθύνης αξιολόγησαν τα γραπτά των παιδιών, τις κες: Μουλά Ευαγγελία, Χριστίνα Κυπριώτη και Αθηνά Γρηγόρα. 

Ακόμη εκφράζει την ευγνωμοσύνη του προς τους κους Διευθυντές Εκπαίδευσης:
της Β/θμιας κο Ιωάννη Παπαδομαρκάκη και της Α/θμιας κο Νικόλαο Ράπτη για το ενδιαφέρον και την αγάπη που περιβάλλουν τον Διαγωνισμό του Ιδρύματος.

Η απονομή των Βραβείων θα πραγματοποιηθεί μετά την έναρξη του Νέου Σχολικού Έτους 2018-2019 στα γραφεία του Ιδρύματος.