Χαμόγελα για έναν

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 97 ΦΟΡΕΣ

Ο Δικηγορικός Σύλλογος Κω ήταν εντυπωσιακός στην πρεμιέρα του πανελλήνιου πρωταθλήματος, 80-48 τον Ευαγόρα. Ήττα για τον ΔΣΡ με 33-66 από την Πάτρα

Με την είσοδό του στο παρκέ του κλειστού γυμναστηρίου στον Πύργο, ο ΔΣ Κω έβαλε τις βάσεις για να ξεκινήσει με νίκη τη συμμετοχή του στο 11ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Δικηγορικών Συλλόγων Ελλάδας – Κύπρου.

Το πρώτο δεκάλεπτο απέναντι στον Ευαγόρα έκλεισε με σκορ 25-8(!) ενώ το τελικό 80-48 αποτυπώνει το δυναμικό ντεμπούτο των Κώων στη φετινή διοργάνωση. Μάλιστα, στο αποψινό παιχνίδι με τον Πειραιά θα παίξουν για την πρώτη θέση στον Όμιλο και θα κρίνει τη μετέπειτα πορεία (θέσεις 1-8).

Δεκάλεπτα: 8-25, 28-46(ημιχρ.), 33-59, 48-80
Ευαγόρας: Τσιελέπος 4, Δημητρίου 2, Θωμά 30(1), Δημητριάδης 4, Νεοφυλλίδης 8(1), Καρράς, Τσαρδιάλης.
Κως (Καπλανίδης): Δρόσος Ζ. 19(2), Σακέλλης 4, Χόνδρος, Παναγιωτόπουλος, Ρουμελιώτης 19, Ασλάνης 6, Οικονόμου 3, Κουλλιάς, Δρόσος Π. 27, Φεσσάρας, Δρόσος Δ. 2.

Με απουσίες ο ΔΣ Ρόδου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

Όσο για το ΔΣ Ρόδου, δεν άντεξε στο β’ ημίχρονο (37-26 στο πρώτο) και γνώρισε την ήττα με νταμπλ σκορ από την Πάτρα (66-33). Σημειώνεται πως οι δικηγόροι της Ρόδου ταξίδεψαν με σημαντικές ελλείψεις.