Εκτός έδρας η ιστορική πρεμιέρα του Ιπποκράτη

Στις 6 Οκτωβρίου θα γίνει το πρώτο τζάμπολ στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών, με τον Ιπποκράτη να κάνει ιστορικό ντεμπούτο στην κατηγορία μακριά από το γήπεδό του. 

Η κλήρωση έφερε στο δρόμο των Κώων στην πρεμιέρα της σεζόν τον Εθνικό στο «Π. Σαλπέας», ωστόσο οι Πειραιώτες βρίσκονται σε κρίσιμη καμπή, δεδομένου ότι ο βασικός χρηματοδότης της ομάδας αποχώρησε πρόσφατα και αναζητείται νέος επενδυτής, χωρίς μέχρι στιγμής να έχει προκύψει κάποια εξέλιξη.  Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για τον Ιπποκράτη θα γίνει στις 13/10, οπότε και θα υποδεχθεί το Ψυχικό.  

Αναλυτικά η κλήρωση:

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2018-2019

 

1η (6/10) αγωνιστική 16η (2/2)

………. Αίολος Τρικάλων – Ερμής Αγιάς ……….

………. Καστοριά – Χαρίλαος Τρικούπης ……….

………. Απόλλων Πάτρας –Ιωνικός Νικαίας ……….

………. Μαρούσι – Καβάλα ……….

………. Καρδίτσα – Κόροιβος Αμαλιάδας .………

………. Ψυχικό – Ηρακλής ……….

………. Εθνικός – Ιπποκράτης ……….

………. Αμύντας – Διαγόρας Δρυοπιδέων ……….

 

2η (13/10) αγωνιστική 17η (9/2)

………. Χαρίλαος Τρικούπης – Αίολος Τρικάλων ……….

………. Ιωνικός Νικαίας – Καστοριά ……….

………. Καβάλα – Απόλλων Πάτρας ……….

………. Κόροιβος Αμαλιάδας – Μαρούσι ……….

………. Ηρακλής – Καρδίτσα .………

………. Ιπποκράτης – Ψυχικό ……….

………. Διαγόρας Δρυοπιδέων – Εθνικός ……….

………. Ερμής Αγιάς – Αμύντας ……….

 

3η (20/10) αγωνιστική 18η (16/2)

………. Αίολος Τρικάλων – Ιωνικός Νικαίας ……….

………. Καστοριά – Καβάλα ……….

………. Απόλλων Πάτρας – Κόροιβος Αμαλιάδας ……….

………. Μαρούσι – Ηρακλής ……….

………. Καρδίτσα – Ιπποκράτης .………

………. Ψυχικό – Διαγόρας Δρυοπιδέων ……….

………. Εθνικός – Αμύντας .…….

………. Ερμής Αγιάς – Χαρίλαος Τρικούπης ……….

 

4η (27/10) αγωνιστική 19η (23/2)

………. Καβάλα – Αίολος Τρικάλων ……….

………. Κόροιβος Αμαλιάδας – Καστοριά ……….

………. Ηρακλής – Απόλλων Πάτρας ……….

………. Ιπποκράτης – Μαρούσι ……….

………. Διαγόρας Δρυοπιδέων – Καρδίτσα .………

………. Αμύντας – Ψυχικό ……….

………. Εθνικός – Ερμής Αγιάς ……….

………. Ιωνικός Νικαίας – Χαρίλαος Τρικούπης ……….

 

5η (10/11) αγωνιστική 20ή (2/3)

………. Αίολος Τρικάλων – Κόροιβος ……….

………. Καστοριά – Ηρακλής …….

………. Απόλλων Πάτρας – Ιπποκράτης ……….

………. Μαρούσι – Διαγόρας Δρυοπιδέων ……….

………. Καρδίτσα – Αμύντας .………

………. Ψυχικό – Εθνικός ……….

………. Ερμής Αγιάς – Ιωνικός Νικαίας ……….

………. Χαρίλαος Τρικούπης – Καβάλα ……….

 

6η (17/11) αγωνιστική 21η (9/3)

………. Ηρακλής – Αίολος Τρικάλων ……….

………. Ιπποκράτης – Καστοριά ……….

………. Διαγόρας Δρυοπιδέων – Απόλλων Πάτρας……….

………. Αμύντας – Μαρούσι ……….

………. Εθνικός – Καρδίτσα .………

………. Ψυχικό – Ερμής Αγιάς ……….

………. Κόροιβος – Χαρίλαος Τρικούπης ……….

………. Καβάλα – Ιωνικός Νικαίας ……….

 

7η (24/11) αγωνιστική 22η (22/3)

………. Αίολος Τρικάλων – Ιπποκράτης ……….

………. Καστοριά – Διαγόρας Δρυοπιδέων ……….

………. Απόλλων Πάτρας – Αμύντας ……….

………. Μαρούσι – Εθνικός ……….

………. Καρδίτσα – Ψυχικό.………

………. Ερμής Αγιάς – Καβάλα ……….

………. Χαρίλαος Τρικούπης – Ηρακλής ……….

………. Ιωνικός Νικαίας – Κόροιβος ……….

 

8η (1/12) αγωνιστική 23η (23/3)

………. Διαγόρας Δρυοπιδέων – Αίολος Τρικάλων ……….

………. Αμύντας – Καστοριά ……….

………. Εθνικός – Απόλλων Πάτρας ……….

………. Ψυχικό – Μαρούσι ……….

………. Καρδίτσα – Ερμής Αγιάς.………

………. Ιπποκράτης – Χαρίλαος Τρικούπης ……….

………. Ηρακλής – Ιωνικός Νικαίας ……….

………. Κόροιβος – Καβάλα ……….

 

9η (8/12) αγωνιστική 24η (30/3)

………. Αίολος Τρικάλων – Αμύντας …….

………. Καστοριά – Εθνικός …….

………. Απόλλων Πάτρας – Ψυχικό …….

………. Μαρούσι – Καρδίτσα …….

………. Ερμής Αγιάς – Κόροιβος ……

………. Χαρίλαος Τρικούπης – Διαγόρας Δρυοπιδέων …….

………. Ιωνικός Νικαίας – Ιπποκράτης …….

………. Καβάλα – Ηρακλής …….

 

10η (15/12) αγωνιστική 25η (6/4)

………. Εθνικός – Αίολος Τρικάλων ……….

………. Ψυχικό – Καστοριά ……….

………. Καρδίτσα – Απόλλων Πάτρας ……….

………. Μαρούσι – Ερμής Αγιάς ……….

………. Αμύντας – Χαρίλαος Τρικούπης.………

………. Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ιωνικός Νικαίας ……….

………. Ιπποκράτης – Καβάλα ……….

………. Ηρακλής – Κόροιβος ……….

 

11η (22/12) αγωνιστική 26η (13/4)

………. Αίολος Τρικάλων – Ψυχικό ……….

………. Καστοριά – Καρδίτσα ……….

………. Απόλλων Πάτρας – Μαρούσι ……….

………. Ερμής Αγιάς – Ηρακλής ……….

………. Χαρίλαος Τρικούπης – Εθνικός.………

………. Ιωνικός Νικαίας – Αμύντας ……….

………. Καβάλα – Διαγόρας Δρυοπιδέων ……….

………. Κόροιβος Αμαλιάδας – Ιπποκράτης ……….

 

12η (5/1) αγωνιστική 27η (20/4)

………. Καρδίτσα – Αίολος Τρικάλων ……….

………. Μαρούσι – Καστοριά ……….

………. Απόλλων Πάτρας – Ερμής Αγιάς ……….

………. Ψυχικό – Χαρίλαος Τρικούπης ……….

………. Εθνικός – Ιωνικός Νικαίας .………

………. Αμύντας – Καβάλα ……….

………. Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κόροιβος ……….

………. Ιπποκράτης – Ηρακλής ……….

 

13η (12/1) αγωνιστική 28η (24/4)

………. Αίολος Τρικάλων – Μαρούσι ……….

………. Καστοριά – Απόλλων Πάτρας ……….

………. Ερμής Αγιάς – Ιπποκράτης ……….

………. Χαρίλαος Τρικούπης – Καρδίτσα ……….

………. Ιωνικός Νικαίας – Ψυχικό.………

………. Καβάλα – Εθνικός ……….

………. Κόροιβος Αμαλιάδας – Αμύντας ……….

………. Ηρακλής – Διαγόρας Δρυοπιδέων ……….

 

14η (19/1) αγωνιστική 29η (2/5)

………. Απόλλων Πάτρας – Αίολος Τρικάλων ……….

………. Καστοριά – Ερμής Αγιάς ……….

………. Μαρούσι – Χαρίλαος Τρικούπης ……….

………. Καρδίτσα – Ιωνικός Νικαίας ……….

………. Ψυχικό – Καβάλα.………

………. Εθνικός – Κόροιβος Αμαλιάδας ……….

………. Αμύντας – Ηρακλής ……….

………. Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ιπποκράτης ……….

 

15η (26/1) αγωνιστική 30ή (5/5)

………. Αίολος Τρικάλων – Καστοριά ……….

………. Ερμής Αγιάς – Διαγόρας Δρυοπιδέων ……….

………. Χαρίλαος Τρικούπης – Απόλλων Πάτρας ……….

………. Ιωνικός Νικαίας – Μαρούσι ……….

………. Καβάλα – Καρδίτσα.………

………. Κόροιβος Αμαλιάδας – Ψυχικό ……….

………. Ηρακλής – Εθνικός ……….

………. Ιπποκράτης – Αμύντας ……….