Συνέχεια και φινάλε σήμερα στη Λάρισα

Τον αγώνα τους συνεχίζουν σήμερα οι αθλητές και οι αθλήτριες από τους συλλόγους στίβου της περιοχής μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων στη Λάρισα.

Το ενδιαφέρον στη δεύτερη μέρα ολοκλήρωσης των αγώνων θα είναι έντονο, αφού αυτό είναι και τελευταίο πανελλήνιο πρωτάθλημα του 2018. 

Η αποστολή μας είναι σημαντική και δείχνει σε κάθε περίπτωση τη δυναμική του δωδεκανησιακού κλασικού αθλητισμού μέσα από την προσπάθεια και της ΕΑΣ  για την ανάπτυξη, χάρις στην εφαρμογή προγραμμάτων με συμμετοχές παιδιών ήδη από τα εννιά τους χρόνια. 

Οι Δωδεκανήσιοι με συμμετοχή στη Λάρισα: 
Νέοι
Χρήστος Παπαδόπουλος (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ., 200μ.
Διονύσης Ζήκας (ΑΟ Σταματίου) 200μ., 400μ., 4χ400
Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Σταματίου) 400μ., 4χ400
Γεώργιος Εργάς (ΑΟ Σταματίου) 400μ., 4χ400
Ευθύμιος Καραγιώργος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 400μ., 400μ. μ’ εμπόδια, 4χ100
Σέργιος Διακοστεφανής (Εύδαμος Κω) 800μ.
Νικόλαος Πιννής (ΑΟ Σταματίου) 110μ. μ’ εμπόδια, 4χ400
Παναγιώτης Πανσεληνάς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 110μ. μ’ εμπόδια, 4χ100
Νικόλαος Μήλιος (Διαγόρας) 110μ. μ’ εμπόδια
Άγγελος-Μιχαήλ Παπαγρηγορίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) επί κοντώ, 4χ100
Σάββας Ρούσσος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4χ100
Ανδρέας Καλαθενός (ΑΟ Σταματίου) 4χ400

Νέες
Καλλιόπη Κουλλιά (Εύδαμος Κω) 200μ.
Έφη Γκιάτα (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 400μ., 400μ. μ’ εμπόδια
Παρασκευή Λουκίσσα (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 400μ.
Μαρία Μάργαρη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5000μ., 3000μ. ΦΕ
Νεφέλη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 100μ. μ’ εμπόδια
Νικολέτα Κουτή (Διαγόρας) 100μ. μ’ εμπόδια
Αγγελική Κοτσομύτη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 100μ. μ’ εμπόδια, 400μ. μ’ εμπόδια
Μαρία Μαγκούλια (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) σφαίρα, δίσκος 
Μαρία Γιορδαμνή (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) σφαίρα, ακόντιο
Τσαμπίκα Αλαφάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) ακόντιο

Οι θέσεις των σημαντικότερων Δωδεκανησίων στις λίστες του ΣΕΓΑΣ για το 2018: 
Νέοι
Χρήστος Παπαδόπουλος (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 19ος στα 200μ. με 22.20
Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Σταματίου) 10ος στα 400μ. με 49.36
Σέργιος Διακοστεφανής (Εύδαμος Κω) 15ος στα 800μ. με 1.58.23
Νικόλαος Πιννής (ΑΟ Σταματίου) 16ος στα 110μ. μ’ εμπόδια με 16.19
Παναγιώτης Πανσεληνάς (ΑΓΕΣ Κάμειιρος 2009) 18ος στα 110μ. μ’ εμπόδια με 16.55 και 10ος στο δέκαθλο με 4978 βαθμούς.
Νικόλαος Μήλιος (Διαγόρας) 19ος στα 110μ. μ’ εμπόδια με 16.80
Ευθύμιος Καραγιώργος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4ος στα 400μ. μ’ εμπόδια με 55.20
Σάββας Ρούσσος (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 12ος στα 400μ. μ’ εμπόδια με 57.79
Δημήτριος Καραγιάννης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009)  3ος στο επί κοντώ με 5,00μ.
Αλέξανδρος Παθιάκης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11ος στο επί κοντώ με 4,50μ.
Άγγελος Παπαγρηγορίου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 19ος στο επί κοντώ με 4,30μ.
Νικόλαος Κατραμάδος (ΓΣΝ Λέρου) 7ος στο τριπλούν με 14,60μ.

Νέες
Καλλιόπη Κουλλιά (Εύδαμος Κω) 11η στα 200μ. με 25.62 και 13η στα 400 με 58.18
Νεφέλη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 2η στα 100μ. μ’ εμπόδια με 14.20
Σμαραγδή Μωραΐτη (Διαγόρας) 10η στα 100μ. μ’ εμπόδια με 14.83
Νικολέτα Κουτή (Διαγόρας) 20η στα 100μ. μ’ εμπόδια με 15.68
Μαρία Μάργαρη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 8η στα 3000μ. ΦΕ με 12.00.07 και 15η στο ακόντιο με 38,96μ.
Μαρία Μαγκούλια (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 2η στη σφαίρα με 14,40μ. και 14η στο δίσκο με 37,13μ.
Μαρία Γιορδαμνή (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 17η στη σφαίρα με 10.85μ.
Νίκη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 11η στη σφύρα με 47,45μ.
Τσαμπίκα Αλαφάκη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 13η στο ακόντιο με 40,25μ.
Μαρία Μεταξωτού (Εύδαμος Κω) 19η στο ακόντιο με 36,85μ.
Δέσποινα Μανωλά (ΑΟ Σταματίου) 5η στο έπταθλο με 4044 βαθμούς
Θέμις Οικονόμου (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 7η στο έπταθλο με 3397
Αγγελική Κοτσομύτη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 20η στο έπταθλο με 2495 βαθμούς

Το σημερινό πρόγραμμα στη Λάρισα
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ     ΑΓΩΝΙΣΜΑ    Α/Γ    Προκριματικός/
ΕΝΑΡΞΗΣ                              Τελικός

8:00    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Γ    Προκριματικός
9:00    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ    Α    Προκριματικός
9:00    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    Γ    Προκριματικός
9:00    400μ. με Εμπόδια    Γ    Προκριματικές Σειρές
9:15    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ    Α    Προκριματικός
9:15    ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    Γ    Προκριματικός
9:20    400μ. με Εμπόδια    Α    Προκριματικές Σειρές
9:45    800μ.    Γ    Προκριματικές  Σειρές
10:00    800μ.    Α    Προκριματικές Σειρές
10:20    200μ.    Γ    Προκριματικές  Σειρές
10:30    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Γ    Προκριματικός
10:40    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    Α    Προκριματικός
10:45    200μ.    Α    Προκριματικές Σειρές
11:00    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    Α    Προκριματικός

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
17:30    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:00    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:05    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:20    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30    400μ. με Εμπόδια    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:45    400μ. με Εμπόδια    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:00    ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05    200μ.    Γ    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:11    200μ.    Γ    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:20    200μ.    Α    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
19:26    200μ.    Α    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
19:40    800μ.    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:50    800μ.    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:55    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
20:00    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
20:05    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
20:10    5.000μ.    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
20:40    5.000μ.    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
21:05    4 X 400μ.    Γ    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:14    4 X 400μ.    Γ    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
21:20    4 X 400μ.    Α    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:29    4 X 400μ.    Α    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2