Aegean Regatta: Συνεχίζουν να «οργώνουν» το Αιγαίο

Αφού πλέον ολοκληρώθηκαν το Rodos Cup με διοργανωτή τον ΑΣΙΑΘ Ρόδου και την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και το Ράλλυ Αιγαίου από τον Πανελλήνιο Όμιλο Ιστιοπλοΐας Ανοιχτής Θάλασσας, σειρά έχει η Aegean Regatta. 

Οι εκδηλώσεις στο πλαίσιο της συγκεκριμένης διοργάνωσης θα πραγματοποιηθούν από τις 17 έως τις 25 Αυγούστου στο Βόρειο Αιγαίου και θα υπάρχει μεταξύ άλλων συμμετοχή και από πληρώματα του ΑΣΙΑΘ Ρόδου.  Σταθμοί για τα σκάφη θα είναι η Σκύρος, το λιμάνι της Βολισσού αλλά και της πόλης της Χίου, το Βαθύ και το Πυθαγόρειο στη Σάμο. Τα πληρώματα με συμμετοχή αναμένεται να είναι φέτος 60-70 και μέχρι χθες είχαν στείλει τα απαραίτητα έγγραφα 29. 

Οι έως τώρα συμμετοχές:

A/A

ΣΚΑΦΟΣ

ΜΟΝΤΕΛΟ

Rating System

ΟΜΙΛΟΣ 

ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ

1

MYTILANA

 

ORC CLUB

NCTH

GEORGE GIAKOULAKIS

2

HAKUNA MATATA

BAVARIA 44 EXCLUSIVE

ORC CLUB

Ν.Ο.ΧΙΟΥ

KOSTAS MOUSOUROULIS

3

NELA

 

ORC CLUB

Ο.Φ.Θ.ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ ΝΑΣΟΣ

4

CODE ZERO - MASTIHASHOP

Grand Soleil 42R

ORCI

N.C. CHIOS

BELEGRIS MICHALIS

5

BAXIMUS

X-35

ORCI

OFTH

BAXEVANIS THANASIS

6

KRAKEN

MOUNTGAY 30

ORC CLUB

OFTH

MARAKIS DIMITRIS

7

ORION

DUFOUR

ORC CLUB

NO ΧΙΟΥ

ΜΠΛΕΓΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

8

DAS BOOT

 

ORC CLUB

O.Y.C.RHODES

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ

9

JIVARO

J133 - FRA - 2.29

IRC

SOCIÉTÉ NAUTIQUE DE LA TRINITÉ-SUR-MER

GROSJEAN YVES

10

SUN FIZZ

Sun Fizz

ORC CLUB

LOIATH

PALLIS IGNATIOS

11

ΠΑΡΑΛΟΣ

SLOOP

ORCI

ΝΟΘ

ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ

12

MAMMA AIUTO

M34

ORCI

IOVATH

MICHALIS KARASTAMATIS

13

NIRIIDA

Elan 37 SD

ORC CLUB

N.C.THESSALONIKI

PASCALIS SAMARAS

14

AEGLI

Bavaria 36 Cruiser

ORC CLUB

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

DIMOSTHENIS VARDAVOULIAS

15

ST. ANNA

Skif 42

IRC

KADETOV TEAM

IVAN KADETOV

16

ΤΟΛΜΗ

FIRST 32

ORC CLUB

ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ

17

ERITOS 2 COSMOTE

 

ORCI

NOPF

MANTHOS K TSAVALOS ST

18

GIORGIO FURUNO ONDECK

 

ORC CLUB

NOPF

MANTHOS GEORGE

19

ECHIONAS

 

ORC CLUB

NOPF

MITROPOULOS GEORGE

20

ΝΕΑΡΧΟΣ

 

ORC CLUB

Ι.Ο.ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ

21

COMRADE

45E

ORC CLUB

ΟΧΙ

VLADIMIR IVANOV

22

LEAP OF FAITH II

473

ORC CLUB

MANDURAH OFFSHORE FISHING & SAILING CLUB

PHIL LUCKS

23

VENCEREMOS

ELAN 40 SD FK

ORC CLUB

NAFTIKOS OMILOS PALIOU FALIROU

HRISTO HADJITCHONEV

24

BEETHOVEN IV

FIRST 42S7

ORCI

ΙΟΒΑΘ

ΚΟΡΦΙΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

25

ΝΙΚΗ

 

ORC CLUB

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΕΒΕΝΤΗΣ

26

HAPPYHOUR MATRIX

Mat1010

IRC

TAYK

ERMAN AYVAZ

27

COURRIER DU COEUR

Beneteau44.7 First

IRC

NAVY RUSSIAN

ARBUZOV ANDREI

28

ΝΕΛΛΗ

Jouet 920

ORC CLUB

ΛΟΙΑΘ

ΖΕΡΔΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

29

DRAGON

 

ORC CLUB

Ν.Ο.ΧΙΟΥ

ΜΥΤΑΚΙΔΗΣ Ι. - ΠΑΓΟΥΔΗΣ Μ.