«Μύρισε» ποδόσφαιρο στα γραφεία της ΕΠΣΔ

Πραγματοποιήθηκε χθες το βράδυ στα γραφεία της ΕΠΣΔ η κλήρωση του προγράμματος του πρωταθλήματος της Α’κατηγορίας Blue Star Ferries, παρουσία εκπροσώπων  των περισσότερων ομάδων. Στην κληρωτίδα μπήκαν 14 ομάδες, αφού ο Καλυμνιακός δεν κατάφερε, όπως είναι γνωστό, να βρει λύσεις για να συμμετάσχει.

Πριν την κλήρωση, εννέα από τις ομάδες της κατηορίας ζήτησαν να μετατεθεί η πρεμιέρα μία εβδομάδα αργότερα, αντί το Σαββατοκύριακο 15/16 Σεπτεμβρίου, για το επόμενο 22/23 Σεπτεμβρίου.

Οι ομάδες που το ζήτησαν ήταν οι Άρης, ΑΕΡΑ, Διγενής, Ποσειδών Καρπ., Ηρακλής Μ., Κατταβιά, Κλεόβουλος, Διαγόρας Β. και ΑΕ Κως και όπως ήταν αναμενόμενο, το αίτημά τους έγινε δεκτό.
 


Επίσης ο ΑΕΡΑ ζήτησε κλειδάριθμο, ώστε τις 2 πρώτες αγωνιστικές να αγωνισθεί εκτός έδρας, λόγω του προβλήματος με το γήπεδο Αφάντου. Κλειδάριθμο ζήτησε και ο Ποσειδών Καρπάθου, για να παίξει τις 2 πρώτες αγωνιστικές εντός έδρας, για μεταφορικούς λόγους.

Κλειδάριθμος δόθηκε σε Ρόδο και Διγενή για να μην αγωνίζονται την ίδια αγωνιστική εντός, όπως επίσης και στους Ορφέα, Κατταβιά για τον ίδιο λόγο.

Η διαδικασία της κλήρωσης συνεχίστηκε και προέκυψαν τα ζευγάρια, με την 1η αγωνιστική να βγάζει ως πιο σημαντική την αναμέτρηση ΑΕΡΑ – Ρόδος. 
 


1η -14η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΑΣ ΡΟΔΟΣ - Α.Ε.Ρ.Α.

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ - ΚΛΕΑΝΘΗΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ - ΑΕ ΚΩΣ

 

 

 

 

 

 

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

2η -15η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΚΛΕΑΝΘΗΣ - Α.Ε.Ρ.Α.

 

 

 

 

 

 

ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ - ΑΣ ΡΟΔΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΩΣ - ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ - ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

3η - 16η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΚΛΕΑΝΘΗΣ - ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

 

 

 

 

 

 

Α.Ε.Ρ.Α. - ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΣ ΡΟΔΟΣ - ΑΕ ΚΩΣ

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ

 

 

 

 

 

 

 

4η - 17η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΩΣ - ΚΛΕΑΝΘΗΣ

 

 

 

 

 

 

ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ - Α.Ε.Ρ.Α.

 

 

 

 

 

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ - ΑΣ ΡΟΔΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ - ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ - ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

5η - 18η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΑΕ ΚΩΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΑΝΘΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ

 

 

 

 

 

 

Α.Ε.Ρ.Α. - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΣ ΡΟΔΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ - ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ - ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

6η - 19η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ - ΑΕ ΚΩΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ - ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ - ΚΛΕΑΝΘΗΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ - Α.Ε.Ρ.Α.

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

7η - 20ή Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΩΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ - ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΑΝΘΗΣ - ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

Α.Ε.Ρ.Α. - ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ - ΑΣ ΡΟΔΟΣ

 

 

 

 

 

 

 

8η - 21η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ - ΑΕ ΚΩΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ - ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΣ ΡΟΔΟΣ - ΚΛΕΑΝΘΗΣ

 

 

 

 

 

 

Α.Ε.Ρ.Α. - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

9η - 22η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ - ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ - ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΩΣ - ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΑΣ ΡΟΔΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ - Α.Ε.Ρ.Α.

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ - ΚΛΕΑΝΘΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

10η - 23η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΑΣ ΡΟΔΟΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ

 

 

 

 

 

 

Α.Ε.Ρ.Α. - ΑΕ ΚΩΣ

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΑΝΘΗΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

11η - 24η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ - ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ - ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ - ΑΣ ΡΟΔΟΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ - Α.Ε.Ρ.Α.

 

 

 

 

 

 

ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ - ΚΛΕΑΝΘΗΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΩΣ - ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

12η - 25η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ - ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

ΑΣ ΡΟΔΟΣ - ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ

 

 

 

 

 

 

Α.Ε.Ρ.Α. - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΚΛΕΑΝΘΗΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ

 

 

 

 

 

 

ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΕ ΚΩΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

13η - 26η Αγωνιστική

Ομάδες

Γήπεδο

Ημέρα

Ημ/νία

Ώρα

Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή

Αποτέλεσμα

ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ - Α.Ε.Ρ.Α.

 

 

 

 

 

 

ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ - ΚΛΕΑΝΘΗΣ

 

 

 

 

 

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΡΙΤΣΩΝ - ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΡΠΑΘΟΥ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΟΔΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΥΘΙΩΝ - ΑΕ ΚΩΣ

 

 

 

 

 

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΟΣΚΙΝΟΥ

 

 

 

 

 

 

ΑΣ ΡΟΔΟΣ - ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ