Πιστός στο ραντεβού του ο Υγρός Στίβος Ρόδου

 

Ο  Υγρός Στίβος Ρόδου διοργάνωσε και φέτος τους θεσμοθετημένους αγώνες του με επιτυχία.

Με την ολοκλήρωση της σειράς αυτής το περασμένο Σαββατοκύριακο, ο σύλλογος κλείνει τη θερινή περίοδο και βρίσκεται μπροστά στην πρόκληση της σεζόν 2018-2019, προγραμματίζοντας ήδη το χειμερινό κύκλο προπονήσεων.

Πάνω από 50 παιδιά συμμετείχαν στις δύο διοργανώσεις για τη διάκριση και το χειροκρότημα των θεατών που για άλλη μια χρονιά βρέθηκαν στον  χώρο της παραλίας του Ενυδρείου και θαύμασαν τις προσπάθειες των μικρών και μεγάλων κολυμβητών που πραγματικά εντυπωσίασαν.

Ο αγώνας του Σαββάτου είχε να κάνει με το Τρίαθλο «Ρόδος 2018» και τα αποτελέσματα ανά κατηγορία και απόσταση είναι τα παρακάτω:

Αγόρια έως 5 ετών
1) Σταμούλης Γιάννης
2) Σαρρής Λουκάς

Κορίτσια έως 5 ετών
1) Φιλιπποπούλου Νικολία
2) Καραβόλια Κυριακή
3) Σταμούλη Βασιλική
4) Χατζηδιάκου Σμάρω
5) Χατζηδιάκου Ελευθερία
6) Κρητικού Παρασκευή

Αγόρια 6-7 ετών
1) Χάρισον Μπαγιολάρι

Κορίτσια 6-7 ετών
1) Παρδάλη Νικολέτα
2) Ζαμπελάκη Κατερίνα
3) Κρητικού Βασιλική
4) Καραγιάννη Ευγενία

Αγόρια 8-9 ετών
1) Κακούλης Σάββας
2) Βακόνδιος Μιχάλης

Κορίτσια 8-9 ετών
1) Μπαγιολάρι Αντζέλικα
2) Παρασκευά Βούλα

Αγόρια 10-11-12 ετών
1) Παρασκευάς Γιώργος
2) Σαρρής Γιώργος
3) Κακλιός Αχιλλέας

Κορίτσια 10-11-12 ετών
1) Καραβόλια Ροδούλα
2) Σαρρή Κατερίνα
Αγόρια 13-15 ετών
1) Βεϊσάκης Στέλιος

Κορίτσια 13-15 ετών
1) Κακούλη Σιμέλα.

Στους μεγάλους νικητές της ολυμπιακής απόστασης του τριάθλου, Σιμέλα Κακούλη και Στέλιο Βεϊσάκη απονεμήθηκαν κύπελλα και όλοι οι υπόλοιποι νικητές των κατηγοριών τιμήθηκαν με τα αντίστοιχα μετάλλια, ενώ κέρδισαν το απλόχερο χειροκρότημα των παρευρισκομένων.

Την Κυριακή διεξήχθη ο 28ος Θαλάσσιος Μαραθώνιος, με τα ακόλουθα αποτελέσματα ανά ηλικία και απόσταση:    

Αγόρια 6 ετών
1) Παρδαφέλης Φώτης
2) Σταμούλης Γιάννης

Κορίτσια έως 5 ετών
1. Φιλιπποπούλου Νικολία
2. Καραβόλια Κυριακή
3. Χατζηδιάκου Σμάρω
3. Σταμούλη Βασιλική
3. Ζαμπελάκη Κατερίνα
3. Ιακωβίδη Ευδοκία
7. Χατζηδιάκου Ελευθερία
8. Λυκοπάντη Ελένη
9. Τζούφα Αλεξάνδρα
10. Κρητικού Παρασκευή

Αγόρια 6-7 ετών
1) Χάρισον Μπαγιολάρι

Κορίτσια 6-7 ετών
1) Παρδάλη Νικολέτα
2) Κρητικού Βασιλική

Αγόρια 8-9 ετών
1) Κακούλης Σάββας
2) Κορτσάρης Ορέστης
3) Βακόνδιος Μιχάλης

Κορίτσια 8-9 ετών
1) Μπαγιολάρι Αντζέλικα
2) Χριστοδούλου Νίκη
3) Παρασκευά Βούλα

Αγόρια 10-11-12 ετών
1) Παρασκευάς Γιώργος
2) Κακλιός Αχιλλέας

Κορίτσια 10-11-12 ετών
1) Καραβόλια Ροδούλα

Αγόρια 13-15 ετών
1) Βεϊσάκης Στέλιος

Κορίτσια 13-15 ετών
1) Κακούλη Σιμέλα

Άνδρες
1) Μαυράκης Κυριάκος

Γυναίκες
1) Λιόλιου Αθηνά
2) Σωταύρου Κατερίνα.

Στους  νικητές της Ολυμπιακής απόστασης,  Σιμέλα Κακούλη και Κυριάκο Μαυράκη,  απονεμήθηκαν  τα κύπελλα της διοργάνωσης και όλοι οι νικητές των υπολοίπων κατηγοριών πήραν τα μετάλλιά τους.
Στους νικητές της άτυπης βαθμολογίας της σειράς των αγώνων, Νικολία Φιλιπποπούλου και Χάρισον Μπαγιολάρι δόθηκαν αθλητικά είδη από τους χορηγούς της ομάδας και όλοι μαζί έδωσαν ραντεβού για το 2019.