Φιλική νίκη του Διαγόρα Βατίου

Με νικητή τον Διαγόρα Βατίου έληξε η προχθεσινή φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο ενωσιακό γήπεδο «Κλεόβουλος Χατζηγεωργίου».

Η ομάδα του Γιάννη Καμπούρη με γκολ λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, επικράτησε της Κατταβιάς με 3-2.

Ήταν ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό, με τους τυπικά γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση του 1ου 10λέπτου, μετά από πλασέ του Φιλιππάκου, λίγα λεπτά αργότερα, στο 18’, έφτασαν στην ισοφάριση με σουτ του Ποζατζίδη.

Το ημίχρονο έληξε 1-1, αλλά με το ξεκίνημα σχεδόν (49’) της επανάληψης, οι «κυανέρυθροι» πήραν προβάδισμα με 2-1, χάρη σε γκολ του Πλαγγέντη, μετά από ατομική προσπάθεια.

Ωστόσο οι παίκτες του Μανώλη Φραντζή κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα (2-2), στο 68’ με ωραίο πλασέ του Ντούπη.

Ο Μανώλης Ζερβός όμως είχε άλλη γνώμη και με τέρμα που σημείωσε στο 84’, χάρισε στο Διαγόρα τη νίκη, έστω και σε φιλικό επίπεδο.

Διαγόρας: Δαρζέντας, Αδάμος, Ζερβός Β., Κατσαρής, Θεοδώρου, Παναγιωτόπουλος, Λαζίδης. Πουλάι, Παπουρδάνος, Ποζατζίδης, Πλαγγέντης.
Έπαιξαν και οι Μαυρουδής, Καραγιάννης, Μερκάι, Λεσιόβας, Κωστάκης, Ζερβός Μ., Μίνκοφ

Κατταβιά: Παπαβεργής, Αυγέρης. Κιλασίν Κ., Κονόμη, Δράμης, Κούτσι, Καλημέρης, Νασόπουλος, Φιλιππάκος, Λόης, Ντούπη.