Καλές επιδόσεις σε υπέροχα μονοπάτια στη Ρόδο

Ολοκληρώθηκαν, όπως έπρεπε, από την ΤΕ ΕΟΠ τα τοπικά μας πρωταθλήματα για το 2018 στην ποδηλασία, μετά και την πραγματοποίηση αυτού στον Άγιο Σουλά την περασμένη Κυριακή.

Αφορούσε την ορεινή ποδηλασία σε ξεχωριστά δασικά μονοπάτια εκεί στο άλσος και συμμετείχαν συνολικά 48 αθλητές-αθλήτριες, κυρίως στις αναπτυξιακές κατηγορίες. Στον αγώνα εκπροσωπήθηκαν οκτώ σύλλογοι, πριν την αναχώρησή τους για την Αττική όπου από την ερχόμενη Παρασκευή ως την Κυριακή θα γίνουν οι Πανελλήνιες Μέρες Νεολαίας.

Η οργανωτική ομάδα της  Τοπικής Επιτροπής Δωδεκανήσου θέλει να εκφράσει τις θερμές της ευχαριστίες σε όσους βοήθησαν και σε όσους συμπαραστάθηκαν στην προσπάθειά και συνέβαλαν στο να πραγματοποιηθεί η διοργάνωση.

Οι εξαιρετικές επιδόσεις από τους αθλητές των συλλόγων και οι άριστες συνθήκες διεξαγωγής των αγώνων άφησαν ενθαρρυντικά μηνύματα για το μέλλον της δωδεκανησιακής ποδηλασίας.

Τα αποτελέσματα των έξι πρώτων  ανά κατηγορία:

ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ

 

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΩΝ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΘΕΣΗ

ΤΡΙΑΝΤΕΝΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

1

ΚΟΥΦΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

2

ΑΛΕΥΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Κ.Α.Ο. ΦΙΛΙΝΟΣ

3

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

4

ΠΕΡΔΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

5

ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ

Κ.Α.Ο. ΦΙΛΙΝΟΣ

6

 

ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

 

ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

1

ΜΠΟΥΣΔΡΑ ΑΡΓΥΡΩ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

2

ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

3

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΓΑΠΗ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

4

ΣΙΔΕΡΗ ΖΩΗ ΔΑΝΑΗ

Κ.Α.Ο. ΦΙΛΙΝΟΣ

5

ΑΜΠΕΛΑ ΕΥΔΟΚΙΑ, ΦΑΝΟΥΡΙΑ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

6

 

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΓΟΡΙΑ

 

 

ΣΙΦΟΥΝΙΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

1

ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

2

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΛΟΥΚΑΣ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

3

ΤΡΟΥΛΛΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

4

ΚΟΥΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

5

ΜΟΝΔΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

6

 

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

 

 

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

1

ΦΩΚΙΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

2

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΣΤΑΜΠΟΡΗ ΕΙΡΗΝΗ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

3

ΠΙΛΑΤΕΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

4

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΚΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

5

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ -ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

 

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

1

ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

2

ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

3

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ,ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

4

ΚΑΡΑΒΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

5

ΣΙΦΟΥΝΙΟΥ ΔΑΝΑΗ

Α.Ο. ΑΘΛΟΣ

6

 

ΠΑΙΔΩΝ

 

 

ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

1

ΚΟΥΡΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

2

ΜΠΙΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

3

ΒΑΓΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Α.Ο. ΑΝΤΑΙΟΣ

4

ΚΟΥΤΟΥΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο. ΡΟΔΟΥ

5

ΠΑΡΔΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Σ.ΤΡ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ

6