Κλεόβουλος: Είχε Ταγκάεφ στο… μανίκι του

Λίνδος

Νίκη στο προτελευταίο λεπτό (93’) των καθυστερήσεων κατέφερε να πάρει ο Κλεόβουλος από τον Κλεάνθη, που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, πήρε τη νίκη με «χρυσό» σκόρερ τον Μπάμπη Ταγκάεφ.

Οι Παραδεισιώτες είχαν ευκαιρίες μετά το 25’ και σε μια απ’ αυτές πήραν το προβάδισμα, όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στον αγωνιστικό χώρο, ισοφάρισαν γρήγορα (53’ και μέχρι το 65’ ήταν καλύτεροι). Στη συνέχεια όμως ισορρόπησαν οι φιλοξενούμενοι με τις δύο ομάδες να ζητάνε τη νίκη, Το γκολ όμως ήρθε στο τέλος για τον Κλεόβουλο και μαζί οι τρεις πολύτιμοι βαθμοί. Μετά τη λήξη του παιχχιδιού υπήρξε ένταση μεταξύ παίκτη των γηπεδούχων και ορισμένων του Κλεάνθη.

Φάσεις γκολ:

26’ Ο Ατσίδης εκτέλεσε πλάγιο προς τον Πελέκη, ο οποίος βρέθηκε μέσα στην περιοχή, που αντί να προχωρήσει κι άλλο, έκανε σουτ που πέρασε ελάχιστα άουτ.

36’ Ο Λελέκης με κάθετη πάσα τροφοδότησε τον Παπακωνσταντίνου μέσα στην περιοχή κι αυτός με ωραίο πλασέ στην αριστερή γωνία του Χρυσανθή έκανε το 0-1.

52’ Σέντρα του Μαριεττάκη από δεξιά, ο Κακλανμάνος έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

53’ Ο Κολιοκώστας εκτέλεσε κόρνερ προς το δεύτερο δοκάρι, όπου εκεί μόνος ο Ταγκάεφ έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1.

62’ Οι Παραδεισιώτες ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Βουτσινά από τοιν Κουκουτσέλα.

93’ Ο Αθανασίου εκτέλεσε φάουλ από δεξιά, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, με τον Κακλαμάνο να πιάνει την κεφαλιά πάσα προς τον Ταγκάεφ,που σε κενή εστία έκανε το τελικό 2-1.

Καλύτεροι των νικητών ήταν οι Μαριεττάκης, Κακλαμάνος, Ταγκάεφ, ενώ από τους ηττημένους οι Μπερετούλης, Παπακωνσταντίνου και Πελέκης.

Καλή διαιτησία των Γιαννουκά, Τσάτσου, Στεφανάκη, με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να διαμαρτύρονται για τη φάση του 62’

Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Γιαννιού (42’ λ.τ. Μπαϊρακτάρης), Κουκουτσέλας, Τσελεπίδης, Γιατσιάτσιος, Μαριεττάκης, Ευαγγελίδης (74’ Χατζηνικόλας), Τσιάτσιος (56’ Αθανασίου), Κακλαμάνος Α., Κολιοκώστας, Ταγκάεφ

Κλεάνθης: Σαμολαδάς, Χαριτάκης, Σαρίκος, Ατσίδης, Βουτσινάς (89’ Σαΐτης), Μπερετούλης, Ππακωνσταντίνου (83’ Κρομμύδας), Χατζηκυριάκος, Σιέχ, Ευγενικός, Πελέκης (76’ Γιαννίκος).