Οι συμμετοχές για το παγκόσμιο τουρνουά τένις στη Ρόδο

Πυρετωδώς ετοιμάζονται στον Ροδιακό Όμιλο Αντισφαίρισης ενόψει του Παγκόσμιου τουρνουά ITF JUNIOR RODOS TENNIS CUP που θα ξεκινήσει στις 29 Σεπτεμβρίου στις εγκαταστάσεις του Ομίλου.

Μετά την επιτυχημένη διοργάνωση του Τριεθνούς τουρνουά, ο ΡΟΑ είναι πανέτοιμος να παρουσιάσει ένα ακόμα πολύ σημαντικό τουρνουά, το οποίο είναι βαθμολογούμενο.  

Οι συμμετοχές είναι οι ακόλουθες:

ΑΓΟΡΙΑ
Κυρίως ταμπλό (έως τώρα)    
1  Alexandros ROUMPIS (GRE)
2  Sam BOSSEM (GBR)    
3  Peter ALAM (GBR) 840 
4  Daniel TRIANTAFYLLOU (GRE)        
5  Daniel PAVESKA (AUS)    
6  Aristotelis THANOS (GRE)    
7  Arthur FERY (GBR) 1091    
8  Konstantinos RAPTIS (GRE)        
9  Raz HAVIV (ISR)    
10  Nikita SADILIN (RUS)
11  Filippos ASTREINIDIS (GRE)
12  Marcel POLITOWICZ (POL)
13  Nils ANDERSSON (SWE)    
14  Evangelos KYPRIOTIS (GRE)
15  Nick MANOPOULOS (GRE)
16  Filippos ZACHIOTIS (GRE)    
17  FOTIOS ANDREAS ANTONIADIS (GRE)
18  Georgios NOUCHAKIS (GRE)
19  Dimtrios BINOPOULOS (GRE)
20  Ioannis KOUNTOURAKIS (GRE)
21  Philippos DIMITRIADIS (GRE)

Ταμπλό προκριματικών (θα προκριθούν στο κυρίως ταμπλό άλλοι 4)
1  Michail PISTOLAS (GRE)
2  Ioannis TSIGAROS (GRE)
3  Anastasios PARISSIS (GRE)
4  Ilias PANAGOS (GRE)
5  Fwtios ANASTASIADIS (GRE)    
6  Emmanouil PANAGIS (GRE)
7  Alexios KALLISTROS (GRE)
8  GEORGE PAPAZACHARIOU (GRE)
9  Serafin ZUND (LIE)
10  Ned SMITH (GBR)
11  Lennart MELZER (LUX)
12  Lazar RADENKOVIC (SRB)
13  Brice PATOUX (FRA)
14  Milosz SROKA (POL)
15 Gustaf LINDQVIST NILSSON (SWE)
16  Francesco CORIANI (ITA)
17  Jelle KORTHUIS (NED)
18  Tal BITTON (ISR)
19  Daniel YIZHAKI (ISR)
20  Viktor GRIGOROV (BUL)
21  Matteo GIGANTE (ITA)
22  Oskar KLOPOTOWSKI (POL)
23  Enrico LANZA CARICCIO (ITA)
24  Leonardo MILEIKOWSKY (BEL)
25  Mathieu JOSSERAND (FRA)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Κυρίως ταμπλό (έως τώρα)    
1  Maria KALLISTROU (GRE)
2  Ralitsa ALEXANDROVA (BUL)    
3  Eleni FASOULA (GRE)
4  Michaela LAKI (GRE)
5  Mia Vukica MILOJEVIC (NZL)
6  Hanna AXELSSON (SWE)
7  Dimitra PAVLOU (GRE)
8  Diana YANOTOVSKAYA (RUS)
9  Isabella MARTENSSON (SWE)
10  Tea LUKIC (GER)
11  Bianca Elena BARBULESCU (ROU)
12  Vasileia GRIVA (GRE)
13  Mija LJUBIC (SRB)
14  Lydia VLACHOU (GRE)
15  Sofia SAITOVA (RUS)
16  Stefania MOISIADI (GRE)
17  Beatrice Henriette FAURENG (NOR)
18  Nefeli ZAFIRIS (GRE)
19  Martha MAKANTASI (GRE)
20  Magdalini ADAMOPOULOU (GRE)
21  Eleni LAZARIDOU (GRE)    
22  Kyriaki MITSOU (GRE)    

Ταμπλό προκριματικών (θα προκριθούν στο κυρίως ταμπλό άλλοι 4)
Pos
                Player
Ranking        National ranking    

1      Margarita CHOULIARA (GRE)        
2      VICTORIA PAPADOPOULOU (GRE)
3      Melpomeni KITSI (GRE)
4      ANASTASIA SIA (GRE)
5      Maria Pashalina SIDIROPOULOU (GRE)
6      Marilena KARADIMOU (GRE)
7      Hannah AMLING (GER)
8     Alina KHVATOVA (RUS)
9      Zoe BOURBOTTE (FRA)
10      Sissi AXELSSON (SWE)
11      Alena NEUNER (GER)