Κληρώσεις… μεταξύ μας και χωρίς προλόγους για τα πρωταθλήματα Κ-16 και Κ-14

Τουλάχιστον στενάχωρη ήταν η εικόνα που παρουσίαζε η αίθουσα συνεδριάσεων της ΕΠΣΔ κατά τη διάρκεια της χθεσινής κλήρωσης, που αφορούσε στον καταρτισμό του αγωνιστικού προγράμματος των πρωταθλημάτων Κ-16 και Κ-14.

 Οι παράγοντες των περισσότερων σωματείων δεν μπήκαν στον κόπο να παρακολουθήσουν τη διαδικασία και να ενημερωθούν για τις σημαντικές λεπτομέρειες των δύο διοργανώσεων από τον πρόεδρο της Επιτροπής Πρωταθλήματος Χρυσόστομο Ψέλλα, τον επικεφαλής της Τεχνικής Επιτροπής Μιχάλη Αδαμάκη και το μέλος της Επιτροπής Διαιτησίας, Μπάμπη Λάμπρου. Την παρτίδα έμειναν για να σώσουν, δια της παρουσίας τους, οι εκπρόσωποι της Ρόδου, του Διαγόρα, του Ιάλυσου, του Κλεάνθη, του ΑΕΡΑ, του Αστέρα Παστίδας, του Αρένα, της Νίκης Ρόδου και των Πανθήρων.

 Το πρωτάθλημα Κ-16 θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 13-14 Οκτωβρίου και το αντίστοιχο Κ-14 το Σαββατοκύριακο 20-21 Οκτωβρίου.

Το πρόγραμμα:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ14 (ΠΑΙΔΙΚΟ) 2018-2019

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική 10η

 

Ακουσίλαος

Απόλλων Κ.

Ευκλής

Νίκη Ρ.

Πάνθηρες

Ρόδος

Άρης

Αθλέτικο

Κλεόβουλος

Σύμη

 

 

2η αγωνιστική 11η

 

Απόλλων Κ.

Πάνθηρες

Ευκλής

Ακουσίλαος

Αθλέτικο

Σύμη

Ρόδος

Κλεόβουλος

Νίκη Ρ.

Άρης

 

 

3η αγωνιστική 12η

 

Ακουσίλαος

Πάνθηρες

Άρης

Ευκλής

Κλεόβουλος

Απόλλων Κ.

Σύμη

Νίκη Ρ.

Αθλέτικο

Ρόδος

 

 

4η αγωνιστική 13η

 

Απόλλων Κ.

Αθλέτικο

Ευκλής

Σύμη

Πάνθηρες

Κλεόβουλος

Άρης

Ακουσίλαος

Νίκη Ρ.

Ρόδος

 

 

5η αγωνιστική 14η

 

Ακουσίλαος

Κλεόβουλος

Απόλλων Κ.

Νίκη Ρ.

Σύμη

Άρης

Αθλέτικο

Πάνθηρες

Ρόδος

Ευκλής

 

 

6η αγωνιστική 15η

 

Ευκλής

Απόλλων Κ.

Πάνθηρες

Νίκη Ρ.

Άρης

Ρόδος

Κλεόβουλος

Αθλέτικο

Σύμη

Ακουσίλαος

 

 

7η αγωνιστική 16η

 

Απόλλων Κ.

Άρης

Πάνθηρες

Ευκλής

Αθλέτικο

Ακουσίλαος

Ρόδος

Σύμη

Νίκη Ρ.

Κλεόβουλος

 

 

8η αγωνιστική 17η

 

Ακουσίλαος

Ρόδος

Άρης

Πάνθηρες

Κλεόβουλος

Ευκλής

Σύμη

Απόλλων Κ.

Νίκη Ρ.

Αθλέτικο

 

 

9η αγωνιστική 18η

 

Ακουσίλαος

Νίκη Ρ.

Ευκλής

Αθλέτικο

Πάνθηρες

Σύμη

Κλεόβουλος

Άρης

Ρόδος

Απόλλων Κ.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική 12η

 

Αστέρας Π.

Χάλκη

Κλεάνθης

Διαγόρας

Ορφέας

Φοίβος

ΑΕΡΑ

Αρένα

Ροδίων Άθλησις

Ποσειδών Καρπ.

Ρεπό

Αστέρας Μ.

 

 

2η αγωνιστική 13η

 

Αστέρας Μ.

Αστέρας Π.

Χάλκη

Κλεάνθης

Διαγόρας

ΑΕΡΑ

Φοίβος

Ροδίων Άθλησις

Ποσειδών Καρπ.

Αρένα

Ρεπό

Ορφέας

 

 

3η αγωνιστική 14η

 

Αστέρας Π.

Κλεάνθης

Ορφέας

Αστέρας Μ.

ΑΕΡΑ

Χάλκη

Ποσειδών Καρπ.

Διαγόρας

Αρένα

Φοίβος

Ρεπό

Ροδίων Άθλησις

 

 

4η αγωνιστική 15η

 

Ορφέας

Αστέρας Π.

Κλεάνθης

ΑΕΡΑ

Αστέρας Μ.

Ροδίων Άθλησις

Χάλκη

Ποσειδών Καρπ.

Φοίβος

Διαγόρας

Ρεπό

Αρένα

 

 

5η αγωνιστική 16η

 

Αστέρας Π.

ΑΕΡΑ

Ροδίων Άθλησις

Ορφέας

Ποσειδών Καρπ.

Κλεάνθης

Αρένα

Αστέρας Μ.

Φοίβος

Χάλκη

Ρεπό

Διαγόρας

 

 

6η αγωνιστική 17η

 

Ροδίων Άθλησις

Αστέρας Π.

ΑΕΡΑ

Ποσειδών Καρπ.

Ορφέας

Αρένα

Κλεάνθης

Φοίβος

Αστέρας Μ.

Διαγόρας

Ρεπό

Χάλκη

 

 

7η αγωνιστική 18η

 

Αστέρας Π.

Ποσειδών Καρπ.

Αρένα

Ροδίων Άθλησις

Φοίβος

ΑΕΡΑ

Διαγόρας

Ορφέας

Χάλκη

Αστέρας Μ.

Ρεπό

Κλεάνθης

 

 

8η αγωνιστική 19η

 

Αρένα

Αστέρας Π.

Ποσειδών Καρπ.

Φοίβος

Ροδίων Άθλησις

Διαγόρας

Ορφέας

Χάλκη

Κλεάνθης

Αστέρας Μ.

Ρεπό

ΑΕΡΑ

 

 

9η αγωνιστική 20η

 

Αστέρας Π.

Φοίβος

Διαγόρας

Αρένα

Χάλκη

Ροδίων Άθλησις

Αστέρας Μ.

ΑΕΡΑ

Κλεάνθης

Ορφέας

Ρεπό

Ποσειδών Καρπ.

 

 

10η αγωνιστική 21η

 

Διαγόρας

Αστέρας Π.

Αρένα

Χάλκη

Ποσειδών Καρπ.

Αστέρας Μ.

Ροδίων Άθλησις

Κλεάνθης

ΑΕΡΑ

Ορφέας

Ρεπό

Φοίβος

 

 

11η αγωνιστική 22η

 

Χάλκη

Διαγόρας

Αστέρας Μ.

Φοίβος

Κλεάνθης

Αρένα

Ορφέας

Ποσειδών Καρπ.

ΑΕΡΑ

Ροδίων Άθλησις

Ρεπό

Αστέρας Π.

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ16 (ΕΦΗΒΙΚΟ) 2018-2019

 

1η αγωνιστική 16η

 

Ιάλυσος

Διαγόρας

Ποσειδών Καρπ.

Απόλλων Κ.

Φοίβος

Ηρακλής Μ.

ΑΕΡΑ

Ρόδος

Ευκλής

Κλεάνθης

Αστέρας Μ.

Άρης

Χάλκη

Αρένα

Ρεπό

Πάνθηρες

 

 

2η αγωνιστική 17η

 

Πάνθηρες

Ιάλυσος

Διαγόρας

Ποσειδών Καρπ.

Απόλλων Κ.

ΑΕΡΑ

Ηρακλής Μ.

Ευκλής

Ρόδος

Αστέρας Μ.

Κλεάνθης

Αρένα

Άρης

Χάλκη

Ρεπό

Φοίβος

 

 

3η αγωνιστική 18η

 

Ιάλυσος

Ποσειδών Καρπ.

Φοίβος

Πάνθηρες

ΑΕΡΑ

Διαγόρας

Αστέρας Μ.

Απόλλων Κ.

Αρένα

Ηρακλής Μ.

Χάλκη

Ρόδος

Κλεάνθης

Άρης

Ρεπό

Ευκλής

 

 

4η αγωνιστική 19η

 

Φοίβος

Ιάλυσος

Ποσειδών Καρπ.

ΑΕΡΑ

Πάνθηρες

Ευκλής

Διαγόρας

Αστέρας Μ.

Απόλλων Κ.

Χάλκη

Ηρακλής Μ.

Άρης

Ρόδος

Κλεάνθης

Ρεπό

Αρένα

 

 

5η αγωνιστική 20η

 

Ιάλυσος

ΑΕΡΑ

Ευκλής

Φοίβος

Αστέρας Μ.

Ποσειδών Καρπ.

Αρένα

Πάνθηρες

Χάλκη

Διαγόρας

Κλεάνθης

Απόλλων Κ.

Ηρακλής Μ.

Ρόδος

Ρεπό

Άρης

 

 

6η αγωνιστική 21η

 

Ευκλής

Ιάλυσος

ΑΕΡΑ

Αστέρας Μ.

Φοίβος

Αρένα

Ποσειδών Καρπ.

Χάλκη

Πάνθηρες

Άρης

Διαγόρας

Κλεάνθης

Απόλλων Κ.

Ηρακλής Μ.

Ρεπό

Ρόδος

 

 

7η αγωνιστική 22η

 

Ιάλυσος

Αστέρας Μ.

Αρένα

Ευκλής

Χάλκη

ΑΕΡΑ

Άρης

Φοίβος

Κλεάνθης

Ποσειδών Καρπ.

Ρόδος

Πάνθηρες

Ηρακλής Μ.

Διαγόρας

Ρεπό

Απόλλων Κ.

 

 

8η αγωνιστική 23η

 

Αρένα

Ιάλυσος

Αστέρας Μ.

Χάλκη

Ευκλής

Άρης

ΑΕΡΑ

Κλεάνθης

Φοίβος

Ρόδος

Ποσειδών Καρπ.

Ηρακλής Μ.

Πάνθηρες

Απόλλων Κ.

Ρεπό

Διαγόρας

 

 

9η αγωνιστική 24η

 

Ιάλυσος

Χάλκη

Άρης

Αρένα

Κλεάνθης

Αστέρας Μ.

Ρόδος

Ευκλής

Ηρακλής Μ.

ΑΕΡΑ

Απόλλων Κ.

Φοίβος

Διαγόρας

Πάνθηρες

Ρεπό

Ποσειδών Καρπ.

 

 

10η αγωνιστική 25η

 

Άρης

Ιάλυσος

Χάλκη

Κλεάνθης

Αρένα

Ρόδος

Αστέρας Μ.

Ηρακλής Μ.

Ευκλής

Απόλλων Κ.

Φοίβος

Διαγόρας

Ποσειδών Καρπ.

Πάνθηρες

Ρεπό

ΑΕΡΑ

 

 

11η αγωνιστική 26η

 

Ιάλυσος

Κλεάνθης

Ρόδος

Άρης

Ηρακλής Μ.

Χάλκη

Απόλλων Κ.

Αρένα

Διαγόρας

Ευκλής

Πάνθηρες

ΑΕΡΑ

Ποσειδών Καρπ.

Φοίβος

Ρεπό

Αστέρας Μ.

 

 

12η αγωνιστική 27η

 

Ρόδος

Ιάλυσος

Κλεάνθης

Ηρακλής Μ.

Άρης

Απόλλων Κ.

Αρένα

Διαγόρας

Αστέρας Μ.

Πάνθηρες

Ευκλής

Ποσειδών Καρπ.

ΑΕΡΑ

Φοίβος

Ρεπό

Χάλκη

 

 

13η αγωνιστική 28η

 

Ιάλυσος

Ηρακλής Μ.

Απόλλων Κ.

Ρόδος

Διαγόρας

Άρης

Πάνθηρες

Χάλκη

Ποσειδών Καρπ.

Αρένα

Φοίβος

Αστέρας Μ.

ΑΕΡΑ

Ευκλής

Ρεπό

Κλεάνθης

 

 

14η αγωνιστική 29η

 

Απόλλων Κ.

Ιάλυσος

Ρόδος

Διαγόρας

Κλεάνθης

Πάνθηρες

Άρης

Ποσειδών Καρπ.

Χάλκη

Φοίβος

Αρένα

ΑΕΡΑ

Αστέρας Μ.

Ευκλής

Ρεπό

Ηρακλής Μ.

 

 

15η αγωνιστική 30η

 

Διαγόρας

Απόλλων Κ.

Πάνθηρες

Ηρακλής Μ.

Ποσειδών Καρπ.

Ρόδος

Φοίβος

Κλεάνθης

ΑΕΡΑ

Άρης

Ευκλής

Χάλκη

Αστέρας Μ.

Αρένα

Ρεπό

Ιάλυσος