Μια ποδηλατική οικογένεια στον Πανορμίτη

Με μόνη ικανοποίηση των διοργανωτών τα χαμόγελα των παιδιών που συμμετείχαν στην Ανάβαση Πανορμίτη, επέστρεψαν την περασμένη Κυριακή το απόγευμα οι αποστολές.

Η ποδηλατική διοργάνωση ατομικής χρονομέτρησης στη Σύμη έχει πια καθιερωθεί και αποτελεί έναν μοχλό ανάπτυξης τα τελευταία τέσσερα χρόνια.

Τους αγώνες διοργάνωσε ο Έλαφος με τη στήριξη της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, του Δήμου Σύμης αλλά και της Ιεράς Μονής Πανορμίτη. Χαρακτηριστική είναι και η ανακοίνωση του συλλόγου μετά την ολοκλήρωση των αγώνων:

«Ως μια ξεχωριστή αθλητική εκδήλωση αλλά και προσκύνημα στον Αρχάγγελο έχει καθιερωθεί η ποδηλατική Ανάβαση Πανορμίτη.

Με την συμμετοχή 80 αθλητών-αθλητριών πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, 13-14 Οκτώβρη, για τέταρτη φορά και συμμετείχαν αθλήτριες και αθλητές από το σωματεία: Άθλος, Ανταίος, Έλαφος, Διαγόρας, Θησέας, Μεσόγειος, Ροδήλιος και Φιλίνος Κω.

Το Σάββατο απόγευμα πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά, σύμφωνα με την προκήρυξη, ανάβαση 3 χλμ. για τις κατηγορίες Μίνι και 5 χλμ. για τους Παμπαίδες.

Ήταν πράγματι θεαματικό, αλλά και ταυτόχρονα συγκινητικό να παρακολουθείς την προσπάθεια των μικρών, αλλά με  μεγάλη ψυχή, αθλητών που σαν πραγματικοί ήρωες, σημείωσαν απίθανους χρόνους!

Την Κυριακή έγινε η μεγάλη ανάβαση απόστασης 12 χλμ. με μέση κλίση διαδρομής 5,5 για τις κατηγορίες Ανδρών-Εφήβων, Παίδων και ΟΠΕΝ,  από την Ιερά Μονή Πανορμίτη έως την περιοχή Στρατερί, στον ορεινό όγκο που οδηγεί  στη Σύμη και έχει θέα από ψηλά την εκκλησία και το λιμάνι εκεί.

Οι 23 αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, σ’ ένα αγώνα όπου δοκιμάζεται η αντοχή, το θάρρος και δύναμη του σώματος και της ψυχής!

Πρώτος της Γενικής Κατάταξης ήταν  ο Νίκος Δράκος με χρόνο 30.19,17, δεύτερος ο Θανάσης Βαγής με 30.31.53, τρίτος  ο Μάνος Ζαννάκης με 30.43.08 , τέταρτος  ο   Ανδρέας  Μαλανδράκης με 30.43.33, πέμπτος ο   Γιάννης Ποζίδης με 30.47.77 και  έκτος ο Μιχάλης Τριομμάτης με 31.54.70.

Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ. του Α.Σ.Ρ.  Έλαφος ευχαριστεί θερμά :

  • Την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου για την κάλυψη των εξόδων μετακίνησης και ιδιαίτερα τον κ. Νικολή, Περιφερειακό Σύμβουλο, υπεύθυνο Αθλητισμού όπως επίσης  την κα Κούκου Βάσω.
  • Την Ιερά Μονή Πανορμίτη για τη φιλοξενία στα κελιά της Μονής και τον κο. Κώστα, Γραμματέα  της Μονής.
  • Τον Δήμαρχο  Σύμης κο. Παπακαλοδούκα, το Κέντρο Υγείας Σύμης για την αποστολή Γιατρού - Ασθενοφόρου και το Αστυνομικό Τμήμα Σύμης για την άψογη συνεργασία και του κλείσιμο των διαδρομών από τα οχήματα  έως το τέλος των αγώνων  με αποτέλεσμα να είναι ασφαλείς.
  • Τους χορηγούς και υποστηρικτές των αγώνων

Ευχαριστούμε από καρδιάς  :

  • Τον Σπύρο Τάντη -Αλυτάρχη των αγώνων που πρόσφερε αφιλοκερδώς τις υπηρεσίες του και με τις οδηγίες του οι αγώνες  είχαν άριστο αποτέλεσμα!
  • Τους εκπροσώπους και τους προπονητές των ομάδων με τους οποίους υπήρξε μια άψογη συνεργασία,  τους κ. Χατζηδιάκο Κυριάκο, Παντελή Μανίκαρο, Πότσο Σάββα, Βαγή Μιχάλη, Πατάπη Δήμητρα, Κούφο Αντώνη,  Βαλεντίνο Λάλο  Κλωνάρη Ελένη, Σιδέρη  Χρήστο, Σίμο Τριομμάτη και τον Βαγγέλη Χατζηιωάννου ο οποίος βοήθησε στην διοργάνωση.
  • Τους γονείς των αθλητών του συλλόγου μας που πάντα μας υποστηρίζουν αποτελεσματικά!

       Το χαμόγελο των παιδιών  ήταν για μας η μεγαλύτερη ικανοποίηση και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά! 

                                                             ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κατηγορία   ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΠΠ-ΠΚ     5ΧΛΜ.

Σειρά άφιξης

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

1ος

ΣΑΒΒΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

15.43.27

ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

2ος

ΜΙΤΖΕΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

17.15.68

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ

3ος

ΧΑΡΟΒΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

17.59.58

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ

4ος

ΞΕΣΦΙΓΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

19.01.40

ΑΟ.ΑΘΛΟΣ

5ος

ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ

19.05.02

ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

6ΟΣ

ΚΑΡΑΒΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

19.22.87

ΑΟ.ΑΘΛΟΣ

 

 

Κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ    12 ΧΛΜ.

ΣΕΙΡΑ άφιξης

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

1ος

ΔΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΣ

30.19.17

ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

2ος

ΒΑΓΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

30.31.53

Α.Ο ΑΝΤΑΙΟΣ

3ος

ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

30.43.33

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ

4ος

ΜΠΙΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

32.29.90

Α.Ο ΑΝΤΑΙΟΣ

5ος

ΓΚΟΥΓΚΟΥΝΤΡΗΣ ΚΩ/ΝΟΣ

35.06.74

Α.Ο ΑΝΤΑΙΟΣ

6ος

ΒΑΡΝΑΒΑΣ ΝΙΚΟΣ

36.59.08

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

 

Κατηγορία  ΑΝΔΡΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ   12 ΧΛΜ.

ΣΕΙΡΑ άφιξης

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

1ος

ΖΑΝΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ

30.43.08

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

2ος

ΠΟΖΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

30.47.77

ΑΟ.ΑΘΛΟΣ

3ος

ΤΡΙΟΜΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

31.54.70

Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ

4ος

ΡΑΠΤΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

33.01.21

ΘΗΣΕΑΣ

5ος

ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ

36.31.14

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

6ος

ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

36.37.14

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

 

Κατηγορία  ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 3ΧΛΜ.

Σειρά άφιξης

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

1Η

ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ  ΜΑΡΙΑ

11.28.65

ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

2Η

ΜΠΟΥΣΔΡΑ ΑΡΓΥΡΩ

11.35.18

ΑΟ. ΑΝΤΑΙΟΣ

3Η

ΣΙΔΕΡΗ ΖΩΗ

12.47.34

ΚΑΟ ΦΙΛΙΝΟΣ

4Η

ΜΠΕΝΤΑ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ

13.35.87

ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ

5Η

ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

13.40.74

ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

6Η

ΑΜΠΕΛΑ ΕΥΔΟΚΙΑ

16.03.40

ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

 

Κατηγορία  ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ  3ΧΛΜ.

ΣΕΙΡΑ άφιξης

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

1ος

ΤΡΙΑΝΤΕΝΟΣ  ΝΙΚΗΤΑΣ 

10.08.74

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

2ος

ΚΟΥΦΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

10.32.24

ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

3ος

ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

13.29.99

ΑΟ.ΑΘΛΟΣ

4ος

ΠΕΡΔΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

13.49.14

Α.Ο ΑΘΛΟΣ

5ος

ΧΡΙΣΤΟΦΗΣ ΦΩΤΙΟΣ

15.42.65

Α.Ο ΑΘΛΟΣ

6ος

ΝΙΚΟΛΙΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

16.34.08

Α.Ο ΑΘΛΟΣ

 

Κατηγορία  ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ  ΚΟΡΙΤΣΙΑ 3 ΧΛΜ.

ΣΕΙΡΑ άφιξης

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

1Η

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ

09.43.96

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

2Η

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

11.02.87

ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

3Η

ΦΩΚΙΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

11.12.21

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

4Η

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΚΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

14.36.52

ΑΟ ΑΘΛΟΣ

5Η

ΠΙΛΑΤΕΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

DNF

ΑΟ ΑΝΤΑΙΟΣ

 

ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ  ΑΓΟΡΙΑ  3 ΧΛΜ.

ΣΕΙΡΑ άφιξης

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

1ος

ΣΙΦΟΝΙΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ  

09.40.71

ΑΟ ΑΘΛΟΣ

2ος

ΞΕΣΦΙΓΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

10.21.99

ΑΟ ΑΘΛΟΣ

3ος

ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

10.44.24

ΑΟ.ΑΘΛΟΣ

4ος

ΚΟΥΡΟΣ ΚΩ/ΝΤΙΝΟΣ

11.09.37

ΠΟΡ ΡΟΔΗΛΙΟΣ

5ος

ΜΟΝΔΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

12.07.18

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

6ος

ΠΑΠΑΚΩΣΤΝΤΙΝΟΥ ΛΟΥΚΑΣ

12.54.02

Α.Ο ΑΘΛΟΣ

 

ΟΠΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΣΕΙΡΑ άφιξης

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΧΡΟΝΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

1Ος

ΚΥΠΡΙΑΔΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ

30.52.83

Π.Σ.Ρ.ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ

2Ος

ΚΑΛΑΦΑΤΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

31.46.05

Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ

3Ος

ΚΑΛΑΦΑΤΑΣ ΝΙΚΟΣ

55.15.80

Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ