Ανάμεσα στους κορυφαίους Λυρίου και Ζούνης

Στην εξαιρετική πίστα "Παναγιωτόπουλος Κεραμοποιΐα" υποδέχτηκε το Δικυκλιστικό Αθλητικό Σωματείο Ηλείας 105 αναβάτες απ’ όλη τη χώρα που  αγωνίστηκαν για μια θέση στο βάθρο, στο πλαίσιο του 3ου αγώνα για το  Πρωτάθλημα Motocross Νοτίου Ελλάδας 2018, την Κυριακή 14 Οκτώβρη.

Νικητής στην κατηγορία EXPERT ήταν ο Παναγιώτης Κουζής με μια 2η και μια 1η θέση. Στην ΜΧ1 πρώτευσε ο Κωνσταντίνος Μούρκος με δύο νίκες, ενώ στην ΜΧ2 πρώτος το …νήμα έκοψε ο Νίκος Βρεττός επίσης με δύο νίκες.

Στην OPEN νικητής, με ανάλογη απόδοση ήταν ο  Νίκος Σωτηρόπουλος.

Όσον αφορά τους μικρούς οδηγούς, στην κατηγορία ΜΧ65 νικητής ήταν ο Μιχάλης Σακελαρίου με δύο νίκες, ενώ στην μεγαλύτερη κατηγορία ΜΧ85 ο Μιχάλης Σαραντινούδης.

Στον συγκεκριμένο αγώνα συμμετείχαν από τη Ρόδο δύο αναβάτες της ΛΕ.ΜΟΤ.ΙΚΑΡΟΣ  και συγκεκριμένα ο Νίκος Λυρίου με τον Φραγκίσκο Ζούνη  με τις νέες τους μηχανές.

Στο πρώτο σκέλος του αγώνα ο Νίκος Λυρίου πήρε την 3η θέση ενώ στην επόμενη τη 2η.

Από την άλλη πλευρά, ο Φραγκίσκος Ζούνης ήταν 6ος στο αρχικό σκέλος και στη συνέχεια 5ος.