Τα προγράμματα των τοπικών πρωταθλημάτων βόλεϊ

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις για τα πρωταθλήματα βόλεϊ που διοργανώνει η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου. Η εκδήλωση  έγινε στις εγκαταστάσεις του Ροδίων Άθλησις παρουσία εκπροσώπων από όλα τα σωματεία που δραστηριοποιούνται στο βόλεϊ. Παράλληλα αποφασίστηκαν και τα συστήματα διεξαγωγής στην κάθε κατηγορία:
                              
Άνδρες (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος

1η αγωνιστική
Φλόγα-Φοίνικας
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς
 2η αγωνιστική 
Αθλοπαιδιές Κω-Φλόγα
Τελχινίς-Φοίνικας
 3η αγωνιστική 
Φοίνικας-Αθλοπαιδιές Κω
Φλόγα-Τελχινίς
 
Γυναίκες (πρωτάθλημα 2 γύρων και πλέι οφ)
Α΄ γύρος

1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς
Διαγόρας-ΠΑΟΚ
Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας
2η αγωνιστική 
Ροδίων Άθλησις-Αθλοπαιδιές Κω
Τελχινίς-Διαγόρας
Φοίνικας-ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική
Διαγόρας-Ροδίων Άθλησις
ΠΑΟΚ-Τελχινίς
Αθλοπαιδιές Κω-Φοίνικας
4η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-ΠΑΟΚ
Αθλοπαιδιές Κω-Διαγόρας
Φοίνικας-Τελχινίς
5η αγωνιστική    
Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις
ΠΑΟΚ-Αθλοπαιδιές Κω
Διαγόρας-Φοίνικας
 
Έφηβοι (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος

1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Φοίνικας
Τελχινίς (ρεπό)
2η αγωνιστική
Τελχινίς-Αθλοπαιδιές Κω
Φοίνικας (ρεπό)
3η αγωνιστική
Φοίνικας-Τελχινίς
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)
 
Νεάνιδες (πρωτάθλημα 2 γύρων και final4)
Α΄ γύρος

1η αγωνιστική
Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις
Φοίνικας-Διαγόρας
2η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας
Διαγόρας-Τελχινίς
3η αγωνιστική
Τελχινίς-Φοίνικας
Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας
 
Παίδες (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος

1η αγωνιστική
Τελχινίς-Αθλοπαιδιές Κω
Ροδίων Άθλησις (ρεπό)
2η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)
3η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Ροδίων Άθλησις
Τελχινίς (ρεπό)
 
Κορασίδες (πρωτάθλημα 2 γύρων και final4)
Α΄ γύρος

1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Διαγόρας
Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις
Φοίνικας (ρεπό)
2η αγωνιστική
Φοίνικας-Αθλοπαιδιές Κω
Διαγόρας-Τελχινίς
Ροδίων Άθλησις (ρεπό)
3η αγωνιστική
Τελχινίς-Φοίνικας
Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)
4η αγωνιστική
Φοίνικας-Ροδίων Άθλησις
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς
Διαγόρας (ρεπό)
5η αγωνιστική
Διαγόρας-Φοίνικας
Ροδίων Άθλησις-Αθλοπαιδιές Κω
Τελχινίς (ρεπό)
 
Παμπαίδες (πρωτάθλημα 2 γύρων)
1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς
2η αγωνιστική
Τελχινίς-Αθλοπαιδιές Κω
 
Παγκορασίδες (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος

1η αγωνιστική
Αθλοπαιδιές Κω-Ροδίων Άθλησις
Διαγόρας-Τελχινίς
Φοίνικας (ρεπό)
2η αγωνιστική
Φοίνικας-Αθλοπαιδιές Κω
Ροδίων Άθλησις-Διαγόρας
Τελχινίς (ρεπό)
3η αγωνιστική
Διαγόρας-Φοίνικας
Τελχινίς-Ροδίων Άθλησις
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)
4η αγωνιστική
Φοίνικας-Τελχινίς
Αθλοπαιδιές Κω-Διαγόρας
Ροδίων Άθλησις (ρεπό)
5η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας
Τελχινίς-Αθλοπαιδιές Κω
Διαγόρας (ρεπό)
 
Παγκορασίδες Β΄ (πρωτάθλημα 2 γύρων)
Α΄ γύρος

1η αγωνιστική
Τελχινίς (2)-Ροδίων Άθλησις
Τελχινίς (1)-Αθλοπαιδιές Κω
Φοίνικας (ρεπό)
2η αγωνιστική
Φοίνικας-Τελχινίς (2)
Ροδίων Άθλησις-Τελχινίς (1)
Αθλοπαιδιές Κω (ρεπό)
3η αγωνιστική
Τελχινίς (1)-Φοίνικας
Αθλοπαιδιές Κω-Ροδίων Άθλησις
Τελχινίς (2) (ρεπό)
4η αγωνιστική
Φοίνικας-Αθλοπαιδιές Κω
Τελχινίς (2)-Τελχινίς (1)
Ροδίων Άθλησις (ρεπό)
5η αγωνιστική
Ροδίων Άθλησις-Φοίνικας
Αθλοπαιδιές Κω-Τελχινίς (2)
Τελχινίς (1) (ρεπό)