Έμειναν στην προσπάθεια στην Κάρπαθο

Πρώτη βαθμολογική απώλεια για τον Ποσειδώνα στην Κάρπαθο προχθες με το 0-0 απέναντι στον μαχητικό και πολύ καλό Άρη, που αν ήταν λίγο πιο τυχερός θα μπορούσε να είχε φύγει και με το «διπλό».

Μοιρασμένο ήταν στο πρώτο ημίχρονο το ματς, έχοντας και πάλι αιχμή του δόρατός τους οι γηπεδούχοι τον Δράκο, ο οποίος στο 5’ βγήκε απέναντι από τον Καραγιάννη, τον απέφυγε, όμως αντί να πλασάρει έκανε γύρισμα χωρίς ουσία.

Στη συνέχεια ο Άρης έχασε σημαντική ευκαιρία να μπει μπροστά στο σκορ με τον Μάλλιο και το σουτ του στο 25’ που βρήκε στο δεξί δοκάρι του Γαλάνη. Οι «κιτρινόμαυροι» στο δεύτερο μισό του αγώνα ήταν πιο ορεξάτοι κι έδειξαν πως είναι σε θέση να πετύχουν ένα γκολ «χρυσάφι» βάσει της ροής του.

Στη σημαντικότερή του ευκαιρία στην επανάληψη, ο Ποσειδώνας δεν μπόρεσε να σκοράρει, αφού και πάλι ο Δράκος από θέση τετ-α-τετ πλάσαρε από πλάγια άουτ τον Καραγιάννη που έκλεισε ωραία τη γωνία του.

Το δεύτερο δοκάρι για τον Άρη προέκυψε στο 70’, πάλι με τον Μάλλιο, και το σουτ από τα πλάγια σημαδεύοντας το οριζόντιο, ενώ η τελευταία καλή φάση του αγώνα καταγράφηκε στο 85’ με το σουτ του Κρεκούκια που πέρασε μόλις άουτ.

Από τον Ποσειδώνα καλοί ήταν οι Τσαβέλης και Γιάννης Σπανός, ενώ από τον Άρη οι Θοδωρή, Γκίκας και Χατζηλιόντας.

Καλή η διαιτησία του Σάββα Τσοπανάκη και των βοηθών του, Τσιβίτη και Μοσχάτου.

Ποσειδών: Γαλάνης, Ζαρκαδούλας, Καζηλιέρης, Σπανός Ι., Χατζημανώλης, Φελλουζής, Φασουλέτος, Μαντινάος (85’ Αναγνώστου), Δράκος, Τσαβέλης Νασόπουλος (67’ Σπανός Ε.).

Άρης: Καραγιάννης, Δημουλάς, Καλοπήτας (63’ Δουκίσσης), Πομπός, Γκίκας, Κοντόγιαννος, Θοδωρή, Δανάς, Μάλλιος, Χατζηλιόντας, Κατσούλης (59’ Κρεκούκιας).