Εργασιακό: Δεύτερη νίκη για τέσσερις

Ιβίσκος και Underdogs έκαναν εύκολα το 2Χ2 στο Β’ Όμιλο του εργασιακού τουρνουά μπάσκετ «Υδροκατασκευαστική Αντωνόγλου» που διοργανώνει για τέταρτη χρονιά στις εγκαταστάσεις του το Ροδίων Άθλησις.

Το ΤΕΕ ίδρωσε απέναντι στον Σταυρό Καλυθιών αλλά ζευγάρωσε κι αυτό τις επιτυχίες του ενώ οι Buzzer Beaters σημείωσαν τη νίκη της αγωνιστικής καθώς επικράτησαν στο ντέρμπι των Panthers.

Από κει και πέρα, ο Διγενής κατέκτησε το πρώτο του ροζ φύλλο για φέτος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:

Διγενής Κοσκινού by Κολλέγιο – Kronos Security 81-33

Διγενής: Φλοκκιού 14, Φωτεινόπουλος 12, Σταυριανάκης Χ. 5, Φάκουλας 14, Καραταπάνης 5, Σωτηρίου 8, Σταυριανάκης Γ. 23.

Kronos Security: Αργυρίου 2, Μπόνης 2, Τσάπατζης 3, Παπαγεωργίου 2, Μπότσας 2, Παπασταθόπουλος 4, Σφυρίου 14, Κεντερίδης 4.

Underdogs – Μπιργουόκι Μπαξ 83-33

Underdogs: Πολίτης 21, Πολυχρόνης 22, Κρασουδάκης 5, Μουρουζίδης 2, Τσεκουράς 21, Στεφανίδης 12.

Μπιργουόκι Μπαξ: Αττιτής 2, Ορφανός 16, Μαρινάκης 13, Θεοχάρης 2, Μανέτας.

ΤΕΕ – Σταυρός Καλυθιών 61-51

ΤΕΕ: Μαρουλλάκης Γ. 13, Μαρουλλάκης Σ. 8, Καραβοκυρός 25, Γιωτόπουλος 1, Καμπουράκης 10, Χαρτοφύλης 2, Κοψιάς 2.

Σταυρός Καλυθιών: Χατζηγεωργίου 13, Μέντος 14(3), Αναδιώτης 1, Σκούρας 4, Σφουγγαριστός 6(1), Κοντινός 4, Αγαπητάκης 9(1).

PanthersBuzzer Beaters 55-65

Panthers: Γενναιόπουλος 7, Βενιζέλης 14, Σωτηρίου 18, Παπαγιαννόπουλος 2, Βρανάς 2, Μιρόσαβιτς 4, Βεργόπουλος 2, Σταυρής, Σκαμάγκης, Σακελλάρης, Τριανταφυλλίδης.

Buzzer Beaters: Χριστοφάκης 16, Κουτσαργιώτης 9, Δαρβιράς 3, Τσικίνης 6, Μάγγος 8 , Κωνσταντάρος 14, Παπαδομαρκάκης 7, Ατακλή 2, Μπασάκος, Νικολιδάκης, Γουλόπουλος, Βαρβαρής.

ΟΕΕ – Ιβίσκος 24-79

ΟΕΕ: Λασηθιωτάκης 1, Χαϊδούλης 8, Θυρής 6, Καστρινάκης 3, Ράδος 2, Σταυρούλης 2, Μπάμπος 2.

Ιβίσκος: Μαστροχρήστος 11, Φυλτζανίδης 9, Βόλας 15, Τσιτσούλας 13, Κάκας 2, Τσαλίκης 20, Πατινιώτης 7, Καστέλλας 2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες): 1) Ιβίσκος (2-0) 4β., 2) Underdogs (2-0) 4, 3) Buzzer Beaters (2-0) 4, 4) ΤΕΕ (2-0) 4, 5) Διγενής (1-1) 3, 6) Panthers (1-1) 3, 7) Σταυρός Καλυθιών (0-2) 2, 8) Μπιργουόκι Μπαξ (0-2) 2, 9) Kronos (0-2) 2, 10) Οικονομικό Επιμελητήριο (0-2) 2.

Τρία παιχνίδια το Σάββατο

Το εργασιακό τουρνουά θα συνεχιστεί κανονικά το προσεχές Σ/Κ (3-4 Νοεμβρίου), με τη μόνη διαφορά πως θα διεξαχθούν το Σάββατο τα τρία από τα πέντε ματς της αγωνιστικής.

Για την 3η «στροφή» του Α’ Ομίλου, η οργανωτική επιτροπή όρισε το Σάββατο 3/11 τρεις αναμετρήσεις και αναμένονται και οι τρεις να εξελιχθούν σε ντέρμπι!

Αναλυτικά:

Α’ Όμιλος (3η αγωνιστική)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου

Ροδίων Παιδεία (17.00’) Δωριέας Νεοχωρίου – Modela

Ροδίων Παιδεία (19.00’) Βενετόκλειο – Epavlis

Ροδίων Παιδεία (21.00’) Small ball – Πειρατές

Κυριακή 4 Νοεμβρίου

Ροδίων Παιδεία (17.00’) Villanova City – Αστυνομία

Ροδίων Παιδεία (19.00’) Δωριείτες – Blue Celtics.