Πέρασε από την Πάτρα το «Ροδίων»

Έχοντας πρωταγωνιστή τον Αργύρη Μαυροβουνιώτη και συνεπίκουρους τους Χάρη Σακόγλου και Βασίλη Προδρομίδη , το «Ροδίων» πραγματοποίησε την Κυριακή ιδανική πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ Ανδρών για τον 1ο Υποόμιλο του Α΄Ομίλου. Κέρδισε μέσα στην Πάτρα στο Κλειστό της Ολυμπιάδας την ομώνυμη ομάδα με 3-0 σετ, δείχνοντας πως μαζί με τον ΟΦΗ και την Καλαμάτα, θα είναι από τα φαβορί για την κατάκτηση της 1ης θέσης.

Ο Μαυροβουνιώτης με πολύ καλά στατιστικά (4 άσσους, 3 πόντους-μπλοκ και υποδοχή στο 65%), ήταν ο παίκτης που έκανε τη διαφορά στο παρκέ και οδήγησε εκ του ασφαλούς στη νίκη την ομάδα του Σπύρου Γκολίτση.

Το «Ροδίων» επέβαλε από την αρχή τον επιθετικό του ρυθμό, επικρατώντας στο α΄ σετ με 25-20.
Το ίδιο συνέβη και στο β΄ σετ με το «Ροδίων» να το κατακτά με 25-17 πιο εύκολα από ότι το πρώτο.

Στο γ΄ σετ η Ολυμπιάδα αντέδρασε και προσπάθησε να το πάρει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι, αλλά η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση είχε απάντηση και στις λεπτομέρειες, κερδίζοντας το με 27-25 και παίρνοντας το ματς με 3-0 σετ.
Τα σετ: 0-3 (20-25, 17-25, 25-27)

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κ.κ.  Πετούσης και  Μπακλεσής
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Δαρείος): Φιλίππου, Γεωργάτος, Ντόντης, Μουρτζάκης, Αγγελόπουλος, Βαλουξής, (λ) Σωκράτους/Χριστιάς.
ΡΟΔΙΩΝ (Γκολίτσης): Σακόγλου, Ποτολίδης, Ηλίας, Μαυροβουνιώτης, Σαρικείσογλου, Προδρομίδης, (λ) Αρβανίτης/Οικονόμου, Μακρής, Παππάς