Τοπικό μπάσκετ: Οι διαιτητές του διημέρου

Πάνω από είκοσι αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το προσεχές Σαββατοκύριακο για τα τοπικά πρωταθλήματα μπάσκετ καθώς και το τουρνουά μίνι που ξεκινά αυτό το διήμερο.

Η ΚΕΔ / ΤΕ ΕΟΚ ανακοίνωσε τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στα ματς και ξεχωρίζει το ντεμπούτο δύο νέων διαιτητών (Καντιδάκη και Κωνσταντάκης) οι οποίοι παρακολούθησαν τη σχολή διαιτησίας το περασμένο καλοκαίρι και πέρασαν από εξετάσεις στις αρχές της αγωνιστικής περιόδου.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (2η αγωνιστική)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

Σάββατο 10/11

Βενετόκλειο (20.00’) Κολοσσός – Γαλάζια Ακαδημία

Διαιτητές: Αρνάς, Βράκα

Κυριακή 11/11

Ιαλυσός (17.00’) Ιάλυσος – Διαγόρας

Διαιτητές: Αντωνίου, Μητσού

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

Σάββατο 10/11

Κάλυμνος (12.00’) ΕΑΚΑ – Ακαδημία

Διαιτητές: Ευσταθίου, Τρουμούσης

Κλειστό Κω (19.00’) Φοίβος – ΑΕ Δικαίου

Διαιτητές: Τρουμούσης, Πατμίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (2η αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

Κυριακή 11/11

Κρεμαστή (15.15’) Ελπίς – Διαγόρας

Διαιτητές: Τσατταλιού, Μελλίνη

Βενετόκλειο (18.00’) Γαλάζια Ακαδημία – Ιάλυσος

Διαιτητές: Αρνάς, Μελλίνη

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

Κυριακή 11/11

Κολλέγιο (12.00’) Αθλητική Ακαδημία – Ροδίων Άθλησις

Διαιτητές: Πετρίδης, Βράκα

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

Σάββατο 10/11

Κάλυμνος (10.00’) Ακαδημία – ΕΑΚΑ

Διαιτητές: Ευσταθίου, Τρουμούσης

Πυλί (15.00’) ΑΕ Δικαίου – Ιπποκράτης

Διαιτητής: Μάγκος

Κλειστό Κω (15.00’) Φοίβος – Ηρακλής 2000

Διαιτητής: Νικολάου

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ (1η αγωνιστική)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

Ιαλυσός (15.30’) Ιάλυσος – Διαγόρας Α’

Διαιτητής: Αντωνίου

Βενετόκλειο (16.00’) Κολοσσός – Ροδίων Άθλησις

Διαιτητές: Κωνσταντάκης, Αρνάς

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

Βενετόκλειο (14.00’) ΑΟ Σταματίου – Κλεόβουλος

Διαιτητές: Καντιδάκη, Μητσού

Τέντα (20.00’) Διαγόρας Β’ – Γαλάζια Ακαδημία

Διαιτητές: Καντιδάκη, Ευσταθίου

ΟΜΙΛΟΣ ΚΩ

Καρδάμαινα (13.00’) Ηρακλής 2000 – ΑΕ Δικαίου

Διαιτητής: Πατμίου

Κλειστό Κω (13.00’) Φοίβος – Ιπποκράτης

Διαιτητής: Νικολάου

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ / ΛΕΡΟΥ

Κάλυμνος (11.30’) Ακαδημία – ΕΑΚΑ

Διαιτητής: Μάγκος

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (2η αγωνιστική)

Κυριακή 11/11

Ιαλυσός (19.30’) Ιάλυσος – Κολοσσός

Διαιτητές: Μητσού, Βράκα

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (3η αγωνιστική)

Σάββατο 10/11

Κλειστό Κω (17.00’) Ιπποκράτης – Ηρακλής 2000

Διαιτητές: Ευσταθίου, Νικολάου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (1η αγωνιστική)

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

Κυριακή 11/11

Καρδάμαινα (11.00’) Ηρακλής 2000 – Ξάνθος Πάτμου

Διαιτητής: Πατμίου

Κλειστό Κω (17.30’) Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλύμνου

Διαιτητές: Νικολάου, Τρουμούσης.