Σαββατόβραδο  το «Ροδίων Άθλησις» στην Κρήτη

Είναι οπωσδήποτε το πιο καθοριστικό παιχνίδι της χρονιάς. Η 6η αγωνιστική στον 1ο υποόμιλο του Α΄Ομίλου στην Α2 Κατηγορία των ανδρών, φέρνει το «Ροδίων Αθλησις» στην Κρήτη το Σάββατο στις 20.00, να αντιμετωπίζει τον ΟΦΗ στο ντέρμπι κορυφής.

Υπενθυμίζεται πως η ομάδα της Κρήτης αυτές τις πέντε αγωνιστικές, έχει το απόλυτο χωρίς μάλιστα να έχει χάσει κανένα σετ (15-0).

Στην ίδια μοίρα κι αφού έχει στο ενεργητικό του μία νίκη με 3-2, κάτι που σημαίνει ένα βαθμό λιγότερο και τρία σετ παθητικό τελικά, βρίσκεται και η ομάδα της πόλης μας, η οποία στον αγώνα αυτό θέλει να δείξει πως …έχει φτιαχτεί για μεγάλα πράγματα.

Χθες ξεκίνησε η προετοιμασία της ομάδας για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ο ΟΦΗ από την πλευρά του βρίσκεται σε καλό μομέντουμ και ο πρόεδρός του, έχει ήδη κάνει το δικό του κάλεσμα για τον αγώνα αυτό.

Πιο συγκεκριμένα η ανακοίνωση του ερασιτέχνη ΟΦΗ αναφέρει:

«Η άνοδος της ομάδας βόλεϊ του ΟΦΗ στην Α1, περνάει από το «παλατάκι» του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου.

ΟΦΗ-Ροδίων Αθλησις το Σάββατο (8/12) στις 8 μ.μ.

Μετά από 5 νίκες σε ισάριθμους αγώνες, ο πρωτοπόρος ΟΦΗ, υποδέχεται ένα από τους βασικούς του αντιπάλους στη μάχη της ανόδου.

Γεμίζουμε το κλειστό και με δυνατή φωνή, βοηθάμε τα παιδιά του βόλεϊ, στην προσπάθειά τους να φέρουν τον ΟΦΗ μας, για πρώτη φορά στην ιστορία του, στα σαλόνια της Α1».

Επομένως ο Σπύρος Γκολίτσης και οι παίκτες του ξέρουν τι θα συναντήσουν στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο το Σάββατο το βράδυ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
Στο μεταξύ η ΕΟΠΕ ανακοίνωσε χθες το πρόγραμμα και τους διαιτητές των αγώνων της 6ης αγωνιστικής που έχουν ως εξής:

Σάββατο 8/12/2018- Λύκειο Μελισσίων- 19.30 -ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΟ Αιγιαλέων
Διαιτητές: Τσίτσικας -Οικονομοπούλου

Σάββατο 8/12/2018- Ολυμπιάδος- 18.00- ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Καλαμάτα 80 Διαιτητές: Γκόλφης-Σπυρόπουλος

Σάββατο 8/12/2018- Στ. Καλαϊτζής- 19.30- ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΓΣ Πανιώνιος Διαιτητές: Πικραμένος-Λιδορικιώτη