Μεσημέρι Σαββάτου το Κολοσσός - Ολυμπιακός

Ο ΕΣΑΚΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα του πρωταθλήματος μέχρι και την προτελευταία αγωνιστική του α’ γύρου με την οποία θα κάνουν οι ομάδες ποδαρικό για το 2019 αφού θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο των Θεοφανείων. 

Το αγωνιστικό και τηλεοπτικό πρόγραμμα από την 9η έως την 12η αγωνιστική της Betshop Basket League έχει ως εξής:
9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 15 Δεκεμβρίου
«Α. Παπανδρέου» (17.30’) Περιστέρι Βίκος Cola – Πανιώνιος (BL Show ΕΡΤ2)
«Μ. Μερκούρη» (17.00’) Ρέθυμνο Cretan Kings – Κύμη (BL Show ΕΡΤ2)
ΟΑΚΑ (17.00’) ΑΕΚ – Λαύριο Aegean Cargo (Cosmote Sport 4)
«Δ. Τόφαλος» (17.30’) Προμηθέας – Άρης (BL Show ΕΡΤ2)
Βενετόκλειο (15.15’) Κολοσσός H Hotels – Ολυμπιακός (ΕΡΤ2 live)

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου
«Α. Τρίτσης» (15.00’) Χολαργός – Ήφαιστος Λήμνου (ΕΡΤ2 live)
PAOK Sports Arena (17.00’) ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ (ΕΡΤ2 live)

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 22 Δεκεμβρίου
Βενετόκλειο (15.00’) Κολοσσός H Hotels – Ρέθυμνο Cretan Kings (BL Show ΕΡΤ2)
Λαύριο (15.30’) Λαύριο Aegean Cargo – Προμηθέας (BL Show ΕΡΤ2)
Αλεξάνδρειο (17.30’) Άρης – Χολαργός (ΕΡΤ2 live)
«Ν. Σαμαράς» (15.30’) Ήφαιστος Λήμνου – Κύμη (BL Show ΕΡΤ2)

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου
Νέα Σμύρνη (17.00’) Πανιώνιος – ΠΑΟΚ (ΕΡΤ2 live)
ΟΑΚΑ (21.00’) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – ΑΕΚ (Cosmote Sport 4)
ΣΕΦ (15.00’) Ολυμπιακός – Περιστέρι Βίκος Cola (Cosmote Sport 4)

11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 29 Δεκεμβρίου

«Α. Παπανδρέου» (15.45’) Περιστέρι Βίκος Cola – Κολοσσός H Hotels (BL Show ΕΡΤ2)
«Μ. Μερκούρη» (15.45’) Ρέθυμνο Cretan Kings – Ήφαιστος Λήμνου (BL Show ΕΡΤ2)
ΟΑΚΑ (19.00’) ΑΕΚ – Πανιώνιος (Cosmote Sport 4)
«Α. Τρίτσης» (15.45’) Χολαργός – Λαύριο Aegean Cargo (BL Show ΕΡΤ2)
«Τ. Καμπούρης» (18.00’) Κύμη – Άρης (ΕΡΤ2 live)

Κυριακή 30 Δεκεμβρίου
PAOK Sports Arena (17.00’) ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός ΟΠΑΠ (ΕΡΤ2 live)
«Δ. Τόφαλος» (19.00’) Προμηθέας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ (ΕΡΤ2 live)

12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 5 Ιανουαρίου

Βενετόκλειο (15.15’) Κολοσσός H Hotels – ΠΑΟΚ (ΕΡΤ2 live)
«Α. Παπανδρέου» (17.30’) Περιστέρι Βίκος Cola – Ρέθυμνο Cretan Kings (BL Show ΕΡΤ2)
Λαύριο (17.30’) Λαύριο Aegean Cargo – Κύμη (BL Show ΕΡΤ2)
Νέα Σμύρνη (17.30’) Πανιώνιος – Προμηθέας (ΕΡΤ2 live)

Κυριακή 6 Ιανουαρίου
Αλεξάνδρειο (17.00’) Άρης – Ήφαιστος Λήμνου (ΕΡΤ2 live)
ΣΕΦ (19.30’) Ολυμπιακός – ΑΕΚ (Cosmote Sport 4)
ΟΑΚΑ (17.00’) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Χολαργός (Cosmote Sport 4).