Β' κατηγορία: Στη Θολό το ενδιαφέρον

Με τέσσερα παιχνίδια συνολικά, δύο για κάθε όμιλο της Ρόδου, ανοίγει σήμερα η αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Β΄κατηγορίας.

Το πιο ενδιαφέρον ματς γίνεται στο γήπεδο Θεολόγου, όπου ο Δαμάγητος θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Μ. Για τον ίδιο όμιλο, τον πρώτο, στην Ψίνθο η Δόξα θα θελήσει να επιστρέψει στις νίκες, υποδεχόμενη τον Νηρέα. Για το Β’ όμιλο, στη Μαλώνα ο Άγιος Γεώργιος θα φιλοξενήσει τον Ακουσίλαο, ενώ στην Παστίδα, ο Αστέρας καλείται να ξεπεράσει τη γκέλα της προηγούμενης αγωνιστικής και να φτάσει στη νίκη με αντίπαλο την Ασπίδα Σαλάκου.

Στο μεταξύ είχαμε και τρεις αναβολές παιχνιδιών, ένα για κάθε όμιλο καθώς λόγω του απαγορευτικού απόπλου που υπήρξε, άλλαξαν τα δρομολόγια των πλοίων.

 Αναλυτικά η 8η αγωνιστική των δύο ομίλων της Ρόδου και η 6η του ομίλου Νήσων:

Α’ όμιλος

Σήμερα

*Ψίνθος (14.45): Δόξα Ψ. – Νηρέας

  Διαιτησία: Κάζας-Διακοφιλιππής-Μπάρκας

  Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης Ευ.

*Θεολόγος (14.45): Δαμάγητος – Αστέρας Μ.

  Διαιτησία: Βλάχος-Ζαρίδας-Ροδίτης

  Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής

Αύριο

*Αγ. Απόστολοι (11.00): Κύπρος – Δήμητρα

  Διαιτησία: Σπάρταλης-Τσέτσος-Μπέκας

  Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής

*Κοσκινού (14.00): Σύμη – Εθνικός  (Αναβλήθηκε)

*Χάλκης/Παστίδα (14.45): Χάλκη – Ηρακλής Λ.

  Διαιτησία: Αντωνάς0Στεφανάκης-Γιαννούλης

  Παρ. διαιτησίας: Μίχας

Ρεπό η Τήλος

 

Β’ όμιλος

Σήμερα

*Μαλώνα (14.45): Αγ. Γεώργιος – Ακουσίλαος

  Διαιτησία: Αυγενικού-Χατζηαλεξίου-Δημητριάδης

  Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης

*Παστίδα (14.45): Αστέρας Π. – Ασπίδα Σ.

  Διαιτησία: Πατσιόπουλος-Αναστασοπούλου-Τάσης

  Παρ. διαιτησίας: Στέργου

Αύριο

*Αγ. Σουλάς (13.00): Ευκλής – Πολυβώτης  (Αναβλήθηκε)

*Αγ. Απόστολοι (14.45): Αδελφοσύνη – Ευαγόρας

  Διαιτησία: Καραγιάννης-Μαυρουδής-Δημητριάδης

  Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης

*Αγ. Ισίδωρος (14.45): Αγ. Ισίδωρος – Πολύστρατος

  Διαιτησία: Κάζας-Πλάτσης-Κουλουρίδης

  Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής

*Αφάντου (14.45): Αθλέτικο – Αναγέννηση Εμπ.

  Διαιτησία: Παπαγιαννίδης-Λαζός-Αναστασόπουλος

  Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης

 

Γ’ όμιλος

Κυριακή

*Ζηπάρι (11.00): ΠΑΟΚ Κω – Βαθύ  (Αναβλήθηκε)

*Κάλυμνος (12.30): Καλυμνιακός – Δόξα Καρδ.

  Διαιτησία: Φραγκιαδάκης-Ντόκος-Ξούρης

  Παρ, διαιτησίας: Φραγκίνης Στ.

*Πάτμος (14.45): Ξάνθος – ΑΕ Λέρου

  Διαιτησία: Γιαμουζής-Βουλγαράκης-Κορώνης

*Ζηπάρι (14.45): Αναγέννηση Ασφ. – Νικαγόρας

  Διαιτησία: Καραμούτας-Δημόπουλος-Παγώνης

  Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου

Ρεπό οι Αθλοπαιδιές Κω