«Φορτωμένοι» μετάλλια επέστρεψαν οι Πιγκουίνοι

Με την επιστροφή από την Πάτρα ολοκληρώθηκε η παρουσία της κολυμβητικής ομάδας των Πιγκουίνων στο Christmas Cup όπου συμμετείχαν 800 αθλητές-αθλήτριες από διάφορους συλλόγους της χώρας μας.

Εννιά αθλητές της ομάδας από τη Ρόδο κατάφεραν να κατακτήσουν δώδεκα μετάλλια και τα αποτελέσματα επιβεβαιώνουν την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στα αγωνιστικά και προαγωνιστικά τμήματα, τα οποία μπαίνουν στον τρίτο χρόνο  λειτουργίας. 

Ο σύλλογος συγχαίρει όλους τους αθλητές που πέτυχαν τους προσωπικούς τους στόχους ώστε ν’ αποτελέσουν ένα θετικό ερέθισμα τόσο για τους ίδιους όσο και για τους υπόλοιπους προκειμένου να φτάσουν ακόμη ψηλότερα.

Επίσης ευχαριστεί τους προπονητές που είναι πάντα δίπλα στους αθλητές και ιδιαίτερα τους Λαγό Γεώργιο, Κατερίνα Κάτρη και Παληκαρά Επαμεινώνδα για το ήθος και την αφοσίωσή τους.
Τέλος ευχαριστούν τον χορηγό και τους υποστηρικτές για την ώθηση και την ευκαιρία συμμετοχής σε σπουδαίους αγώνες. 


Τα αποτελέσματα αναλυτικά :
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Τσιλιμπάρης Κωνσταντίνος

3ος 50 ύπτιο   32.30
4ος 50 πεταλούδα   28.44
6ος 50 ελεύθερο   27.25
Παυλίδης Αλέξανδρος
1ος  100 ελεύθερο   57.91
2ος   50 ελεύθερο    26.60
4ος   200 ελεύθερο   2′.09.60
Νικολής Αντώνης 
7ος  50 πεταλούδα   34.28
7ος  100 πεταλούδα  1′.17.99
16ος  50 ελεύθερο   31.91
Κουτελιάρης Αντώνης
7ος  200 ελεύθερο  3′.00.57
11ος  100 ελεύθερο   1′.24.79
15ος   50 ελεύθερο   38.61
Λυμπέρης Φίλιππος
1ος   200 ύπτιο  3′.09.24
4ος   100 ύπτιο  1′.31.22
5ος   200 μικτή   3′.19.04


ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ψυλλάκης Βασίλης 

2ος   200 ύπτιο   2′.51.00
3ος   50 ύπτιο   37.24
5ος   100 ύπτιο   1′.21.10
Σταυριανάκης Αποστόλης 
3ος 50 πρόσθιο   44.81
4ος  100 πρόσθιο   1′.38.99
20ος   100 ελεύθερο   1′.24.52
Κουτελιάρης Γιάννης
8ος   100 ύπτιο   1′.28.33
11ος  100 ελεύθερο 1′.18.57
15ος   50 ελεύθερο   34.97
Βλαντής Χρήστος
8ος   200 μικτή   3′.14.26
9ος   400 ελεύθερο   5′.46.65
10ος  200 ελεύθερο   2′.45.59
Τρέπα Νεφέλη
8η   200 πρόσθιο   3′.32.07
12η  100 πρόσθιο   1′.39.08
12η   50 πρόσθιο    46.89
Μπιλιάς Θαρρενός
4ος   50 πεταλούδα   36.30
8ος   50 ελεύθερο   34.80
10ος  100 ελεύθερο  1′.19.31
Λυμπέρης Γιώργος
5ος  200 ύπτιο   3′.15.74
8ος   50 ύπτιο   42.09
9ος    100 ύπτιο   1′.34.28
Πισσαδάκης Νικόλας
6ος   200 ύπτιο   3′.34.85
18ος   100 ύπτιο   1′.45.62
22ος   50 ύπτιο 47.57
Καραμήνζιου Ελένη
11η   200 πρόσθιο   4′.12.20
12η   100 πρόσθιο   2′.03.86
23η    50 πρόσθιο    57.74
Αποστολάτου Χριστίνα
11η   50 ύπτιο   47.63
23η   100 ελεύθερο   1′.39.69
28η    50 ελεύθερο    42.22
Σταυριανάκης Βασίλης
2ος  50 πρόσθιο   49.16
2ος   50 ύπτιο    40.58
Κινατζή Μιχαέλα
3η    50 ελεύθερο   40.63
5η    100 ελεύθερο   1′.34.56
Μόγλαλη Ιόλη
1η   50 ύπτιο   47.61
4η   50 ελεύθερο   40.83
Ακριτίσης Ηλίας 
3ος   100 πρόσθιο   1′.56.45
15ος   50 πρόσθιο    56.55
Μπιλιάς Κωνσταντίνος
5ος   50 ύπτιο   45.88
50 ελεύθερο   39.26
Σαββαϊδης Μάρκος
8ος   50 ύπτιο    47.40
10ος   50 ελεύθερο   39.33
Κώστας Γιώργος
9ος   50 πρόσθιο   58.21
20ος   50 ελεύθερο   48.53


Σκυταλοδρομίες
Σταυριανάκης, Σαββαΐδης, Μπιλιάς, Ακριτίδης  
6η   4*50 μικτή    3′.09.55
8η    4*50 ελεύθερο   2′.51.87
Ψυλλάκης, Σταυριανάκης, Κουτελιάρης, Βλαντής
5η    4*50 μικτή    2′.42.04
6η    4*50 ελεύθερο   2′.22.04