Σάββατα μέχρι και τη 16η αγωνιστική ο Κολοσσός

Ανακοινώθηκε το αγωνιστικό και τηλεοπτικό πρόγραμμα από την 13η έως την 16η αγωνιστική της κανονικήςπεριόδου της Betshop Basket League, με τον Κολοσσό να δίνει όλα του τα παιχνίδια Σάββατο.

Είναι αρκετά δύσκολο πρόγραμμα, που αρχικά ξεκινά με την ΑΕΚ εκτός, ακολουθεί επίσης εκτός με τον Προμηθέα και στη συνέχεια (15η) αντιμετωπίζει εντός τον Χολαργό. Τη 16η πάει πάλι εκτός με την Κύμη.

Αναλυτικά:

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 13ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ (12/01):
Μ. Μερκούρη (15:30): Ρέθυμνο- Άρης (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Α. Τρίτσης (15:30): Χολαργός- Πανιώνιος (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Α. Σαμαράς (15:30): Ήφαιστος Λήμνου- Γ.Σ. Λαυρίου (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Ο.Α.Κ.Α. (17:00): Α.Ε.Κ.- Κολοσσός Ρόδου (Cosmotesport 4)
PAOK Sports Arena (17:30): Π.Α.Ο.Κ.- Περιστέρι (ΕΡΤ2 Live)

ΚΥΡΙΑΚΗ (13/01):
Δ. Τόφαλος (17:00): Προμηθέας Πάτρας- Ολυμπιακός (ΕΡΤ2 Live)

ΔΕΥΤΕΡΑ (14/01):
Τ. Καμπούρης (17:00): Γ.Σ. Κύμης- Παναθηναϊκός (ΕΡΤ2 Live)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 14ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ (19/01):
Μ. Μερκούρη (15:45): Ρέθυμνο- Π.Α.Ο.Κ. (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Δ. Τόφαλος (15:45): Προμηθέας Πάτρας- Κολοσσός Ρόδου (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Τ. Καμπούρης (15:45): Γ.Σ. Κύμης- Πανιώνιος (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Ο.Α.Κ.Α. (17:00): Α.Ε.Κ.- Περιστέρι (Cosmotesport 4)
Αλεξάνδρειο (17:30): Άρης- Γ.Σ. Λαυρίου (ΕΡΤ2 B.L. Show)

ΚΥΡΙΑΚΗ (20/01):
Α. Τρίτσης (17:00): Χολαργός- Ολυμπιακός (ΕΡΤ2 Live)

ΔΕΥΤΕΡΑ (21/01):
Ν. Σαμαράς (15:30): Ήφαιστος Λήμνου- Παναθηναϊκός (ΕΡΤ2 Live)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ (26/01):
Βενετόκλειο (15:00): Κολοσσός Ρόδου- Χολαργός (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Λαύριο (15:30): Γ.Σ. Λαυρίου- Ρέθυμνο (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Νέα Σμύρνη (15:30): Πανιώνιος- Ήφαιστος Λήμνου (ΕΡΤ2 B.L. Show)
PAOK Sports Arena (17:30): Π.Α.Ο.Κ.- Α.Ε.Κ. (ΕΡΤ2 Live)

ΚΥΡΙΑΚΗ (27/01):
Α. Παπανδρέου (17:00): Περιστέρι- Προμηθέας Πάτρας (ΕΡΤ2 Live)
Σ.Ε.Φ. (17:00): Ολυμπιακός- Γ.Σ. Κύμης (Cosmotesport 4)

ΔΕΥΤΕΡΑ (28/01):
Ο.Α.Κ.Α. (19:00): Παναθηναϊκός- Άρης (Cosmotesport 4)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 16ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ (02/02):

Α. Τρίτσης (15:45): Χολαργός- Περιστέρι (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Τ. Καμπούρης (15:45): Γ.Σ. Κύμης- Κολοσσός Ρόδου (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Αλεξάνδρειο (15:45): Άρης- Πανιώνιος (ΕΡΤ2 B.L. Show)
Ο.Α.Κ.Α. (17:00): Α.Ε.Κ.- Ρέθυμνο (Cosmotesport 4)
Δ. Τόφαλος (18:00): Προμηθέας Πάτρας- Π.Α.Ο.Κ. (ΕΡΤ2 Live)

ΚΥΡΙΑΚΗ (03/02):
Ν. Σαμαράς (15:30): Ήφαιστος Λήμνου- Ολυμπιακός (ΕΡΤ2 Live)

ΔΕΥΤΕΡΑ (04/02):
Λαύριο (15:30): Γ.Σ. Λαυρίου- Παναθηναϊκός (ΕΡΤ2 Live)