Τοπικό μπάσκετ: Νέα αναβολή στη Σύμη

Οι κάκιστες καιρικές συνθήκες των προηγούμενων ημερών έφεραν γι’ άλλη μία φορά αλλαγές στα ακτοπλοϊκά δρομολόγια και κατ’ επέκταση στις μετακινήσεις των ομάδων που αναγκάστηκαν να διαφοροποιήσουν το πρόγραμμά τους.  Στη Σύμη επρόκειτο να ταξιδέψουν σήμερα οι έφηβοι της Γαλάζιας Ακαδημίας και οι παμπαίδες του “Ροδίων Άθλησις”. Ωστόσο το δρομολόγιο του πλοίου δεν εξυπηρετεί τη μετακίνησή τους κι έτσι τα δύο ματς αναβλήθηκαν. Το υπόλοιπο αγωνιστικό πρόγραμμα της ημέρας έχει ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (6η αγωνιστική)

Κλειστό Κω (18.00’) Φοίβος – Ηρακλής 2000
Διαιτητές: Φάκαρος, Πατμίου
Βαθμολογία: 1) Ηρακλής 2000 (5-0) 10β., 2) ΑΕ Δικαίου (4-1) 9, 3) Αίολος (3-2) 8, 4) Φοίβος (2-3) 7, 5) ΕΑΚΑ (1-4) 6, 6) Ακαδημία Καλύμνου (0-5) 5. 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (6η αγωνιστική)

Ιαλυσός (20.30’) Ιάλυσος – Ροδίων Άθλησις
Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Τσατταλιού
Βαθμολογία: 1) Διαγόρας (4-1) 9β., 2) Κολοσσός (4-1) 9, 3) Ιάλυσος (4-1) 9, 4) Γαλάζια Ακαδημία (2-3) 7, 5) Σύμη (1-4) 6, 6) Ροδίων Άθλησις (0-5) 5. 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (6η αγωνιστική)
Κάλυμνος (10.45’) ΕΑΚΑ – ΑΕ Δικαίου
Διαιτητές: Φάκαρος, Μάγκος
Βαθμολογία: 1) Ακαδημία Καλύμνου (4-0) 8β., 2) Ιπποκράτης (3-1) 7, 3) Φοίβος (2-2) 6, 4) ΕΑΚΑ (1-3) 5, 5) ΑΕ Δικαίου (0-4) 4. 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (4η αγωνιστική)

Ιαλυσός (17.00’) Ιάλυσος – Διαγόρας 
Διαιτητής: Νικηφορίδης
Ρεπό: Κολοσσός
Βαθμολογία: 1) Ιάλυσος (2-0) 4β., 2) Διαγόρας (1-1) 3, 3) Κολοσσός (0-2) 2.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (6η αγωνιστική)
Κάλυμνος (12.45’) ΕΑΚΑ – Ιπποκράτης 
Διαιτητές: Φάκαρος, Μάγκος
Βαθμολογία: 1) Ιπποκράτης (4-0) 8β., 2) Ακαδημία (2-2) 6, 3) ΑΕ Δικαίου (2-2) 6, 4) ΕΑΚΑ (1-3) 5, 5) Ηρακλής 2000 (1-3) 5.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (6η αγωνιστική)

Πυλί (15.00’) ΑΕ Δικαίου – Ηρακλής 2000
Διαιτητής: Τρουμούσης
Βαθμολογία: 1) Ηρακλής 2000 (4-1) 9β., 2) ΕΑΚΑ (3-2) 8, 3) Ακαδημία (3-1) 7, 4) Ιπποκράτης (2-2) 6, 5) Φοίβος (1-3) 5, 6) ΑΕ Δικαίου (0-4) 4. 
*εκκρεμούν οι αναμετρήσεις ΑΕΔ – Ακαδημία και Φοίβος – Ιπποκράτης.

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ
Κάλυμνος (20.00’) ΕΑΚΑ – Ακαδημία
Διαιτητές: Μάγκος, Εργά.