Τοπικό μπάσκετ: Πρωινό το ενδιαφέρον

Οι αναμετρήσεις στο Βενετόκλειο σήμερα το πρωί συγκεντρώνουν και το περισσότερο ενδιαφέρον στα παιχνίδια που αφορούν τον Όμιλο Ρόδου.

Στις 10.30’ θα παίξουν οι παγκορασίδες του Κολοσσού με τον Ιάλυσο κι αμέσως μετά οι παίδες του Κολοσσού με τη Γαλάζια Ακαδημία.

Το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ (7η αγωνιστική)

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

Σήμερα

Κάλυμνος (15.30’) ΕΑΚΑ – Αίολος

Διαιτητές: Αντωνίου, Νικηφορίδης

Αύριο

Κλειστό Κω (18.00’) Ηρακλής 2000 – Ακαδημία Καλύμνου

Διαιτητές: Τρουμούσης, Πατμίου

 

Κλειστό Κω (20.00’) ΑΕ Δικαίου – Φοίβος

Διαιτητές: Τρουμούσης, Πατμίου

Βαθμολογία: 1) Ηρακλής 2000 (6-0) 12β., 2) ΑΕ Δικαίου (5-1) 11, 3) Αίολος (3-3) 9, 4) Φοίβος (2-4) 8, 5) ΕΑΚΑ (2-4) 8, 6) Ακαδημία Καλύμνου (0-6) 6.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (6η αγωνιστική)

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

Σήμερα

Βενετόκλειο (12.30’) Κολοσσός – Γαλάζια Ακαδημία

Διαιτητές: Μητσού, Βράκα

Ιαλυσός (18.30’) Ιάλυσος – Καλλιθέα

Διαιτητές: Ευσταθίου, Βράκα

Αύριο

Τέντα (20.00’) Διαγόρας – Ελπίς

Διαιτητές: Αρνάς, Βράκα

Βαθμολογία: 1) Κολοσσός (5-0) 10β., 2) Γαλάζια Ακαδημία (4-1) 9, 3) Διαγόρας (3-2) 8, 4) Ιάλυσος (2-3) 7, 5) Ελπίς (1-4) 6, 6) Καλλιθέα (0-5) 5.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

Σήμερα

Κάλυμνος (13.30’) Ακαδημία – Φοίβος

Διαιτητές: Αντωνίου, Νικηφορίδης

Αύριο

Λέρος (13.00’) Πανιώνιος – ΕΑΚΑ

Διαιτητής: Ευσταθίου

Ρεπό: Ιπποκράτης

Βαθμολογία: 1) Πανιώνιος (4-0) 8β., 2) Ακαδημία Καλύμνου (3-1) 7, 3) Φοίβος (2-2) 6, 4) Ιπποκράτης (1-3) 5, 5) ΕΑΚΑ (0-4) 4.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (4η αγωνιστική)

Σήμερα

Βενετόκλειο (10.30’) Κολοσσός – Ιάλυσος

Διαιτητές: Φάκαρος, Τσατταλιού

 

Κρεμαστή (17.00’) Πήγασος – Κλεόβουλος

Διαιτητές: Τσατταλιού, Μελλίνη

Βαθμολογία: 1) Ιάλυσος (3-0) 6β., 2) Κολοσσός (2-1) 5, 3) Πήγασος (1-2) 4, 4) Κλεόβουλος (0-3) 3.

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

Σήμερα

Κάλυμνος (11.30’) Ακαδημία – Ιπποκράτης (6η αγ.)

Διαιτητές: Μάγκος, Εργά

 

Πυλί (15.00’) ΑΕ Δικαίου – Ξάνθος Πάτμου (10η αγ.)

Διαιτητής: Τρουμούσης

Αύριο

Κλειστό Κω (16.00’) Ιπποκράτης – Ξάνθος Πάτμου (7η αγ.)

Διαιτητής: Πατμίου

Βαθμολογία: 1) Ιπποκράτης (5-0) 10β., 2) Ηρακλής 2000 (4-1) 9, 3) Ακαδημία Καλύμνου (3-2) 8, 4) ΕΑΚΑ (1-4) 6, 5) ΑΕ Δικαίου (1-3) 5, 6) Ξάνθος Πάτμου (0-4) 4.