Ορκισμένοι για νίκη στο ντέρμπι της χρονιάς

Κορμιά αναμένεται να πέσουν σήμερα στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων, όπου συγκρούονται η πρωτοπόρος του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας Κύπρος και ο δεύτερος της βαθμολογίας Δαμάγητος.

Οι τέσσερις βαθμοί, που χωρίζουν τις δύο ομάδες, σε συνδυασμό με το 0-0, με το οποίο είχε λήξει το αντίστοιχο παιχνίδι του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος, δίνουν την ευκαιρία στη μεν Κύπρο να κάνει το πλέον αποφασιστικό βήμα προς την κατάκτηση του τίτλου, στον δε Δαμάγητο να μειώσει στο ελάχιστο τη διαφορά, να φέρει τούμπα την εκατέρωθεν ψυχολογία και να ελπίζει σε μία μελλοντική προσπέραση από θέση ισχύος.

Στον 2ο όμιλο, ο Πολυβώτης θα υποδεχθεί την Αδελφοσύνη με στόχο να χτίσει διαφορά ασφαλείας από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, από τις οποίες προσπαθούν να ξεφύγουν οι Πολύστρατος και Άγιος Γεώργιος, που αναμετρώνται το απόγευμα στο Καρακόνερο.

Το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι παρατηρητές των παιχνιδιών της 12ης αγωνιστικής:     
1ος όμιλος
Σήμερα

*Άγιοι Απόστολοι (14:45) Κύπρος-Δαμάγητος
 Διαιτησία: Κυρίτσης, Κοκμοτός, Τσέτσος
 Παρατηρητής: Δημητράς Δ.
 Παρ. Διαιτησίας: Κατσιδώνης Ε.

Κυριακή
*Γήπεδο Χάλκης (14:45) Νηρέας-Εθνικός
 Διαιτησία: Πατσιόπουλος, Λάζος, Βλάχος
 Παρατηρητής: Ματσαμάς Μ.
 Παρ. Διαιτησίας: Πηδιάκης Στ.

*Μάσσαρι (14:45) Αστέρας Μ.-Χάλκη
 Διαιτησία: Γιαννουκάς, Κασιώτης, Τσιβίτης
 Παρατηρητής: Θωμάς Ι.
 Παρ. Διαιτησίας: Κατταβενός Στ.

*Παστίδα (14:45) Δήμητρα-Δόξα Ψ.
 Διαιτησία: Τσοπανάκης, Καλκαβούρας, Δημητριάδης
 Παρατηρητής: Σταυριανός Α.
 Παρ. Διαιτησίας: Βάχας Χ.

2ος όμιλος
Σήμερα

*Νίσυρος (14:45) Πολυβώτης-Αδελφοσύνη
 Διαιτησία: Τσοπανάκης, Στεφανάκης, Φασουλάρης
 Παρατηρητής: Φωτεινής Στ.

*Καρακόνερο (18:00) Πολύστρατος-Άγιος Γεώργιος
 Διαιτησία: Βλάχος, Αναστασοπούλου, Ροδίτης
 Παρατηρητής: Ζωάννου Ι.
 Παρ. Διαιτησίας: Ορφανός Α.

Κυριακή
*Σάλακος (12:00) Ασπίδα Σ.-Ευαγόρας
 Διαιτησία: Κυρίτσης, Μαυρουδής, Αναστασόπουλος
 Παρατηρητής: Βελής Α.
 Παρ. Διαιτησίας: Μίχας Ε.

*Φάνες (14:45) Ακουσίλαος-Αναγέννηση Ε.
 Διαιτησία: Δουλγέρης, Χατζημανώλης, Διακοφιλιππής
 Παρατηρητής: Στεργάκης Α.
 Παρ. Διαιτησίας: Στέργου Ε.

*Αφάντου (14:45) Αθλέτικο-Αστέρας Π.
 Διαιτησία: Ατσικνούδας, Γιακουμάκης, Τάσης
 Παρατηρητής: Λύτος Β.
 Παρ. Διαιτησίας: Ζαννετής Μ.

*Άγιος Ισίδωρος (14:45) Άγιος Ισίδωρος-Ευκλής
 Διαιτησία: Πλάτσης, Αναστασοπούλου, Ζαχαριάδης
 Παρατηρητής: Βελής Α.
 Παρ. Διαιτησίας: Καλαθενός Μ.