Ραντεβού αύριο στον Άγιο Σουλά

Με τη συνεργασία του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 και της ΕΑΣ Δωδεκανήσου θα διοργανωθεί άλλη μια χρονιά η 8η Χειμερινή Συνάντηση Κλασικού Αθλητισμού, αγώνα παράλληλα με Αναπτυξιακά Αγωνίσματα Κ14 και επιλεγμένων αγωνισμάτων γι’ αρκετές κατηγορίες με ελεύθερη συμμετοχή, σύμφωνα με τη Γενική Προκήρυξη του ΣΕΓΑΣ. 

Οι αγώνες αυτοί θα γίνουν, όπως κάθε χρόνο, στο στάδιο «Ιωάννης Πρώτος» του Αγίου Σουλά αύριο στις 9.30 με στόχο τη συμμετοχή όσο γίνεται περισσότερων αθλητών-αθλητριών από τους συλλόγους μας. Συγκεκριμένα, θα διεξαχθούν αγωνίσματα για Παμπαίδες-Παγκορασίδες α’, Παμπαίδες-Παγκορασίδες β’, Παίδες-Κορασίδες κι Άνδρες-Γυναίκες ενώ σήμερα και ώρα 18.00 θα γίνει στο Πνευματικό Κέντρο Θεολόγου η κοπή της πίτας του ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009 με προσκεκλημένο τον Μιχάλη Σεΐτη. 

Τα αγωνίσματα:
Παμπαίδες β’: 120μ.- 1200μ. - 5 x 60μ μικτή Επί κοντώ - Ύψος Σφυροβολία -Vortex
Παγκορασίδες β’: 120μ.- 1200μ. - 5 x 60μ μικτή Επί κοντώ - Ύψος Σφυροβολία -Vortex
Παμπαίδες α’:  Επί κοντώ Σφυροβολία – Δισκοβολία-Σφαιροβολία - Ακοντισμός
Παγκορασίδες α’:  Επί κοντώ Σφυροβολία – Δισκοβολία-Σφαιροβολία - Ακοντισμός
Παίδες:  Επί κοντώ Σφυροβολία – Δισκοβολία-Σφαιροβολία - Ακοντισμός
Κορασίδες: Επί κοντώ Σφυροβολία – Δισκοβολία - Σφαιροβολία - Ακοντισμός
Άνδρες:  Επί κοντώ Σφυροβολία – Δισκοβολία - Σφαιροβολία - Ακοντισμός
Γυναίκες: Επί κοντώ Σφυροβολία – Δισκοβολία - Σφαιροβολία - Ακοντισμός

Δικαίωμα συμμετοχής
Κάθε σωματείο έχει δικαίωμα να δηλώσει απεριόριστο αριθμό αθλητών-αθλητριών στα αντίστοιχα αγωνίσματα που περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα, οι οποίοι μπορούν να αγωνιστούν σε όσα αγωνίσματα επιθυμούν, σύμφωνα με την κατηγορία που ανήκουν και με βάση τη Γενική προκήρυξη του ΣΕΓΑΣ.

Ειδικά για την κατηγορία ΠΠΒ'-ΠΚΒ', κάθε σωματείο δύναται να μετέχει με απεριόριστο αριθμό αθλητών-αθλητριών στα αντίστοιχα αγωνίσματα που περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα.

Κάθε αθλητής-αθλήτρια (ΠΠΒ'-ΠΚΒ') έχει δικαίωμα να αγωνιστεί μόνο σε ένα αγώνισμα, καθώς και στην ομάδα σκυταλοδρομίας 5x60μ του σωματείου του. Δεν επιτρέπεται η συμμετοχή εκτός συναγωνισμού για οποιονδήποτε αθλητή-αθλήτρια της κατηγορίας.

Το πρόγραμμα
09:30 Έναρξη αγώνων-παράταξη ομάδων-όρκος αθλητή
9:40 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α – Γ (οπεν) ΣΦΑΙΡΑ Π- Κ
10:00 Ύψος ΠΚβ΄ ΣΦΥΡΑ ΠΠβˊ - ΣΦΥΡΑ ΠΚβˊ
10:20 120μ. ΠΠβˊ VORTEX ΠΠΒˊ - VORTEX ΠΚΒˊ
10:30 120μ ΠΚβˊ ΔΙΣΚΟΣ Π- Κ- ΠΠα- ΠΚαˊ
10:40
10:50 1200μ ΠΚβˊ Ύψος ΠΠβ΄ ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
11:00 1200μ ΠΠβˊ ΣΦΥΡΑ Π- Κ
11:20
11:40 5x60μ μικτή
Σημείωση: Το ωρολόγιο πρόγραμμα δύναται να τροποποιηθεί ανάλογα με τον αριθμό των συμμετοχών.