Μεγάλη νίκη του Φοίνικα στην τέντα

Σημαντικό θέαμα προσέφεραν τα παιχνίδια των τοπικών πρωταθλημάτων βόλεϊ το Σαββατοκύριακο που πέρασε.

Η πιο σημαντική νίκη, ήταν αυτή των γυναικών του Φοίνικα μέσα στην τέντα επί του Διαγόρα.

Αναλυτικά τι έγινε το Σαββατοκύριακο:
-Το Σάββατο στις εγκαταστάσεις του Ροδίων Παιδεία στην Κατηγορία των παγκορασίδων, η τυπικά γηπεδούχος Τελχινίς επικράτησε του Ροδίων Αθλησις με 3-0 σετ, συναντώντας αντίσταση μόνο στο α΄ σετ, το οποίο το κέρδισε με 25-19. Τα άλλα δυο σετ τα κέρδισε με το ίδιο σκορ (25-11).

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Παπαδόπουλος, Παπαβασιλείου.

-Το ίδιο βράδυ στην Κατηγορία των κορασίδων στην τέντα του Διαγόρα, ο «γηραιός» κέρδισε μετά από συναρπαστικό παιχνίδι τον Φοίνικα με 3-0 σετ (25-22, 25-18, 25-16)

Τον αγώνα διεύθυναν οι Πάττας Σ., Καλημεράκης.

-Την Κυριακή στις γυναίκες, ο Φοίνικας  παρουσιάστηκε πιο δυνατός και επικράτησε του Διαγόρα με 3-0. Οι παίκτριες του Φοίνικα πήραν το α΄ σετ με 25-20 και συνάντησαν δυσκολίες στο β΄ σετ, επικρατώντας όμως και σ’ αυτό με 25-23. Οι φιλοξενούμενες πήραν και το γ΄ σετ με 25-17.

Διαιτητές ήταν οι Λαζαράκης, Ινγγλέση, Πόγκα.