Με περιορισμένο αριθμό διαιτητών τα τοπικά πρωταθλήματα

Στο βόρειο συγκρότημα «περιοδεύει» κι αυτό το Σαββατοκύριακο ο διαιτητής Μανώλης Ευσταθίου καθώς επωμίστηκε τις αναμετρήσεις σε Κω και Κάλυμνο.

Το ντέρμπι των γυναικών την Κυριακή, ανάμεσα σε ΕΑΚΑ και Κολοσσό, θα το σφυρίξει μαζί με τον Τάσο Αρνά που επίσης θα μεταβεί από τη Ρόδο στο νησί των σφουγγαράδων.

Ο Αρνάς, το προηγούμενο βράδυ, θα σφυρίξει παρέα με τον Άρη Φάκαρο το ντέρμπι των εφήβων στην τέντα (Διαγόρας – Ιάλυσος) ενώ των κορασίδων, Κολοσσός – Ιάλυσος, που θα γίνει αύριο το μεσημέρι, το ανέλαβαν οι Έφη Τσατταλιού και Νατάσσα Βράκα. 

Από τους ορισμούς απουσιάζουν οι αξιολογημένοι Αντωνίου (λόγω τραυματισμού) και Καρακωνσταντόπουλος.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές του διημέρου:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (8η αγωνιστική)

Αύριο

Ροδίων Παιδεία (17.00’) Ροδίων Άθλησις – Γαλάζια Ακαδημία

Διαιτητές: Φάκαρος, Βράκα

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (8η αγωνιστική)

Αύριο

Κλειστό Κω (13.30’) ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ

Διαιτητές: Ευσταθίου, Τρουμούσης

Κυριακή 3/2

Κάλυμνος (14.15’) Ακαδημία – Φοίβος

Διαιτητές: Ευσταθίου, Μάγκος

Κλειστό Κω (19.00’) Αίολος – Ηρακλής 2000

Διαιτητές: Ευσταθίου, Πατμίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (6η αγωνιστική)

Κυριακή 3/2

Κάλυμνος (12.15’) ΕΑΚΑ – Κολοσσός

Διαιτητές: Ευσταθίου, Αρνάς

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (7η αγωνιστική)

Αύριο

Τέντα (20.00’) Διαγόρας – Ιάλυσος

Διαιτητές: Φάκαρος, Αρνάς

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (7η αγωνιστική)

Αύριο

Βενετόκλειο (13.00’) Γαλάζια Ακαδημία – Ιάλυσος

Διαιτητές: Φάκαρος, Τσατταλιού

Κυριακή 3/2

Κρεμαστή (09.30’) Ελπίς – Κολοσσός

Διαιτητές: Τσατταλιού, Πετρόπουλος

Καλυθιές (13.30’) Καλλιθέα – Διαγόρας

Διαιτητής: Βράκα

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (7η αγωνιστική)

Αύριο

Κλειστό Κω (15.30’) Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλύμνου

Διαιτητές: Ευσταθίου, Τρουμούσης

Κυριακή 3/2

Κλειστό Κω (17.00’) Φοίβος – Πανιώνιος Λέρου

Διαιτητές: Τρουμούσης, Πατμίου

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ (5η αγωνιστική)

Αύριο

Βενετόκλειο (15.00’) Κολοσσός – Ιάλυσος

Διαιτητές: Τσατταλιού, Βράκα

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (8η αγωνιστική)

Κυριακή 3/2

Καρδάμαινα (13.00’) Ηρακλής 2000 – Ιπποκράτης

Διαιτητής: Τρουμούσης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (7η αγωνιστική)

Κυριακή 3/2

Καρδάμαινα (11.00’) Ηρακλής 2000 – Φοίβος

Διαιτητής: Τρουμούσης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ (6η αγωνιστική)

Κυριακή 3/2

Κάλυμνος (10.30’) ΕΑΚΑ – ΑΕ Δικαίου

Διαιτητές: Ευσταθίου, Καραφύλλης.