«Ζέσταμα» σε Τήλο,  Αρχίπολη και Απόλλωνα

Με τρία παιχνίδια γίνεται σήμερα η αρχή της 13ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας, όπου σε Τήλο και Αρχίπολη για τον Α’ όμιλο Τήλος και Εθνικός θα φιλοξενήσουν Αστέρα Μ. και Ηρακλή Λ. αντίστοιχα, ενώ στ’ Απόλλωνα για το Β’ όμιλο, η πρωτοπόρος Αναγέννηση Έμπωνας θα υποδεχθεί τον Ευαγόρα.

Η επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΠΣΔ, επαναόρισε για την ερχόμενη Πέμπτη το εξ αναβολής παιχνίδι στη Νίσυρο ανάμεσα στον Πολυβώτη και την Αναγέννηση Εμπ. Αναλυτικά η 13η αγωνιστική των δύο ομίλων της Ρόδου και η 10η του ομίλου Νήσων:

Α’ Όμιλος
Σήμερα

*Τήλος (14.00) Τήλος-Αστέρας Μασσάρων
  Διαιτησία: Αντωνάς-Μαυρουδής-Μπάρκας
  Παρατηρητής: Σακελλάρης Μ.

*Αρχίπολη (15.00) Εθνικός-Ηρακλής Λάρδου
  Διαιτησία: Σπάρταλης-Στεφανάκης-Τάσης
  Παρατηρητής: Θωμάς
  Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης

Αύριο
*Θεολόγος (15.00) Δαμάγητος-Δήμητρα
  Διαιτησία: Κασιώτης-Στεφανάκης-Γιαννούλης
  Παρατηρητής: Ματσαμάς
  Παρ. διαιτησίας: Τσαγγάρης

*Γήπεδο Χάλκης (15.00) Χάλκη-Νηρέας
  Διαιτησία: Κυρίτσης-Χατζημανώλης-Τσέτσος
  Παρατηρητής: Δημητράς
  Παρ. διαιτησίας: Διαμαντέας

*Κορακόνερο (16.45) Σύμη-Κύπρος
  Διαιτησία: Κάζας-Κυριακίδης-Αναστασοπούλου
  Παρατηρητής: Ζωάννου
  Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης

Β’  Όμιλος
Σήμερα

*Απόλλωνα (15.00) Αναγέννηση Έμπ.-Ευαγόρας
  Διαιτησία: Παπαγιαννίδης-Τσιβίτης-Ζαχαριάδης
  Παρατηρητής: Σταυριανός
  Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης

Αύριο
*Μαλώνα (12.15) Άγιος Γεώργιος-Ασπίδα Σαλάκου
  Διαιτησία: Ατσικνούδας-Κοκμοτός-Λυριστής
  Παρατηρητής: Κάππας
  Παρ. διαιτησίας: Καλαθενός

*Παστίδα (13.30) Αστέρας-Πολυβώτης
  Διαιτησία: Διακοφιλιππής-Ζαχαριάδης-Λαζός
  Παρατηρητής: Λυτός
  Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής

*Αφάντου (15.00) Αθλέτικο-Άγιος Ισίδωρος
  Διαιτησία: Παπαγιαννίδης-Μαυρουδής-Μπάρκας
  Παρατηρητής: Θαρρενός
  Παρ. διαιτησίας: Ορφανός

*Στάδιο «Ιωάννης Πρώτος» (15.00) Ευκλής-Πολύστρατος
  Διαιτησία: Καραγιάννης-Τσιβίτης-Τάσης
  Παρατηρητής: Μανέγας
  Παρ. διαιτησίας: Στέργου

*Αγίων Αποστόλων (15.00) Αδελφοσύνη-Ακουσίλαος
  Διαιτησία: Αντωνάς-Ροδίτης-Δημητριάδης
  Παρατηρητής: Τσουκαλάς
  Παρ. διαιτησίας: Μίχας

Πέμπτη 7/2 (εξ αναβολής)
*Νίσυρος (11.30): Πολυβώτης-Αναγέννηση Εμπ.
  Παρατηρητής: Φωτεινής

Γ’ όμιλος (Νήσων)
Σήμερα

*Ζηπάρι (18.15): Αναγέννηση Ασφ. – Καλυμνιακός
  Διαιτησία: Παρχαρίδης-Φραγκιαδάκης-Ξούρης
  Παρατηρητής: Χατζηνικολάου
  Παρ. διαιτησία: Αλεξίου

Αύριο
*Βαθύ (12.30): Βαθύ – Νικαγόρας
  Διαιτησία: Ωραιόπουλος-Αλέκος-Καραμούτας
  Παρατηρητής: Κασσάρας
  Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης

*Λακκί (15.00): ΑΕ Λέρου – Αθλοπαιδιές Κω
  Διαιτησία: Πατσιαούρας-Θάνος-Βουλγαράκης
  Παρατηρητής: Αναστασιάδης
  Παρ. διαιτησίας: Καστής

Τετάρτη 6/2 (εξ αναβολής)
*Ζηπάρι (14.15): Αθλοπαιδιές Κω – ΠΑΟ Κω
  Παρατηρητής: Μάμμης
*Καρδάμαινα (14.30): Δόξα Καρδ. – Ξάνθος