Η Κως αγαπά τον στίβο και το έδειξε

Στην Κω πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σάββατο δυο σημαντικές εκδηλώσεις της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου, στο ξεκίνημα της φετινής περιόδου.

Με την πρώτη εκκίνηση το πρωί, ολοκληρώθηκαν το απόγευμα οι αγώνες ανωμάλου δρόμου για πολλές κατηγορίες στην περιοχή του Υδροβιότοπου και το βράδυ σε αίθουσα του ξενοδοχείου KOS HOTEL έγινε η εκδήλωση κατά τη διάρκεια της οποίας βραβεύτηκαν οι κορυφαίοι αθλητές αλλά και αθλήτριες των συλλόγων μας για το 2018. 

Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου, σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΒΣ, εξασφάλισαν τη χορηγία της Ένωσης Ξενοδόχων Κω για φιλοξενία των αθλητών-αθλητριών που μετακινήθηκαν το διήμερο Παρασκευής και Σαββάτου, ενώ με ενέργειες του ΔΟΠΑΒΣ, εξασφαλίστηκε και η σίτισή τους την ημέρα του Σαββάτου (δύο γεύματα) στη Λέσχη Αξιωματικών της 80ης ΑΔΤΕ.

 


Τα αποτελέσματα:

 

4Χ1000Μ ΜΙΚΤΗ ΜΙΝΙ Κ12

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΑ

 

 

21'42''04

 

ΤΖΑΜΑΛΗΣ Ε

 

 

 

 

ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ Γ

 

 

 

 

ΕΛΕΖΗ Μ

 

 

 

 

ΓΙΑΝΝΑ Σ

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

 

Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

22'59''21

 

ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Κ

 

Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

 

 

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ Μ

 

Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

 

 

ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗ Α.

 

Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

 

 

ΦΕΓΓΑΡΟΥ Ρ

 

Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

 

 

 

 

 

 

3

ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΑ

 

 

24'37''44

 

ΝΙΚΗΤΑΡΑ Κ

 

 

 

 

ΑΦΑΝΤΕΝΟΥ Δ

 

 

 

 

ΜΑΛΑΣΗ Μ

 

 

 

 

ΚΙΑΡΗΣ Δ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2000Μ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ14

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΚΑΖΩΝΗ Μ

 

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

8'56''95

2

ΝΙΤΑ ΟΥ-ΣΚ

 

ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

9'00''67

3

ΤΖΙΑΒΟΥ Δ

 

3Ο Δ.ΣΧ. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

9'53''64

4

ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ Μ

 

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

9'59''02

5

ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ Α

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

11'05''61

6

ΚΑΛΣΑΤΟΥ Μ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

11'06''29

7

ΔΙΑΚΑΝΑΣΤΑΣΗ Μ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

11'11''30

8

ΜΑΛΑΣΗ Ρ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

12'02''02

9

ΧΡΟΝΕΑ Ε

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

12'57''30

10

ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ Κ-Ε

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

13'07''55

11

ΚΙΑΡΗ Μ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

13'10''03

12

ΣΕΡΕΒΑΤΟΡΑ Β

 

 

13'10''36

13

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ Α

 

1Ο Δ.ΣΧ. ΚΩ

13'26''22

14

ΚΑΡΑΘΩΜΑ Χ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

13'28''09

15

ΛΕΛΕΚΗ Μ

 

3Ο Δ.ΣΧ. ΚΑΛΥΜΝΟΥ

16'07''98

16

ΚΟΥΡΖΗ Τ-Γ

 

Δ.ΣΧ.ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ

DNF

 

 

 

 

 

 

2000Μ ΑΓΟΡΙΑ Κ14

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΔΑΛΑΡΗΣ Ι

 

ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

8'49''66

2

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΣ Α

 

Δ.Σ. ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ ΚΩ

8'52''70

3

ΤΑΛΙΑΣ Φ

 

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

8'53''17

4

ΛΕΠΟΥΡΙ Ε

 

Δ.Σ. ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ ΚΩ

8'56''53

5

ΝΙΚΟΛΕΝΔΡΗΣ Ι

 

Δ.Σ. ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑΣ ΚΩ

9'52''95

6

ΚΑΛΟΥΔΗΣ Γ

 

ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ

10'08''35

7

ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ Κ

 

Γ.Σ. ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ

12'12''14

8

ΧΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Γ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

12'12''95

9

ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ Α

 

1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΥΠΑΡΙΟΥ

12'33''05

10

ΦΑΝΑΡΑΣ Σ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

14'31''19

 

 

 

 

 

 

3000Μ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ16

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΜΗΛΙΟΥ Α

 

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 20009

13'23''46

2

ΠΙΖΑΝΙΑ Ε

 

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

14'04''33

3

ΚΟΥΡΚΟΥΤΗ Κ

 

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

14'33''81

4

ΜΟΡΟΖ Ε

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

16'22''55

5

ΕΜΚΕ Χ

 

ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ

16'57''70

6

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ Κ

 

ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

17'41''24

7

ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΥ Θ

 

ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

17'41''66

8

ΜΕΤΑΞΩΤΟΥ Γ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

18'39''47

9

ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ε

 

ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

21'08''16

 

 

 

 

 

 

3000Μ ΑΓΟΡΙΑ Κ16

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΛΙΒΑΝΟΣ Π

 

ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ

13'21''97

2

ΝΤΑΛΛΑΡΗΣ Α

 

ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ

13'22''51

3

ΣΚΙΩΤΗΣ Λ

 

ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

14'38''67

4

ΧΑΤΖΗΣΤΕΡΓΟΥ Α-Π

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

14'41''32

5

ΧΟΥΤΤΕΜΑΝΝ Α

 

ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ

14'42''20

6

ΚΑΜΙΤΣΗΣ Η

 

ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

15'02''41

7

ΤΡΙΜΑΤΗΣ Θ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

15'05''47

8

ΕΛΙΣΣΑΙΟΥ Α

 

ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

15'05''88

 

 

 

 

 

 

3000Μ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ18

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΟΥ Ε

 

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

15'33''48

2

ΚΑΛΕΡΕ Α

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

15'41''64

3

ΦΡΑΖΗ Φ-Ε

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

15'53''38

4

ΧΡΗΣΤΟΦΗ Ι-Ρ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

18'13''24

5

ΜΟΥΤΣΙ Η

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

18'17''22

6

ΜΑΝΣΟΥΡ Μ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

19'17''71

7

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ

19'19''02

8

ΚΑΜΙΤΣΗ Α-Μ

 

ΑΣ ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ

20'33''82

 

 

 

 

 

 

4000Μ ΑΓΟΡΙΑ Κ18

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΕΛΛΗΝΑΣ Α

 

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

14'35''44

2

ΣΑΒΒΙΓΚΟΣ Ι

 

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

15'43''11

3

ΧΑΝΟΠΟΥΛΟΣ Α

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ

17'09''85

4

ΑΓΟΥΡΟΣ Ε

 

ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ

17'27''30

5

ΚΩΤΣΗΣ Γ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ

17'39''52

6

ΒΕΛΩΝΗΣ Ι

 

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

18'41''19

7

ΠΑΡΤΣΑΝΑΚΗΣ Κ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ

20'42''02

8

ΜΟΥΖΑΚΗΣ Γ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ

26'31''45

 

 

 

 

 

 

5000Μ ΑΓΟΡΙΑ Κ20

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΔΙΑΚΟΣΤΕΦΑΝΗΣ Σ

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ

18'41''05

2

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Α

 

ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ

25'16''74

 

 

 

 

 

 

5000Μ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΜΑΡΓΑΡΗ Μ

 

ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009

21'54''69

 

 

 

 

 

 

5000Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΖΩΙΔΗ Μ

 

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

25'16''74

 

 

 

 

 

 

7000Μ ΑΝΔΡΩΝ

 

 

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

 

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ Χ.Χ

1

ΒΕΡΟΓΚΟΣ Κ

 

ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ

18'41''26

2

ΣΑΡΙΚΙΖΗΣ Ν

 

 

21'54''72

3

ΜΑΡΚΟΣ Ι

 

 

25'16''71

4

ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι

 

 

25'34''05

5

ΛΕΛΩΝΑΣ Ι

 

 

32'03''25

6

ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ Α

 

 

33'48''49

7

ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ Σ

 

 

34'41''63

8

ΜΑΤΣΟΥΡΗΣ Γ

 

 

37'36''50

9

ΠΟΥΛΙΟΥ Ε

 

 

37'56''27

10

ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ Ν

 

 

42'23''06

11

ΚΑΛΟΠΟΔΑΣ Ι

 

 

44'26''50